Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry...

Krakus 21:58, 14 wrz 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
To dorzucę jeszcze dla Szefowej zbliżenie tego mojego wjazdu...


a w tle mój bio nawóz tylko zaorać jeszcze trzeba

i takie tam migawki z dnia dzisiejszego...mili goście...


____________________
Zielonym do góry...
Krakus 22:02, 14 wrz 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370




hortkkom się coś pomyliło i zaczynają startować od nowa

i mój Młody towarysz spaceru...

____________________
Zielonym do góry...
waldek727 05:30, 15 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Krakus.
Powracasz czasami do dzieciństwa?
Stawiałeś sobie kiedyś w jednym rzędzie domino?
Jak tak, to wiesz o co kaman.
Mam dla Ciebie i Twoich gości, którzy również planują w swoich ogrodach nowe nasadzenia roślin taką wizualną propozycję.

Znajdź 10-15 różnych płaskich kamieni. Im większe, tym lepiej. Mogą to być również jakieś płyty z piaskowca lub innego kamienia ozdobnego itp. Powsadzaj wszystkie kamienie na sztorc do piasku lub ziemi jeden za drugim w pewnej niedużej odległości od siebie. Odchyl je delikatnie tak, jakby za chwilę kamień miał upaść na następny kamień. Następnie stań sobie jakieś 2 m od kamieni tak abyś widział je wszystkie tylko z boku. Potem przejdź i stań idealnie przodem do kamieni. Zakoduj w pamięci te dwa obrazki i na końcu skieruj wzrok na kamienie stojąc do całej konstrukcji pod skosem. Czyli tak abyś widział częściowo przody wszystkich kamieni oraz ich wszystkie prawe lub lewe boki.
Czekam na odpowiedź od Ciebie bądź też Twoich gości, który wariant A, B czy C optycznego spojrzenia na konstrukcję z kamieni był najprzyjemniej odebrany przez ludzkie oko.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Krakus 08:17, 15 wrz 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
waldek727 napisał(a)
Krakus.
Powracasz czasami do dzieciństwa?
Stawiałeś sobie kiedyś w jednym rzędzie domino?
Jak tak, to wiesz o co kaman.
Mam dla Ciebie i Twoich gości, którzy również planują w swoich ogrodach nowe nasadzenia roślin taką wizualną propozycję.

Znajdź 10-15 różnych płaskich kamieni. Im większe, tym lepiej. Mogą to być również jakieś płyty z piaskowca lub innego kamienia ozdobnego itp. Powsadzaj wszystkie kamienie na sztorc do piasku lub ziemi jeden za drugim w pewnej niedużej odległości od siebie. Odchyl je delikatnie tak, jakby za chwilę kamień miał upaść na następny kamień. Następnie stań sobie jakieś 2 m od kamieni tak abyś widział je wszystkie tylko z boku. Potem przejdź i stań idealnie przodem do kamieni. Zakoduj w pamięci te dwa obrazki i na końcu skieruj wzrok na kamienie stojąc do całej konstrukcji pod skosem. Czyli tak abyś widział częściowo przody wszystkich kamieni oraz ich wszystkie prawe lub lewe boki.
Czekam na odpowiedź od Ciebie bądź też Twoich gości, który wariant A, B czy C optycznego spojrzenia na konstrukcję z kamieni był najprzyjemniej odebrany przez ludzkie oko.


Witaj Waldku ciekawa zagadka/zadanie ale nie do końca rozumiem jakie przesłanie ma nieść znając Ciebie (z wypowiedzi) na pewno jakaś ukryta rada dla wszystkich w miarę możliwości czasowych i dostępności materiału (z kamieniami u mnie ciężko) spróbuję coś wykombinować...chyba, że jakaś odwiedzająca osoba zdąży mnie uprzedzić i podzieli się fotografiami i będziemy debatować o co kaman pozdrawiam
____________________
Zielonym do góry...
waldek727 13:26, 15 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Dobrze to Krakus odebrałeś, ale na razie nie chcę niczego sugerować. Poczekam na pierwsze wrażenia optyczne od Ciebie i ewentualnie innych osób które również będą chciały w ten sposób coś sobie uzmysłowić. Zagadka/zadanie zaczerpnięta jest z technik tworzenia szczelinowych ogrodów skalnych.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Krakus 13:58, 15 wrz 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
waldek727 napisał(a)
Dobrze to Krakus odebrałeś, ale na razie nie chcę niczego sugerować. Poczekam na pierwsze wrażenia optyczne od Ciebie i ewentualnie innych osób które również będą chciały w ten sposób coś sobie uzmysłowić. Zagadka/zadanie zaczerpnięta jest z technik tworzenia szczelinowych ogrodów skalnych.


bez fizycznego ustawiania kamieni a jedynie modelowanie projektu w głowie mi wychodzi, że opcja C ...a to tylko moja wyobraźnia...może wizualizacja fotograficzna dokona zmiany mojego poglądu..
____________________
Zielonym do góry...
kosolka 08:19, 16 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Krakus napisał(a)




Dzień dobry! Piękne zdjęcie! Nie było mnie 5 dni, a za moimi małymi łapkami potwornie sie stęskniłam!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Krakus 21:06, 18 wrz 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
kosolka napisał(a)


Dzień dobry! Piękne zdjęcie! Nie było mnie 5 dni, a za moimi małymi łapkami potwornie sie stęskniłam!


czyżbyś na wakacje wybrała się sama z M ?
____________________
Zielonym do góry...
Krakus 21:09, 18 wrz 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Waldek Chalange jak do tej pory nikt nie podjął :/ za mało odwiedzających albo nagrody brak to i nikomu się nie chce chociaż jesień już a to zawsze czas sporych obowiąków domowo-ogrodowych...Waldku coś rozszyfrujesz? mój strzał teoretyczny trafił?

____________________
Zielonym do góry...
kosolka 21:23, 18 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Krakus napisał(a)


czyżbyś na wakacje wybrała się sama z M ?


O tak Bo my tak rocznicowo jeżdzimy sobie od jakiegoś czasu a dzieciorki z dziadkami zostają
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies