Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pszczelarnia 14:53, 26 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, może znajdziesz czas i nakierujesz mnie na "zielony dach" bez systemu nawadniającego - na co zwracać uwagę i jakie masz doświadczenia ze swoim? Czy woda musi być jakoś odprowadzana?

Chodzi mi głównie o prawdziwe niskie "sucholuby". Czy na lekkiej pochyłości budować jakieś kieszenie - przegrody, żeby warstwa ziemi nie spływała po opadach?

Chodzi o niewielki domek - jak dla Elfów.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 21:03, 26 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Alicja169 napisał(a)
Zapomniałam przyciąć pęcherznice po kwitnieniu. Czy jak przytnę teraz to zaszkodzę: czy lepiej zrobić to na wiosnę? Proszę Danusiu, daj odpowiedż bo ładne słoneczko u mnie i mogłabym dzisiaj ciąć
Sorry, że pytam w twoim wątku


Lepiej na wiosnę, ja przycięłam 10 dni temu, bo formuję w kulkę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:04, 26 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)
Danusiu, może znajdziesz czas i nakierujesz mnie na "zielony dach" bez systemu nawadniającego - na co zwracać uwagę i jakie masz doświadczenia ze swoim? Czy woda musi być jakoś odprowadzana?

Chodzi mi głównie o prawdziwe niskie "sucholuby". Czy na lekkiej pochyłości budować jakieś kieszenie - przegrody, żeby warstwa ziemi nie spływała po opadach?

Chodzi o niewielki domek - jak dla Elfów.




Kładziesz gotową matę z rozchodników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 21:05, 26 wrz 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gardenarium napisał(a)
Dziś pogoda trochę lepsza była, w każdym razie mam dużo więcej do wywalenia z ogrodu. I będę wywalać, na ognisko. Bo chore. Poczekam tylko aż wyschnie.
I nie mam na myśli irysów.





Ja dzisiaj zacząłem wywalać i przerzucać, nawet z trawami ryzykuję
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
21:07, 26 wrz 2017
Czytam o irysach.Mam je u siebie-te wysokie.Kwiatostany wylegują jak kwitną ,przywiązuję je do patyków by ładnie stały i ani mi w głowie by je wyrzucać.
Jak każda inna bylina mają swój czas.Piękny czas i jak pachną.
Szkoda,że tak źle są oceniane.Oby to nie skończyło się tym,że będą wyrzucane z ogrodów.U mnie wprost przeciwnie
Alicja169 21:55, 26 wrz 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Gardenarium napisał(a)


Lepiej na wiosnę, ja przycięłam 10 dni temu, bo formuję w kulkę


Dzięki za odpowiedź. Jak obetnę na wiosnę to nie będą kwitły?
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Gardenarium 18:37, 27 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Będą kwitły, ale one nie dla kwiatów są uprawiane, ale dla kolorowych liści
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Alicja169 21:17, 27 wrz 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Zdecydowałam się na eksperyment, jeden krzak przycięłam teraz, a drugi zostawiłam na wiosnę Zobaczymy jaki będzie efekt
Dzięki Danusiu
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
kasiek 19:24, 29 wrz 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
A gdzie żurawie? Proszę o fotkę
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Hortensja 14:10, 30 wrz 2017


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
Kaska napisał(a)
Czytam o irysach.Mam je u siebie-te wysokie.Kwiatostany wylegują jak kwitną ,przywiązuję je do patyków by ładnie stały i ani mi w głowie by je wyrzucać.
Jak każda inna bylina mają swój czas.Piękny czas i jak pachną.
Szkoda,że tak źle są oceniane.Oby to nie skończyło się tym,że będą wyrzucane z ogrodów.U mnie wprost przeciwnie


Czemu są źle oceniane? W jednym z odcinków Gardeners World były bardzo chwalone. Ponoć wracają do łask
Macie może sprawdzone kompozycje irys-piwonia? Szukam konkretnych odmian piwonii które zakwitna w tym samym czasie co irysy. Kilka przykładów znalazłam na anglojęzycznych stronach ale nie sądzę by terminy kwitnienia pokryły się w polskich warunkach.

Edit: doczytałam na poprzednich stronach zastrzeżenia co do irys ów i faktycznie patrząc na przekwitniete piwonie chyba nie chce dorzucac na rabate kolejnych liści
____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies