Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Gardenarium 11:12, 30 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja zamierzam te sęki usunąć po pniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:14, 30 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gdybym była w domu, to bym walnęła alarm jako napad, nie wychodząc z domu, i ochrona by ich pogoniła a ja bym siedziała cicho.. a tak, mam co mam i teraz tylko płakać

No bo w końcu wieszali się nad moim ogrodem na tym wysięgniku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Toszka 11:19, 30 lis 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
no, nie pozostaje ci teraz nic innego jak poprawić cięcie. Nad tym co się już stało nie ma co rozmyślać...przeszłości nie zmienisz. Teraz trzeba myśleć o teraźniejszości i przyszłości. Wypnij cycki, otrzep kieckę, popraw koronę i rób swoje
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kokesz 14:00, 30 lis 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Szkoda drzew
U mnie w zeszłym toku wymieniali ogrodzenia i cięli równo krzewy, które im przeszkadzały. Dobrze, że moje cisy na czas odsunęłam od płotu bo pewnie zostałaby z nich połowa
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
sylwia_slomc... 14:27, 30 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Mnie u małego tulipanowca w pierwszym roku zając skrócił przewodnik w połowie i od tamtej pory mam rozgałęzionego na dwa.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basilikum 15:10, 30 lis 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Danus a nie mozna tego jako szkode zglosic, takie drzewo sporo kosztuje.
U nas gmina nakazuje, ze wlasciciel ma sam podciac drzewa albo zaplacic za ciecie. My mamy taka wiekowa grusze przy drodze, ktora rosla tu juz zanim droge wybudowali i M sie kloci z gmina, ze nie bedzie cial, bo drzewo bylo pierwsze i jak gmina chce to niech sobie tnie, nie musieli tej drogi kolo naszego drzewa prowadzic. No i tnie ale w miare porzadnie.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gardenarium 16:24, 30 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiesz, nie będę się jeszcze bardziej denerwować I tak mnie głowa boli od dwóch dni Płakać się chce i tyle A jak zacznę chodzić po urzędach to się pochoruję. Tego już się nie doklei.

O..dzisiaj jeszcze odkryłam że śliwę wiśniową ścięli na 1/3 - normalnie obniżyli strasznie i wszystkie gałęzie leżą u mnie w ogrodzie, na płocie, na drzewach i na ulicy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
16:46, 30 lis 2018
Ja to jestem jakaś inna ...bo zamiast lamentować na forum i ręce załamywać...bo to i tak już nic nie da ... porobiłabym zdjęcia wymalowałabym pismo i potupała nogami przy właściwym biurkua nawet kilku ))) pół dnia stracone ale w słusznej sprawie )) ..... głupota poszła w świat i jedyne co może ją powstrzymac to twoje pismo ....bo chyba do stycznia będą te wycinki/przecinki prowadzić....to przynajmniej jest szansa ze po takim twoim działaniu nie beda tego tak bezmyślnie robić.

namiawiam do działania nawet spotkania sie z kim trzeba ...najlepiej zaczac od burmistrza czy wójta kogo tam macie ....a potem dalej do energetyki czy innych....bo ktos musi ich uczyć ....w czynie społecznym ...ale warto ....dokąd na biurku urzędnika nie pojawi się "pasztet" to nie pojmie jeden z drugim....musza mieć na piśmie ...czerwonymi literami))

Danko działaj ..tyś kobieta czynu to działaj ....dzis nie zadziałasz to jest duze prawdopodobieństwo że za rok wrócą a po co ci to?




BKosimkArt 11:30, 01 gru 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Rety straszne to!!! sama nie raz widziałam jak ciachali bez ograniczeń... a drzewa wyglądają fatalnie jak nie umierają nawet śmiercią powolną...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Anda 12:28, 01 gru 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33495
Tutaj jest niestety tak samo. Cięcia drzew wykonywane są w sposób przerażający. Przed paroma laty próbowałam interweniować przy wycince dużych drzew i wywalczyłam jedynie to, że posadzili zamiast nich szwedzkie jarzębiny, które są mniejsze.

Na teren prywatny wstępu nie mają i drzew rosnących na posesjach nie tną, musi to zrobić właściciel. Jednak tutaj trzeba zachować odpowiednią odległość do granicy działki.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies