Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

19:28, 24 wrz 2017
Gardenarium napisał(a)
Mam na myśli bródkowe oczywiście.Ja wywalam w każdym razie.
Rosa ma rację co do eksperymentowania, mam je w różnych konfiguracjach i towarzystwie, ale są najgorsze, więc po co je trzymać, skoro mogą w tym miejscu rosnąć inne, ładniejsze byliny, atrakcyjne cały sezon?


moje irysy tez paskudne ...myslałam ze tylko mnie deneruja bo tyle penów na ich temat juz sie nasłuchałam ...mam je na końcu rabaty ...potem mam plan posadzcic rzad miskantow ML zebym paskudnych lisciorow nie widziała ( były tam mislanty zebrinusy ale poszly w dobre rece bo ich nie polubilam) .... blizej mam zawilce japońskie wkoło buka Purple fontain ...i w takiej konfiguracji irysy u mnie moga zostac

Rosa 09:15, 25 wrz 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Gardenarium napisał(a)
Ja wywalam w każdym razie.
.... są najgorsze, więc po co je trzymać, skoro mogą w tym miejscu rosnąć inne, ładniejsze byliny, atrakcyjne cały sezon?

Irysy, kwiaty ukochane i uwiecznione przez impresjonistów i Wyspiańskiego. Kwiaty przecudnej i niespotykanej urody, uwodzące subtelnym zapachem.
Każdy kwiat, bylina ma swoje lepsze i gorsze momenty w życiu czyli w sezonie. Peonie od czerwca straszą i zajmują miejsce na rabacie a liści obciąć nie można, jeżówki - żelazne rośliny piękne są, ale krótko, bo we wrześniu wyglądają paskudnie a zaczynają dopiero w lipcu, cudne i wdzięczne orliki mają swoje 5 minut a potem te liście...., dziewanna, ostróżka, wiosenne przylaszczki, że nie wspomnę o tulipanach i pozostałych cebulowych i czekaniu aż zaschną liście by je usunąć. Wyliczać można do jutra. Jeśli nie kwitną, to nie są atrakcyjne, jeśli przekwitną też nie są. A jeśli liście drażnią to do czego przeznaczony jest sekator???
Nie ma bylin idealnych i atrakcyjnych przez cały sezon. Chociaż ja znam taką jedną, co od maja aż do przymrozków kwitnie na niebiesko i na zimę nie traci liści. Wczoraj ją pikowałam, bo mi się wysiała, bo podczas mojej nieobecność nikt nie obciął przekwitniętych kwiatów.
Dla tych co wywalają irysy dedykuję te zdjęcia.


P.S. przykro i smutno czytać takie wpisy Danusiu
AgnieszkaW 09:27, 25 wrz 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Danusiu, pokaż chociaż kawałeczek Twojego ogrodu w jesiennej odsłonie. Uściski
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
boguslaw_r_ 16:03, 25 wrz 2017


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Witaj Danusiu, doczekałem po wielu latach do emerytury, kończę swoją działalność po 30 latach i 49 latach pracy razem wziętych, teraz będę ogrodnikiem emerytem, zapewne będę mniej przed komputerem jak na tę chwilę na ekran monitora nie mogę patrzeć,
będę zaglądać ale najpierw odpoczywać, od 17 lat nie byłem na urlopie, teraz pora na nadrobienie,
Buziole pozostawiam dla wszystkich ogrodomaniaków a Ciebie Danusiu ściskam serdecznie, i bardzo bardzo dziękuję, że jesteś.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
hanka_andrus 16:12, 25 wrz 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Gratuluję Bogusiu! Czas emeryta biegnie cokolwiek inaczej, ale po 50 latach w pracowym zaprzęgu, tak szybko się od pracy nie odzwyczaisz. Życzę zadowolenia i odpowiedniej pogody!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 18:38, 25 wrz 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mnie irysy nie denerwują, latem zdaży mi się wyrwać parę liści, ale tak to trzymają się dzielnie od mrozów Chyba dlatego, że u mnie mają dużo słońca i rosną na podwyższonej rabacie przy murze? Chyba nawet Monty ostatnio zalecał takie stanowisko


Rosa - zdradź nam proszę co to za bylina




Danusiu - słońca nam życzę Bo bez tego to ani rusz...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 20:55, 25 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziś pogoda trochę lepsza była, w każdym razie mam dużo więcej do wywalenia z ogrodu. I będę wywalać, na ognisko. Bo chore. Poczekam tylko aż wyschnie.
I nie mam na myśli irysów.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:56, 25 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
AgnieszkaW napisał(a)
Danusiu, pokaż chociaż kawałeczek Twojego ogrodu w jesiennej odsłonie. Uściski


U mnie czy jesień, czy zima wciąż tak samo
Ale dziś zobaczyłam liście na trawniku, bukowe. Już jesień, pomyślałam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jazzy 21:03, 25 wrz 2017


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Gardenarium napisał(a)
...ale są najgorsze, więc po co je trzymać, skoro mogą w tym miejscu rosnąć inne, ładniejsze byliny, atrakcyjne cały sezon?
A jakie to na przykład?
Bo ja też właśnie wywaliłam irysy bródkowe, bo liście chore i brzydkie...
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Alicja169 14:28, 26 wrz 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Zapomniałam przyciąć pęcherznice po kwitnieniu. Czy jak przytnę teraz to zaszkodzę: czy lepiej zrobić to na wiosnę? Proszę Danusiu, daj odpowiedż bo ładne słoneczko u mnie i mogłabym dzisiaj ciąć
Sorry, że pytam w twoim wątku
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies