Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Aurelllia 22:58, 07 gru 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Pani Danusiu pozwolę sobie jeszcze na komentarz odnośnie wycinki drzew. U mnie było to samo - bezczelnie przycięli brzozy rosnące od strony ulicy, tak nierówno i byle jak Zrobili to oczywiście w godzinach kiedy nas nie było. Przyjeżdżamy i widzimy widok totalnej rujnacji, pod brzozami rośnie żywopłot z grabu, to na nim leżały stosy gałęzi, a on sam uginał się i w niektórych miejscach został połamany. Oczywiście gałęzi nie zabrali... Zostawili
Sytuacja była podobna z ogromnym świerkiem, którym rośnie w rogu działki. Tutaj ich profesjonalizm nas totalnie zszokował. Rodzice informowali elektrownię, że gałęzie świerku wchodzą w druty i przy podmuchach wiatru jest to niebezpieczne, ale elektrownia wyśmiała prośbę i powiedziała proszę to zrobić na własny koszt. Za parę miesięcy w zimie o 3 nad ranem obudził nas straszny hałas, wyglądamy przez okno, a tam ekipa wycina te gałęzie co wchodziły w te druty......... !!!
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Gardenarium 10:31, 08 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W tej chwili zastanawiamy się jak to naprawić, bo odwrócić losu się nie da.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Waclaw 13:59, 08 gru 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Współczuję zniszczeń.

I u mnie w tym roku było podobnie. Firma obcinała gałęzie drzew. Absolutnie nieprofesjonalnie. Na moją uwagę, że gałęzie obcina się przy pniu ( drzewa są gminne, rosną przy Przedogródku), pan wzruszył tylko ramionami.
To wynika z bezmyślności,prostactwa i przekonania o swojej wyższości.

W Twoim przypadku, myślę, że dochodzi jeszcze jeden czynnik: zawiść.
Teraz tylko ogranicz szkody.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gardenarium 14:33, 08 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Postaramy się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
brydziasia 14:22, 09 gru 2018

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
Danusiu współczuję, tak się dzieje, gdy jedynym czynnikiem mającym wpływ na wybór firmy jest cena, u mnie cieli podobnie, zupełnie po wyznaczonym terminie, po czym musiałam się wykłócać, bo zleceniodawca twierdził, że nikogo nie wynajmowali, a granda nawet po sobie nie posprzątała gałęzi. Cóż z tego, że wrócili i posprzątali, jeśli drzewa po prostu okaleczyli, a do linii była znaczna odległość

Mam do Ciebie prośbę, czy mogłabyś zerknąć na 84 stronę wątku o rozpoznawaniu odmian drzew i krzewów? Czy możliwe, że to jakaś odmiana kaliny? np. watanabe? Czy raczej jakieś drzewo.
Piotr_ 22:08, 11 gru 2018


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Witam
Ja tak codziennie zaglądam i zaglądam czy już zimowe, świąteczne ozdoby są u Danusi a tu cisza jeszcze pozdrawiam
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
basia3012 19:15, 13 gru 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Piotr_ napisał(a)
Witam
Ja tak codziennie zaglądam i zaglądam czy już zimowe, świąteczne ozdoby są u Danusi a tu cisza jeszcze pozdrawiam


Też zaglądam i wypatruję.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Gardenarium 20:43, 13 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj jestem obolała, bo sprzątałam garaż, przestawiałam dalie i kanny, żeby więcej miejsca było, wytaszczyłam wszystkie możliwe bombki i dekoracje wiankowe. Teraz mogę zaczynać prace, bo mam czym

Ogród bardzo ładnie wygląda, nazamiatałam się chodników, nagrabiłam na razie z przodu, trawniki ponownie zagrabione.

Już coś świątecznego jest, początki a jakże, ale całkowicie to jeszcze niegotowe. Nie mogę się zdecydować na kolor.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 22:11, 13 gru 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zawsze w okolicach tych świąt snuję się po Bukszpanowym i przypominam te wszystkie fascynujące obrazy, dekoracje i scenerię ogrodową świąteczną. Nigdy bowiem wcześniej ogród nie był scenerią moich świąt i świątecznego nastroju, a od Bukszpanowego się zaczęło/ zmieniło w moim postrzeganiu wiele.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
basia3012 23:20, 13 gru 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Danusiu, bardzo się cieszę na zapowiedż dekoracji świątecznych w bukszpanowym. Pokażesz jak zrobisz?

Ja miałam dzisiaj wolne od babciowania i też spędziłam dzień na robieniu świerkowych wianków, dekoracji w skrzynkach, wiadrach. Jeszcze nie skończyłam. Na razie jest baza czyli świerk a w sobotę powieszę bombki i rozmieszczę lampki. Jak skończę to się pochwalę. o ile mi coś ładnego wyjdzie.

Na razie pokazałam własnej roboty bombki, na prezenty.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies