Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

KasiaBawaria 13:19, 10 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moje ostrogowce tez niedlugo zakwitna Olivia piekna
____________________
Zapraszam na kawe
ryska 12:41, 12 cze 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
KasiaBawaria napisał(a)
Moje ostrogowce tez niedlugo zakwitna Olivia piekna

Cudne są. Aż zrobiłam sobie z nich, kocimiętki i resztki białej serduszki bukiet na stół
Olivia u mnie rozkwita od dołu. Cały czubek nadal w pączkach.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 12:58, 12 cze 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
Białe kwiatki u mnie
W konkursie na śnieżną biel udział biorą:
-fantastyczna róża Jacqueline du Pré
-wieczornik damski
-serduszka biała
-szałwia 'Schneehugel'
-wielosił
-niecierpek
-podagrycznik
Zdjęcie w cieniu

Zdjęcia w słońcu
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Martka 13:12, 12 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Renatko, genialny Twój konkurs! Ależ zestawienie, dodatkowo w słońcu i cieniu, olbrzymia wartość poznawcza: nie ma bieli. Są jej odcienie, każdy niepowtarzalny. Biel szałwii w zestawieniu z innymi może wydawać się lekko „szara”, jednak na rabacie zupełnie nie odnoszę takiego wrażenia, wręcz przeciwnie, jest to jak dla mnie dość żywa biel. Ostatnie zdjęcie bardzo mocno rozwiązuje mój dylemat: fioletowa szałwia mocno kradnie peoniom show, biała jest zdecydowanie bardziej neutralna i subtelna. Na rabacie z różami potrzebuje białej szałwii Schneehuegel a w innym miejscu fioletowej do hortensji Annabelle, tam będą fiolety. Reniu, dziękuję … i podziwiam Twoje biele! Napisz, która biel jest Twoim faworytem?
mirkaka 15:43, 12 cze 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Pięknie Ci rośnie kocimiętka, masz kilka odmian? Jedna widzę jakaś jaśniejsza, piękna jest.
Moje się pokładają i i rozkładają w środku.
Co robisz że szałwie tak pięknie się rozrastają, u mnie w tym roku większość tych odmianowych nie odbiła po zimie, najładniej rosną te co się same wysiały i to w kostce
Ostrogowca też bardzo lubię,
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
gosika67 17:04, 12 cze 2021


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Renia ten wieczornik to z nasion czy sadzonki kupiłaś. U nas nigdzie nie było nasion.
Kupiłam 2 kocimiętki, jedną już zajął się Biszkopt, coraz jej mniej w donicy.
Nie mogę się dochować, koty cały czas przy niej węszą.
I kto wygrał w konkursie? Dla mnie to chyba róża jest faworytem i wieczornik.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Gruszka_na_w... 23:42, 12 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Świetny pomysł na to zestawienie białości.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ryska 18:44, 13 cze 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
Martka napisał(a)
Renatko, genialny Twój konkurs! Ależ zestawienie, dodatkowo w słońcu i cieniu, olbrzymia wartość poznawcza: nie ma bieli. Są jej odcienie, każdy niepowtarzalny. Biel szałwii w zestawieniu z innymi może wydawać się lekko „szara”, jednak na rabacie zupełnie nie odnoszę takiego wrażenia, wręcz przeciwnie, jest to jak dla mnie dość żywa biel. Ostatnie zdjęcie bardzo mocno rozwiązuje mój dylemat: fioletowa szałwia mocno kradnie peoniom show, biała jest zdecydowanie bardziej neutralna i subtelna. Na rabacie z różami potrzebuje białej szałwii Schneehuegel a w innym miejscu fioletowej do hortensji Annabelle, tam będą fiolety. Reniu, dziękuję … i podziwiam Twoje biele! Napisz, która biel jest Twoim faworytem?


Nie ma bieli
Ja najbardziej lubię z nutą śmietanki. Róża wygrywa
Szałwie wszystkie urokliwe, nawet ta lekarska, co to jest u mnie wabikiem na zapylacze. Rośnie obok szklarni.

Czarnuszka jej towarzyszy.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:06, 13 cze 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
mirkaka napisał(a)
Pięknie Ci rośnie kocimiętka, masz kilka odmian? Jedna widzę jakaś jaśniejsza, piękna jest.
Moje się pokładają i i rozkładają w środku.
Co robisz że szałwie tak pięknie się rozrastają, u mnie w tym roku większość tych odmianowych nie odbiła po zimie, najładniej rosną te co się same wysiały i to w kostce
Ostrogowca też bardzo lubię,

To tylko złudzenie. Mam jedną odmianę kocimiętki, nie wiem jaką.
A tniesz szałwie i kocimiętki metodą Chelsea Chop?
To jest dobry sposób na rozkładanie się.
Ta fioletowa szałwia na zdjęciu obok piwonii to też siewka
Mam je od 2017
12 białych, 4 niebieskie, 1 fioletową i 1 lekarską.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:12, 13 cze 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
gosika67 napisał(a)
Renia ten wieczornik to z nasion czy sadzonki kupiłaś. U nas nigdzie nie było nasion.
Kupiłam 2 kocimiętki, jedną już zajął się Biszkopt, coraz jej mniej w donicy.
Nie mogę się dochować, koty cały czas przy niej węszą.
I kto wygrał w konkursie? Dla mnie to chyba róża jest faworytem i wieczornik.

Mam z nasion, kupiłam na allegro.
Mogę Ci zebrać jak dojrzeją
Nasz piesek mały biały też reaguje na kocimiętkę.
Ale tylko wącha
Róża wygrała.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies