Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Gardenarium 12:06, 27 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
pawel_snopek napisał(a)
Miłorząb wręcz świeci na tle zimozielonych roslin, ciągle jestem pod wrażeniem tych kordylin super są


Z kordylinami jest tylko jeden problem - brak oranżerii na plusie, ale może taka niedługo będzie, jak zrobimy ogrzewanie, wtedy wszystko się pomieści. Oczywiście do czasu.Hahah
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_g 13:37, 27 lis 2018


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Gardenarium napisał(a)





Piękne, magiczne klimaty - a te liście tylko dodają uroku.
Cudowny ogród.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
adrianna 14:47, 27 lis 2018

Dołączył: 14 sty 2018
Posty: 14
Pani Danusiu gdzie Pani kupiła takie piękne, okrągłe lustra pozdrawiam Ada
Gardenarium 09:01, 28 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiedź na pw.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:05, 29 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Od dawna obserwuję na mieście, co wyczyniają panowie z energetyki, jak strasznie okaleczają drzewa, tną po prostu bez żadnej głowy, robią z drzew kaleki.

Wygląda to tak, że doznają euforii, gdy to zrobią, jakby z lubością ciachają jak popadnie. No i doigrałam się na swoim ogrodzie.

Dzisiaj wróciłam do domu, a tu masakra.
Opitolone jak ... po prostu, kolumnowy buk, tulipanowiec, ścięte świerki, zdarte winorośle. No ja rozumiem, pod drutami, ale kolumnowy buk rosnący nie pod drutami, w jakim stopniu szkodził tym drutom?
Akcja okrutnego okaleczania trwa dalej. Postuluję, aby panów przeszkolili dendrolodzy.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Toszka 00:09, 30 lis 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Niestety, z tym cięciem drzew przez służby jest totalna tragedia. Byle ciachnąć, ale czy prawidłowo dla drzewa to już zupełnie nie ma znaczenia
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwia_slomc... 01:35, 30 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Co Ty piszesz! Zdewastowali Bukszpanowy???!!!

Nie tak dawno pokazywałam jak u nas służby( prawdopodobnie) Zmasakrowały bo to nawet cięcie nie było drzewa i krzewy rosnące wzdłuż drogi Podobno w całej miejscowości tak zrobili.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 09:26, 30 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrobili z drzew kaleki, tulipanowca też pociachali w skośne sęki, a nie można było w miejscu rozgałęzienia? albo całkiem bez sęków?????się pytam No masakra, wyliniały buk wygląda okropnie, a okaleczony tulipanowiec - jeszcze gorzej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 10:22, 30 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Gardenarium napisał(a)
Zrobili z drzew kaleki, tulipanowca też pociachali w skośne sęki, a nie można było w miejscu rozgałęzienia? albo całkiem bez sęków?????się pytam No masakra, wyliniały buk wygląda okropnie, a okaleczony tulipanowiec - jeszcze gorzej.

Wiem , że prawo mają, ale nie mogliby uprzedzać właścicieli???
U na dwa lata temu jak widzieliśmy, że wzdłuż drogi tną zapowiedziałam, że mają mojej wierzby nie ruszać bo sama sobie skrócę ile potrzeba. I tak zrobiliśmy, a za rok w ogóle słupy poprzestawiali. U sąsiada zmasakrowali lilaki pod linami, które za dwa miesiące zostały zdjęte bo i tak prądu w nich nie było, linia została wiele lat wcześniej odcięta.
Co możesz teraz zrobić, chyba jedynie skorygować cięcie sama
Niestety najprawdopodobniej jest tak, że wygrywa w przetargu najtańsza oferta. Referencje pewnie, że cięcia wykonują mieli, ale nikt nie weryfikował znajomości przedmiotu przetargu. Potem takie skutki są
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Toszka 11:11, 30 lis 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Danusiu, nie wiem jak twój tulipanowiec zachowa się po cięciu, ale u znajomej odpowiedzią tulipanowca na mocne cięcie były kilkumetrowe wilki...nawet po 6 metrów. Tam też było przymuszone cięcie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies