Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

ryska 21:40, 24 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Katkak napisał(a)

Reniu a czemu one są w doniczkach?

Kasiu to są "cylindry" na miarę mojej szklarni tzn. doniczki z odciętym dnem. Pomaga mi to w precyzyjnym dozowaniu wody/nawozu.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Katkak 04:15, 25 kwi 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Świetny pomysł Reniu. Początkowo wyglądają jakbyś zawiesiła śpiwory.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
ryska 20:08, 25 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Katkak napisał(a)
Świetny pomysł Reniu. Początkowo wyglądają jakbyś zawiesiła śpiwory.

Katarzyno te śpiwory skojarzyłaś z racji na porę wpisu?
Ja jestem trupem o takiej porze, jak się obudzę (zazwyczaj z powodu bólu..) to zmieniam się w zoombi
Pomidorki do góry nogami już posadzone, lepiej w gruncie też posadziłam i w skrzyniach na balkonie. Niech się dzieje wola nieba....
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Napia 22:33, 26 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Piękne fotki!
Patrzę na pomidorki i muszę powiedzieć, że z Twojej inspiracji kupiłam San Marzano. Na razie rosną na parapecie, ale w maju trafią na grządki
Pamiętam, że lubisz powojniki, którymi kiedyś chciałaś obsadzić płoty na całej długości Jeśli to nadal aktualne, to proponuję, byś zajrzała do B. Kupiłam dzisiaj kilka sztuk za ok. 7,50 za sztukę
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Katkak 06:53, 27 kwi 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
ryska napisał(a)

Katarzyno te śpiwory skojarzyłaś z racji na porę wpisu?
Ja jestem trupem o takiej porze, jak się obudzę (zazwyczaj z powodu bólu..) to zmieniam się w zoombi
Pomidorki do góry nogami już posadzone, lepiej w gruncie też posadziłam i w skrzyniach na balkonie. Niech się dzieje wola nieba....

Nieraz zasypiam z dziećmi wcześnie, to potem budzę się o takich dziwnych porach i buszuję po O, póki mnie znów sen nie zmorzy. Ja też soróbuję takiego sadzenua. Zainspirowałaś mnie. Też na rynek po sadzonki pomidorków się wybieram. Kupię ok 5 koktajlowych i może ze 4 duże odmiany na próbę. Patrzyłam na pogodę długoterminową (choć to trochę wróżenie z fusów) i tylko jedną nic w maju 0stopni pokazywali. Ale do tego czasu to się jeszcze 15 razy zmieni. Jak mówisz- niech się dzieje wola Nieba. Ja się dużej przed kupnem nie jestem w stanie powstrzymać.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
ryska 13:41, 27 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Napia napisał(a)
Piękne fotki!
Patrzę na pomidorki i muszę powiedzieć, że z Twojej inspiracji kupiłam San Marzano. Na razie rosną na parapecie, ale w maju trafią na grządki
Pamiętam, że lubisz powojniki, którymi kiedyś chciałaś obsadzić płoty na całej długości Jeśli to nadal aktualne, to proponuję, byś zajrzała do B. Kupiłam dzisiaj kilka sztuk za ok. 7,50 za sztukę


Cześć Agnieszko
San Marzano wart jest zainspirowania się. Bardzo go lubimy, do suszenia jest najlepszy.
Widziałam na jakiejś grupie na fb te powojniki. Cena rewelacyjna. Arabella jeszcze za mną chodzi a też mieli.
Ja już obsadziłam całą siatkę
Tak to się ma, po kolei:
wiciokrzew zaostrzony
powojnik Polish Spirit
powojnik Stolwijk Gold
powojniki Dark Eyes, Södertälje (na studni ale i na siatce)
wiciokrzew zaostrzony
powojnik Ruby
powojnik Ruby
wiciokrzew zaostrzony
powojnik Justa
powojnik Paul Farges
powojnik Justa
powojnik Justa
powojnik Paul Farges
Zajrzę do Ciebie na kolejną grupę roślin do podziwiania (po bodziszkach, hortensjach, różach, tawułkach, lawendzie) Cudowny jest Twój ogród.
Pozdrawiam

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
marba 13:45, 27 kwi 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Wyobrażam już sobie tę powojnikową ścianę w porze kwitnienia. Ależ to będzie widok.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
ryska 13:50, 27 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Katkak napisał(a)

Nieraz zasypiam z dziećmi wcześnie, to potem budzę się o takich dziwnych porach i buszuję po O, póki mnie znów sen nie zmorzy. Ja też soróbuję takiego sadzenua. Zainspirowałaś mnie. Też na rynek po sadzonki pomidorków się wybieram. Kupię ok 5 koktajlowych i może ze 4 duże odmiany na próbę. Patrzyłam na pogodę długoterminową (choć to trochę wróżenie z fusów) i tylko jedną nic w maju 0stopni pokazywali. Ale do tego czasu to się jeszcze 15 razy zmieni. Jak mówisz- niech się dzieje wola Nieba. Ja się dużej przed kupnem nie jestem w stanie powstrzymać.



Szkoda, że te kosze są drogie (w okolicach 20 zł) Mam 4 sztuki a zmieściłabym jeszcze kilka. Dwie głębokie donice przerobiłam też na wiszące ale tam dużo szybciej wysycha ziemia i rośliny mają gorsze warunki.
Udanej zabawy z pomidorkami Kasiu
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 14:13, 27 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
marba napisał(a)
Wyobrażam już sobie tę powojnikową ścianę w porze kwitnienia. Ależ to będzie widok.


Oby Basiu szybko się rozrosły, dały poczucie intymności i zdobiły.
Bardzo mi tego brakuje.
Póki co wiem kiedy sąsiad obcina paznokcie u nóg...
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:11, 27 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Od myślenia do działania jak widać jest niewielka granica i tak uboższa o 15 złociszy ale bogatsza w dwie arabelle jestem od kilku minut

Zrobiłam też parę zdjęć tego co kwitnie albo cieszy.
Zapłocie -samosiejki. Jak widać psie odchody służą bratkom.


Przedogródek
Szachownice kostkowate w runiance. Trochę inaczej to miało wyglądać.


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies