Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początek tworzenia swojego miejsca na ziemi tj. ogrodu ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Początek tworzenia swojego miejsca na ziemi tj. ogrodu ;)

Efffa 19:31, 19 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
zobacz priv
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
AnnaCh 20:11, 19 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Mi się Twoje malunki podobają. Róże z lawendą powinny wyglądać ślicznie.
Co do roślin, które mają płytko korzenie do korytek, to tylko i wyłącznie z moich obserwacji, jak przesadzałam coś tam ostatnio, to rododendrony i bukszpany.
P.S. Śliczny domek, taki w moim stylu, klasyczny
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anna_p_k 20:21, 19 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
Efffa napisał(a)
zobacz priv
odnalazłam znany mi ogród tez myslalam nad kulkami na pniu ale w korytkach za płytko mam a tu gdzie folia to hmm dziwnie się prwzentuja z tarasu smiesznie to wyglada bo kule są w dole mam trzy nie wkopane jeszcze to jak w końcu sie ociepli to zrobie przymiarkę i foto dodam
____________________
Ogródowe-początki
anna_p_k 20:21, 19 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
Efffa napisał(a)
zobacz priv
odnalazłam znany mi ogród tez myslalam nad kulkami na pniu ale w korytkach za płytko mam a tu gdzie folia to hmm dziwnie się prwzentuja z tarasu smiesznie to wyglada bo kule są w dole mam trzy nie wkopane jeszcze to jak w końcu sie ociepli to zrobie przymiarkę i foto dodam
____________________
Ogródowe-początki
anna_p_k 21:01, 19 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
AnnaCh napisał(a)
Mi się Twoje malunki podobają. Róże z lawendą powinny wyglądać ślicznie.
Co do roślin, które mają płytko korzenie do korytek, to tylko i wyłącznie z moich obserwacji, jak przesadzałam coś tam ostatnio, to rododendrony i bukszpany.
P.S. Śliczny domek, taki w moim stylu, klasyczny

Dzięki będę eksperymentować
____________________
Ogródowe-początki
kasia 21:38, 19 kwi 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
bardzo jestem ciekawa jaką wybierzesz odmianę róż? Do naszego chłodnego klimatu
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
anna_p_k 22:01, 19 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
kasia napisał(a)
bardzo jestem ciekawa jaką wybierzesz odmianę róż? Do naszego chłodnego klimatu
niby płożace róze są mało wymagające i dość wytrzymałe zobaczymy ile w tym prawdy co piszą i co mi przetrwa
____________________
Ogródowe-początki
anna_p_k 22:04, 19 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
Kasiu a Ty już masz odmiany które odradzasz, że nie ma szans przetrwać nasze zimy, ja bardziej się obawiam tej lawendy ale tak bardzo mi się podoba że już kupiłam i zaryzykuję otulę ją gałązkami na zimę i może przetrwa
____________________
Ogródowe-początki
anna_p_k 22:04, 19 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
____________________
Ogródowe-początki
kasia 22:46, 19 kwi 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
mam lawendę w dużych ilościach, ale po każdej zimie nawet tej cieplej widzę że część roślin mi wypada. Być może to sprawa ziemi i stanowiska. Mam gliniasto ilasta ziemię, wystarczy że zima jest mokra a lawenda nie lubi takiej ciężkich mokrej ziemi. Nie okrywałam nawet pierwszej zimy po posadzeniu. Ścięłam ja dopiero wiosną. Trzeba zawsze po zimie dosadzić kilka sztuk. Ale jeśli zastosujesz się do wszystkich wskazówek Danusi, uda się zobaczysz
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies