Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Basilikum 12:53, 12 mar 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
winorosl wlasnie wczoraj przycielismy a u nas troche cieplej.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Sebek 20:35, 12 mar 2018


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zerknąłem w prognozy - oby się nie sprawdziły... Przebiśniegi ponoć i u mnie są. Mam nadzieję wyciąć byliny w sobotę, carexy i rozplenice zostawię na potem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Katkak 21:09, 12 mar 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Spokojnie Danusiu, nic mu nie będzie po zjedzeniu kawalka skórki pomarańczy.

Moj pies pożarł kiedyś wielką tabliczkę czekolady, ktora dla psów może być smiettelna i nic jej nie było. Czekoladę zwinęla z siatki z zakupami, nAwet nie wiedzieliśmy kiedy.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
zabaewa 22:50, 12 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Katkak napisał(a)
Spokojnie Danusiu, nic mu nie będzie po zjedzeniu kawalka skórki pomarańczy.

Moj pies pożarł kiedyś wielką tabliczkę czekolady, ktora dla psów może być smiettelna i nic jej nie było. Czekoladę zwinęla z siatki z zakupami, nAwet nie wiedzieliśmy kiedy.


Czarna czekolada jest o wiele groźniejsza od mlecznej. Na prawdę może być śmiertelnie trująca. Jak najszybciej trzeba płukać żołądek - czyli spowodować obfite wymioty. Mój wet nauczył mnie jak to robić (Maya uwielbia kraść czekoladę) - wstrzyknąć strzykawką dużą ilość wody utlenionej do gardziołka - efekt pienienia i wymiotów murowany.

I jeszcze jedna przestroga - ksylitol - to jest dopiero psia trucizna - wystarczy odrobina i nie odratuje się pupila A z tego co wiem to teraz coraz bardziej popularny składnik wszelkich ciast, tortów, ciasteczek itp. - bo niby zdrowszy od cukru. Niestety - dla psów - śmiertelna trucizna. Jeśli pies przeżyje ksylitol to pewnie do końca życia będzie miał uszkodzone nerki i powinien być dializowany. uważajcie Kochani na to co dajecie psu za smakołyki...
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Gardenarium 07:07, 13 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj rano było plus 9. Fajnie, tylko te prognozy Czyli sprzątanie w ten weekend niemożliwe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Katkak 07:13, 13 mar 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
zabaewa napisał(a)


Czarna czekolada jest o wiele groźniejsza od mlecznej. Na prawdę może być śmiertelnie trująca. Jak najszybciej trzeba płukać żołądek - czyli spowodować obfite wymioty. Mój wet nauczył mnie jak to robić (Maya uwielbia kraść czekoladę) - wstrzyknąć strzykawką dużą ilość wody utlenionej do gardziołka - efekt pienienia i wymiotów murowany.

I jeszcze jedna przestroga - ksylitol - to jest dopiero psia trucizna - wystarczy odrobina i nie odratuje się pupila A z tego co wiem to teraz coraz bardziej popularny składnik wszelkich ciast, tortów, ciasteczek itp. - bo niby zdrowszy od cukru. Niestety - dla psów - śmiertelna trucizna. Jeśli pies przeżyje ksylitol to pewnie do końca życia będzie miał uszkodzone nerki i powinien być dializowany. uważajcie Kochani na to co dajecie psu za smakołyki...

To historia sprzed kilku lat, ta przygoda z czekoladą
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Gardenarium 18:57, 13 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Popracowałam troszkę, poprzesadzałam kordyliny, fotinie, co tam się nawinęło, w większe doniczki i stoją sobie w namiocie.

Trzymam tam też nowe róże z Gardenii i dalie niektóre wsadzone. Trwoga mnie ogarnia, czy będę musiała z nimi uciekać z powrotem do garażu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 11:49, 14 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Noo tak może być - jakaś upiorna prognoza stale myślę że może się nie sprawdzi. Dziś kupowałam bratki i mój pan bratkowy powiedział / potwierdził żebym teraz nie sadziła tylko przeczekała a skrzyneczki schowala do garażu no i tak zrobię.

Pocieszylam się kolorami Twoich dalii - dziś dostalam przesyłkę a i tak stale gdzies choć jedną skubnę - oj będzie kolanko.

Pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 21:56, 14 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Prognozy nie odpuszczają. Jutro przeprowadzka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 06:38, 15 mar 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tez się martwię prognozami, bo u mnie rozwój zawansowany. Chyba ognisko w nocy bedziemy palic
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies