Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Sebek 10:12, 02 gru 2018


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gardenarium napisał(a)
Wiesz, nie będę się jeszcze bardziej denerwować I tak mnie głowa boli od dwóch dni Płakać się chce i tyle A jak zacznę chodzić po urzędach to się pochoruję. Tego już się nie doklei.

O..dzisiaj jeszcze odkryłam że śliwę wiśniową ścięli na 1/3 - normalnie obniżyli strasznie i wszystkie gałęzie leżą u mnie w ogrodzie, na płocie, na drzewach i na ulicy.


Szkoda drzew, bardzo Przecież nie urosły w rok, a prowadziliście je od dawna w świadomy sposób.

Z Justyna jestem w stanie się zgodzić, jednak jest jedno ale - prawidłowa odlegośc drzew od granicy działki - bałbym sie, ze każą Ci te drzewa jeszcze całkowicie usunąć...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mira 21:45, 02 gru 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Abstrahując od wszystkiego - jak ja Cię rozumie i więcej nic nie napiszę

a może to taki mały kop miał być od losu żeby za bardzo żal nie było ..hmm?

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Milka 17:15, 03 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Przeczytałam, co się stało.....straszne!
Osobiście uważam, że nie mieli racji, na swoim terenie to masz, powinni pismo najwyżej wysłać i wezwać do obcięcia konarów, które są zagrożeniem dla przewodów, a nie tak robić, jak zrobili.
Mam nadzieję, że odrośnie, i ból minie, choć nie wiem czy nie powinnaś skargę złożyć...
Nasz tulipanowiec sami ciachnęliśmy ostro, został kawałek pieńka i liczę, że się odrodzi i wypuści nowe baty
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 19:21, 03 gru 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, człowiek. Czytaj dalej. Głupota ludzka, której się nie przeciwstawiamy. Mam tak samo.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 19:31, 03 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie dotykały linii, niepotrzebnie aż tak okaleczyli drzewa. Sami obcinamy ale ładnie i prawidłowo i tutaj przegięli pałę niestety.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia3012 12:27, 06 gru 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
Też mi żal Bukszpanowego. Bardzo, bardzo. To mój wzorzec niedościgniony. Czy dobrze zrozumiałam, że świerki serbskie też przycięli??!!
Ja też bym zgłosiła sprawę do gminy. Może na przyszłość, w innych miejscach zachowają się inaczej.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Ewik 14:57, 06 gru 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Listopadowy ogród prezentuje sie super, zresztą jak zawsze u Ciebie
Drzew zniszczonych szkoda.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Gardenarium 17:08, 06 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przycięli całkowicie świerk na ulicy, w moje podgolili do pnia od strony ulicy

Ewik - dziękuję.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia3012 19:19, 06 gru 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
Gardenarium napisał(a)
Gdybym była w domu, to bym walnęła alarm jako napad, nie wychodząc z domu, i ochrona by ich pogoniła a ja bym siedziała cicho.. a tak, mam co mam i teraz tylko płakać

No bo w końcu wieszali się nad moim ogrodem na tym wysięgniku.


Wiesz Danusiu, nie było Ciebie w domu bo trudno żeby człowiek z domu się nie ruszał. Nikt nie przypuszcza, że gdy wyjdzie z domu to mu wandale ogród zniszczą. Takie cięcie to jednak z właścicielem się uzgadnia. I na to chyba jest paragraf.
Zdenerwowałam się bo bukszpanowy to cudny ogród, zakwalifikowany do najpiękniejszych na świecie. I też wyobraziłam sobie, że mi coś takiego zrobiliby. A ja w tym roku posadziłam wymarzone świerki serbskie za płotem, co prawda blisko przy płocie ale od strony ulicy. Tylko u nas nie idą w górze żadne druty, przewody itp. Wszystko chyba ziemią idzie. Chyba żeby kiedyś chcieli kopać to też mogą zniszczyć...
Strata ogromna, duże drzewa dużo kosztują więc trzeba walczyć o przywrócenie do poprzedniego stanu. Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
alis 19:24, 06 gru 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Jakże nie kochać Bukszpanowego, cudny jest
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies