Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Aneczka 19:49, 01 paź 2017


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Dobry wieczór Danusiu. Czy mogę Cię prosić o małą poradę u mnie. Jak będziesz miała chwilkę, to bardzo proszę zajrzyj do mnie na minutkę.
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Madzenka 22:52, 02 paź 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ciekawe co wywalasz?
U mnie grzyb opanował ogród, róże łyse, brzozy i magnolie plamiaste. Taki rok. Wywalam co brzydkie i niestety myśle, ze bez chemii trudno sobie poradzić z ogrodem na gliniastym i podmokłym terenie

Pozdrawiam Danusiu po dłuższej przerwie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Rosa 23:33, 02 paź 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Nie wiem, co o tym myśleć, ale mam takie spostrzeżenia. U mnie ziemia piaszczysta, nie stosuję żadnej chemii i nie mam problemów z chorobami grzybowymi. No poza jednym wyjątkiem, mam mączniaka na różach historycznych, ale one rosną w wyjątkowych warunkach tzn. w bardzo zacisznym miejscu i przy południowej ścianie, tam jest mały przewiew i to jest moim zdaniem powód, że chorują. Inne róże na otwartej przestrzeni są wyjątkowo zdrowe w tym roku. Nie mam tak gęstych nasadzeń innych roślin "na bogato" jak to obserwuję w innych ogrodach. I mam wszystkie rośliny zdrowe. Przez 4 lata odkąd mam ten ogród, żadnej choroby na moich 40-letnich bukszpanach nie zauważyłam. A wszędzie czytam, że bukszpany "łapią grzyba".
Danusiu, czy gęste sadzenie roślin a więc i gorszy dostęp powietrza i wolniejsze przesychanie łodyg i liści po deszczu i podlewaniu sprzyja chorobom grzybowym? Jakie są Twoje spostrzeżenia?
Sylvana 08:47, 03 paź 2017


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Witaj Danusiu...jak wszyscy trochę ponarzekam, bo ten rok dla ogrodu jest najgorszy jaki pamiętam....najpierw wiosną wszystko pomarzło a teraz się topi....hortensje nie wiem już jak wiązać, żeby nie leżały, bo nic nie pomaga, ciężkie łepki nasiąknięte wodą ciągnie do ziemi i wyglądają okropnie, poza tym zamiast różowieć, zaczęły brązowieć....
Pocieszam się myślą, że dwa lata z rzędu nie mogą być tak paskudne więc przyszły sezon będzie piękny i słoneczny....
U mnie już jesień......

Pozdrawiam cieplutko
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Gardenarium 08:52, 03 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W ogrodzie małym, ciasno otoczonym wszelką roślinnością, gdzie w zasadzie ciągle leje i bukszpany nie wysychają, nie ma przewiewu - profilaktyczne opryski na Cylindrocladium muszą być, aby rośliny nie pochorowały się. W tym roku niestety tego nie robiłam, bo miałam inne priorytety niż ogród nie tylko bukszpanowy, więc jest jak jest.

Będę usuwać chore bukszpany. Nawet w donicach na tarasie od południa mam porażone.
Ziemia żyzna.

Na piaskach zdecydowanie bukszpany lepiej rosną. Chociaż ogrodnicy mają plantacje na glinie i też nie narzekają. Kluczowy jest przewiew i obsychanie.

Niedługo pokażę irysa bródkowego który tłoczy grube kwiaty Miał podsypane nawozu w sierpniu celem eksperymentu, nie wszystko stracone.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasiek 19:57, 14 paź 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Zaglądam... rozumiem... tulę...
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Milka 20:01, 14 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Danusia
Tylko cmok
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Agania 20:06, 14 paź 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wszystko się powoli ułoży wiem od Kasi...jesień u mnie ładna wpadnij
Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gardenarium 20:54, 14 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na przekór mnie: rzeczony irys, zakwitł 12.10. Ma więcej kwiatów, to dopiero pierwszy. Pachnie.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agania 21:11, 14 paź 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
U Ciebie naprawdę niedowiary...wiosna
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies