Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

ana_art 09:34, 09 mar 2018


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
marzena_p napisał(a)
Szefowa zebrała obornik do kwiatów. Więc dla ludzi nie zaszkodzi .
obstawiam, że Kasia obornika ze stajni tez raczej nie spożywa a wykorzystuje do ogrodu Rozumiem jej obawy z drugiej strony kupując/ dostając obornik tez nie masz pewności co w nim jest
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Gardenarium 10:35, 09 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaBawaria napisał(a)
Ja bym sie bala zbierac od zwierzat, ktore nie wiadomo czym sa karmione i jakie leki dostaly.Nie boicie sie?W koncu mozan sobie chemie do ogrodu w ten sposob przyniesc.Ja mam obornik ze stajni w ktorej jezdze konno i wiem, ze na poczatku kwietnia dostaja leki odrabaczajace. Wtedy kilka tygodni nie biore obornika. Bo jakby nie patrzac, wszystko co zwierzeta dostaja, przedostaje sie do niego, a potem do naszej ziemi.


Nie boję się, bo to od pana Maćka, którego znamy
A w ogóle to jest pod róże. Raptem jedna torba.

Pod warzywa mam własny kompost, który wiem z czego jest robiony.

A tak w ogóle, to nawet jakby był niewiadomego pochodzenia, to zawsze lepiej niż nawozy sztuczne i pomidory ze sklepu pędzone tymi nawozami. Tak czy inaczej, warto zbierać to co spadnie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 17:14, 09 mar 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Danusia, jeśli teraz jak ruszą piwonie i zechcę je przesadzić, nie padną, albo nie stracę kwitnienia??
I irysy jeśli teraz podzielę, zakwitną?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Sebek 19:08, 09 mar 2018


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Się uśmiałem z łapania obornika Pozdrawiam wiosennie Danusiu - wreszcie!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agapant 19:24, 09 mar 2018


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1317
Danusiu przyszłam się pochwalić.

____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
Renii 21:13, 09 mar 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
A co to takie piękne? Szykujecie zlot?

Danusiu zajrzysz do mnie? Nareszcie wiosna
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Gardenarium 21:27, 09 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Milka napisał(a)
Danusia, jeśli teraz jak ruszą piwonie i zechcę je przesadzić, nie padną, albo nie stracę kwitnienia??
I irysy jeśli teraz podzielę, zakwitną?


raczej wszystko powinno się udać, tylko piwonii nie dziel, tylko w całości.
A irysy to nawet możesz podzielić. Nie wszystkie zakwitną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:28, 09 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
agapant napisał(a)
Danusiu przyszłam się pochwalić.



Nom. Jakie piękne.Zaimponowałaś mi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia3012 23:32, 09 mar 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9618
Obornik to super sprawa. Ja też zamierzam kilka worków tego "złota" przekopać z ziemią na nowych rabatach. Czy to przekopanie z ziemią to dobry pomysł? Będą tam rosły świerki serbskie, hortensje, żurawki, bukszpany, berberysy, trawy i inne byliny. Czy głębiej przekopywać obornik czy bliżej wierzchniej warstwy czy na sztych? Czy może wkopywać w dołki i tam wymieszać z ziemią? Sama nie wiem jak zrobić? Będę wdzięczna za podpowiedż. Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Gardenarium 07:46, 10 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko zależy od tego, czy obornik jest świeży, czy już zleżały, przerobiony?

Jeśli świeży to nie można w dołki sypać, trzeba go ułożyć na pryzmie, przesypać warstwami ziemi i odczekać przynajmniej rok, żeby po prostu spróchniał.

Możesz też przekopać na rabacie na sztych, ale sadzić w świeży nie możesz. Trzeba odczekać z sadzeniem przynajmniej do jesieni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies