Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początek tworzenia swojego miejsca na ziemi tj. ogrodu ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Początek tworzenia swojego miejsca na ziemi tj. ogrodu ;)

anna_p_k 20:59, 17 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
Pogoda zrobiła się paskudna więc przyszedł dzień na moje pierwsze "malunki", ostrzegam śmieszne no ale co tam trzeba się jakoś rozbawić w taką brzydką pogodę co o takim pomyśle sądzicie, może coś doradzicie lub odradzicie to, że szmata w pierwszej kolejności powinna zniknąć to już wiem (dowiedziałam się o tym niestety o wiele za późno )... kiedyś ja usunę obiecuję ale nie teraz mój M. by padł na zawał gdybym mu powiedziała że likwiduję bo jednak jest nieprzydatna wręcz szkodzi a ja na darmo wydałam kasę


od dołu:
1. Tawuła japońska "Goldmund"
2. Szałwia omoszna chyba deep blue (chodzi mi o tą niższą odmianę)
3. bukszpan kulka
4. Róża Alba Meidiland (biała)
5. Clematis Arabella (płożący, kolor niebieski)



od góry:
1. Róża (jedna odmiana ale nie wiem jaka jeszcze moje typy to: The Fairy; Lovely Fairy lub Elfrid)
2. Lawenda
3. coś będę tu musiała umieścić bo chyba mi zostanie miejsce
4. tawuła japońska "Goldmund"

Jeżeli chodzi o te wyżej skarpy "korytka" są one bardzo płytkie i na razie będę raczej testować co tam mi przetrwa zimę, musi być to roślinka z płytkimi korzeniami na razie jest tak:
1. od tarasu wolne nie mam nic chciałam lawendę ale obawiam się że nie przetrwa, jedna na próbę mogę w sumie wsadzić
2. korytko mam narazie dwa małe bukszpany, będą robione na kulkę,
3. wrzosy + thuja tuffe

____________________
Ogródowe-początki
anna_p_k 13:49, 19 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
Takie śmieszne te malunki, że nic nie piszecie ?
____________________
Ogródowe-początki
paulina_ns 13:59, 19 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Nie wiem jak innym, ale mi się bardzo podoba . Znawcą nie jestem, ale może w tych korytkach jakieś kwiatuszki jednoroczne? A co do maty, szkodliwa jest, ale jeżeli dobrze nie usunie się trawy, później jest tragedia, wiem z własnego doświadczenia
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
anna_p_k 14:08, 19 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
Własnie tez tak na początku budowy tarasu miałam plan ale wiesz straciłabym majątek na tych kwiatkach moze tego na foto nie widac ale powierzchnia jest spora do obsadzenia
____________________
Ogródowe-początki
Kuba 14:18, 19 kwi 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Ja nie piszę tylko kibicuję dlatego że zestaw roślin dla mnie dość obcy, więc nie bardzo wiem jak to będzie wyglądało na żywo.
Kacha123 w ogrodzie pod górkę też ma skarpę do obsadzenia, więc może zajrzyj do niej
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
anna_p_k 15:32, 19 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
Kuba napisał(a)
Ja nie piszę tylko kibicuję dlatego że zestaw roślin dla mnie dość obcy, więc nie bardzo wiem jak to będzie wyglądało na żywo.
Kacha123 w ogrodzie pod górkę też ma skarpę do obsadzenia, więc może zajrzyj do niej


też nie wiem jak to będzie wyglądało ale chyba zaryzykuję najwyżej będę zmieniać
____________________
Ogródowe-początki
paulina_ns 15:36, 19 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Róża, lawenda - piękne zestawienie, myślę, że warto zaryzykować
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Efffa 15:57, 19 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
jak strona jest tej skarpy, ja bym obsadziła np hostami i carexami ice dance, ale Twój pomysł mi sie tez podoba, a widziałas skarpy przy ogrodzie zimozielonym?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
anna_p_k 18:50, 19 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
Efffa napisał(a)
jak strona jest tej skarpy, ja bym obsadziła np hostami i carexami ice dance, ale Twój pomysł mi sie tez podoba, a widziałas skarpy przy ogrodzie zimozielonym?


Nie byłam chyba ale odnajdę te ogrody zaczynają mi się mieszać skarpa jest strasznie nasłoneczniona obawiałam się że będą one przypalane przez słońce, skarpa ma nachylenie ok 45 stopni, niby tak mówi M. a na trawki się skuszę napewno
____________________
Ogródowe-początki
anna_p_k 18:55, 19 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
nie odnajduje mi tego ogrodu :-/
____________________
Ogródowe-początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies