Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Martka 21:58, 21 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
ryska napisał(a)



Groszkowy cud. Reniu, lubię Twoje podglądanie natury i tegoż komentarze słowne i obrazkowe. Szukasz smaczków w ogrodzie, a ja zastanawiam się, czy to nie one szukają Ciebie
Orlaya z białą szałwią wygląda przecudnie, biała szałwia z fioletową lawendą także, do tego akcent żółtych liliowców… upajam się tymi połączeniami.
Ciekawi mnie, dlaczego owady nie oblegają lawendy.
Przenosiny penstemonów - naprawdę jest mi bardzo miło, że taką wytrawną „Byliniarę” jak Ty mogło zainspirować coś z mojego młodego ogródeczka
Czy hortensje w tym roku nie startują wyjątkowo wcześnie? U mnie Annabelle już białe…
Jak myślisz, że bodziszki plamiste Espresso też można teraz przesadzić?
ryska 22:11, 21 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Przyszły mi dziś 3 białe rutewki orlikolistne.
Wysokość 80-120 cm co oznacza, że zajęły miejsce po wyrwanych wieczornikach. Mam nadzieję, że nie stworzą takiego samego buszu.
Jako, że po usunięciu wieczorników powstała dziura długa na dwa metry i szeroka na pół metra to dosadziłam tam jeszcze penstemony.
Wycięłam też czosnki Globemaster.
W miejsce penstemonów poszły 2 kocimiętki. W miejsce kocimiętek szałwie niebieskie-samosiejki.
było

jest...pusto


Choć z bliska te dzwoneczki pachnące zachwycają.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 22:17, 21 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Penstemony na nowym stanowisku.
Być może, że te przeprowadzki nie spodobają się roślinom, tym bardziej, że znów mają być upalne dni.
Ale dziś ziemia była mokra na szpadel.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 22:22, 21 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Jakie te lilie martagony są śliczne.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 22:27, 21 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Czosnek Millenium w pąkach.

Gaura zaczyna.
Świetnie się składa, bo zaraz będę białą szałwię wycinała.
Po deszczach bardzo się pokłada.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 22:29, 21 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Powojnik Paul Farges na płocie.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 22:34, 21 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Groszek szerokolistny

Największe pachnidło wśród moich róż czyli Chandos Beauty.

I powojnik Justa na koniec
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 22:55, 21 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Martka napisał(a)


Groszkowy cud. Reniu, lubię Twoje podglądanie natury i tegoż komentarze słowne i obrazkowe. Szukasz smaczków w ogrodzie, a ja zastanawiam się, czy to nie one szukają Ciebie
Orlaya z białą szałwią wygląda przecudnie, biała szałwia z fioletową lawendą także, do tego akcent żółtych liliowców… upajam się tymi połączeniami.
Ciekawi mnie, dlaczego owady nie oblegają lawendy.
Przenosiny penstemonów - naprawdę jest mi bardzo miło, że taką wytrawną „Byliniarę” jak Ty mogło zainspirować coś z mojego młodego ogródeczka
Czy hortensje w tym roku nie startują wyjątkowo wcześnie? U mnie Annabelle już białe…
Jak myślisz, że bodziszki plamiste Espresso też można teraz przesadzić?


Ale mnie ta byliniara rozbawiła
Dziś mąż wymieniał że jestem: psiara, kociara, osiara, trzmielara, pszczolara, motylara...ubaw po pachy. Jednym słowem nudy nie ma
Grunt to czerpać radość z małych rzeczy. Dziękuję i cieszę się, że ta moja opowiastka z ogrodu Cię zaciekawiła.
Hortensje u mnie rozwijają się w swoim tempie. Moje strong Anabelle zielone.
Owady chyba za dużo pożytku u mnie mają, wolą szałwie, wiciokrzew i kocimiętki nad lawendę. Ta sytuacja od jutra się zmieni, bo kocimiętki wycięłam.
Nie znam Twojego bodziszka ale przesadzałam niedawno bodziszka renarda i kilka listków mu wyschło ale już odbija nowymi. Dziś przesadzałam też dwie duże kępy bodziszka wielkokwiatowego. Myślę, że da radę. Jak przyjdą upały to dostaną więcej wody i tyle.
One dobrze znoszą suszę. Przesadzaj
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gruszka_na_w... 13:00, 22 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Śliczne masz te martagony. Zachwycam się u Ciebie tymi subtelnościami, bo u siebie już nawet nie myślę o wprowadzeniu takich roślinek. Zaginęłyby po roku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 23:37, 22 cze 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
ryska napisał(a)
Jakie te lilie martagony są śliczne.




Ten pachnący Chandos - jak pachnie? Szukać mu miejsca u siebie?

I poproszę (jeśli można) o źródło zakupów martagonów.

Jak ja lubię i Twój ogród (rośliny) i zdjęcia!





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies