Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Gardenarium 20:37, 27 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam w kotle ocynkowanym wielkim, trzy szt takich ciemnoburgundowych. Dzisiaj zobaczyłam jak buchają im pąki i kwiaty już widać. Dadzą radę.... w donicy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ania111 20:48, 27 sty 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Gardenarium napisał(a)
A w skrzynkach - ciemierniki






Witam serdecznie Pani Danusiu

Czy może Pani zdradzić jaki to gatunek tych piękności ?
Mam 1 szt ciemiernika i nawet się do tych nie umywa
A swoją drogę nie wiedziałam ,że mogą rosnąć w donicach ,
I krzywdy zimą nie mają

Pozdrawiam
____________________
Ania Spelnione marzenie
Waclaw 21:11, 27 sty 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)


I jeszcze skorupek od jajek, tak po wierzchu i lekko przysyp je ziemia


Ewo,
jesteś niezawodna
Jak zwykle. Dziękuję.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
KasiaBawaria 08:00, 28 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Nawet nie wiedzialam, ze ciemierniki przetrwaja w donicy. Pieknie wygladaja.Moje tez juz kwitna.
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 13:24, 30 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W dużym ogrodzie mam sporo ciemierników. Donice stoją w namiocie, tam jak świeci słońce, to jest nawet kilkanaście stopni. Wilczomlecze to już startują do kwitnienia.. takie fajne, jak nie wiem co.

Tylko szkoda, że nie mogę ich za bardzo oglądać..no bo nie wystawione.
A te pod domem to bym obstawiała że to Helleborus ericsmithii 'Winter Sunshine'. Łodygi ma czerwonawe. Kwiaty zielonkawe, niezbyt efektowne. Ładniejsze ma H. niger.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 13:40, 30 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)
(...)
A te pod domem to bym obstawiała że to Helleborus ericsmithii 'Winter Sunshine'. Łodygi ma czerwonawe. Kwiaty zielonkawe, niezbyt efektowne. Ładniejsze ma H. niger.


Danusiu, a wiesz, ze te ciemierniki Smitha są sterylne (to krzyżówka z h. x sternii - Sterna z h. niger)? Mają piękne liście (jak nawoskowane cyną) i kwiaty wynoszą wyżej niż h. niger. Ale co z tego, no nie? To co mamy w ogrodach (ja mam jednego) to klony laboratoryjne.


Ten ciemiernik fajnie wygląda z bergenią tegoż samego hodowcy 'Eric Smith' (ona ma od spodu takie czerwonawe zabarwienie liści).


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
adewzuol 15:22, 30 sty 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Mam kilka sadzonek ciemiernika, kwitnie ale raczej słabo, pojedynczymi kwiatkami. Doczytałam, że one preferują glebę zasadową. a moje rosną w bliskim sąsiedztwie hortensji, więc ziemia jest tam kwaśna. Biorąc pod uwagę temperaturę obecnej zimy oraz fakt, że ziemia jest nie zmarznięta, czy mogę teraz przesadzić ciemierniki?
____________________
Ewelina W piaskownicy
Gardenarium 15:43, 30 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)


Danusiu, a wiesz, ze te ciemierniki Smitha są sterylne (to krzyżówka z h. x sternii - Sterna z h. niger)? Mają piękne liście (jak nawoskowane cyną) i kwiaty wynoszą wyżej niż h. niger. Ale co z tego, no nie? To co mamy w ogrodach (ja mam jednego) to klony laboratoryjne.


Ten ciemiernik fajnie wygląda z bergenią tegoż samego hodowcy 'Eric Smith' (ona ma od spodu takie czerwonawe zabarwienie liści).




Chyba mam taką bergenię, przeflancuję ciemierniki do drugiego ogrodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:44, 30 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
adewzuol napisał(a)
Mam kilka sadzonek ciemiernika, kwitnie ale raczej słabo, pojedynczymi kwiatkami. Doczytałam, że one preferują glebę zasadową. a moje rosną w bliskim sąsiedztwie hortensji, więc ziemia jest tam kwaśna. Biorąc pod uwagę temperaturę obecnej zimy oraz fakt, że ziemia jest nie zmarznięta, czy mogę teraz przesadzić ciemierniki?


Ja bym zmieniła ziemię koniecznie. Ale czy przesadzać? loteria, bo jak mocno zmrozi... wsadź do doniczki dużej lepiej, zadołuj a jakby co - to gdzieś schowasz w cieplejsze miejsce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
TAR 15:55, 30 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7491
ze swoimi ciemiernikami poczekam do polowy marca, wsadze w betonowe donice przy wejsciu do domu. ale najpierw musze wysadzic stamtad niebieskie trawy. i dla jednej i dla drugiej rosliny bedzie to z korzyscia.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies