Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

hanka_andrus 21:17, 14 paź 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Danusiu, Irysek śliczny! I cieszę się, że wpis od Ciebie widzę! Tuliskam!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
MirellaB 21:20, 14 paź 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Śliczniutki irys
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
kasiek 22:00, 14 paź 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21450
Takie małe cudo natury
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
ana_art 08:50, 15 paź 2017


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Gardenarium napisał(a)
Dzięki Wam za wpisy. Niedziela upłynęła w rodzinnej atmosferze Mieliśmy odwiedziny, fajnie było

Po smacznym grillu mus odpocząć. Zwłaszcza, że czeka z tysiąc cebul do posadzenia. Już przyszły i przyjechały oraz sama zakupiłam na wyjeździe. Normalnie czeka mnie niezły wycisk. Ktoś musi mi pomóc wsadzić, bo kolana mogą zawieść niestety i kręgosłup.

Ana, odezwij się, jesteś liderką w ilościach, więc powiedz, sama sadzisz??

Kto posadził najwięcej w jeden dzień?

Ogród może wyglądać lepiej, bo trzeba bukszpany ciąć, ale nie będę, Tylko pawia przy lustrze Witek przyciął jeszcze w sobotę.
czuję się wywołana do tablicy wzystko w swoim ogrodzie robie sama ( poza nawożenie trawnika które robi eM) małe cebulki typu krokusy sądzi sie łatwo i szybko bi po 2-3 do jednego dołka. Do wszystkich cebul używam sadzarki. 1000 cebul do sadzenia w gęstwinie roślin to ze dwa dni pracy, w gołym muejscu pół dnia
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 09:03, 15 paź 2017


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
A propos bukszpanow i grzyba, mój ogród jest mały, ziemia piaszczysta, bukszpanow mam sporo w rożnych miejscach, walczę w tum roku z grzybem w dwóch miejscach, kulki z idealnym przewiewem na tyłach domu i obwódka przed domem. Ten rok pogodowo u mnie jest okropny, udało mi sie przyciąć tylko 1/3 bukszpanow bo trafiłam na pogodę reszta rośnie w buszu... nawet oprysk trudno zrobić bo ciagle pada...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
botaniczna 16:20, 21 paź 2017

Dołączył: 21 paź 2017
Posty: 2
Dzień dobry, bardzo Zainspirował mnie Ogród nie tylko bukszpanowy. Chciała bym prosić o doradzanie jaką zachować odstęp sądząc bukszpany w kształcie stożka. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Gardenarium 18:48, 21 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie wiem, zależy jakiej wielkości, jakiej średnicy i co chcesz osiągnąć, czy są w rzędzie, czy przesunięte. Jak posadzisz, tak będzie dobrze, aby się nie stykały i miały miejsce na rozrośnięcie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 19:41, 21 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Czytam, że chore będziesz wywalać, ciężki rok dla roślin był. U mnie też chore, ale co innego mimo, że wiatry hulają jak chcą i obsycha szybko.....taki rok i tyle nic się nie poradzi. Ja pryskałam na grzyba i nic to nie dało.
Irys cudną niespodziankę zrobił jesieniąFajnie, że znowu Jesteś
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:43, 21 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Aaa zapomniałam W sprawie łąki odpowiedziałam Ci u mnie na str.2471. Cieszę się, że przypadła Ci do gustu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 19:50, 21 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Łąka bardzo przypadła mi do gustu. Będę kopiować

A dziś ponieważ lało i tulipanów w gruncie z rana się nie dało sadzić, to zrobiłam objazd giełdy, sklepów ogr. w pobliżu.
Przecen za bardzo nie było, ale w dość dobrych cenach zadobyłam prymulki fioletowe i granatowe, floksa cudnie bladoróżowego, ostróżkę w brudnym z kolei różu, kilka tawułek Chocolate Shogun no i miskanty, bo widać, jak się przebarwiają.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies