Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Gardenarium 10:25, 31 gru 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nowe mam ozdoby z metalu, poszłam w metal.

Skromna choineczka i gwiazdeczka





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:26, 31 gru 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na furtce zrobiłam taki sam wianek, tylko mniejszy i jest oświetlony




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:27, 31 gru 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A w skrzynkach - ciemierniki




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:29, 31 gru 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wianek z jemioły tradycyjnie pod kinkietem Suche, znalezione gałązki z dębu w wazonie, tylko oświetlone delikatnym światełkiem. I to już wszystko

Teraz mam takie skrzywienie zawodowe. Idę z psami i patrzę, gdzie leżą gałązki. Wyobrażam je sobie jak wyglądają jako dekoracja. Ostatnio widziałam pieniek w lesie, po drodze do ogrodu... i już kombinuję go wziąć, bo robią chodnik i na pewno wywiozą. Mnie się przyda jako https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/491-stumpery-garden-ogrod-z-pni-i-karp-drzew

Polubiłam je.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
boguslaw_r_ 10:50, 31 gru 2019


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Dawno mnie tutaj nie było, a jest jeszcze piękniej, wydawało mi się że piękniej już nie może być, a jednak jest, pozdrawiam serdecznie,
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
AgnieszkaW 10:51, 31 gru 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Dekoracje śliczne.
Fragment ogrodu z karpami, gałęziami i paprociami, do tego parzydło blekolistne, funkie, kokorycz, pierwiosnki i jeszcze wiele innych ciekawych roślin, które w mistrzowski sposób zakomponujesz... Wyjdzie taki cudowny "Danusiowy ogród z krainy czarów". Popieram ten pomysł

Ps
Ciemierniki zostawiasz w donicach na zimę (podobno ma jednak przyjść zima)? Nie zmarzną?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
antracyt 10:53, 31 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11703
Jeszcze całkiem niedawno nie lubiłam suchych korzeni i pieńków w ogrodach. Kojarzyły mi się z kompozycjami z ogródków działkowych z czasów mojego dzieciństwa. A rosło przy nich wszystko i dobrane tak, że niejedna sroczka skomponować by nie umiała takich zdobień Ale na zdjęciach z ogrodów angielskich takie pniaki wyglądają zupełnie inaczej, naturalnie, czasami bajkowo - spodobały mi się. Mam nawet jedno miejsce w ogrodzie, gdzie zamierzam jakiś leśny korzeń umieścić, tylko jak na złość żadnego teraz znaleźć nie mogę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gardenarium 15:00, 31 gru 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
AgnieszkaW napisał(a)
Dekoracje śliczne.
Fragment ogrodu z karpami, gałęziami i paprociami, do tego parzydło blekolistne, funkie, kokorycz, pierwiosnki i jeszcze wiele innych ciekawych roślin, które w mistrzowski sposób zakomponujesz... Wyjdzie taki cudowny "Danusiowy ogród z krainy czarów". Popieram ten pomysł

Ps
Ciemierniki zostawiasz w donicach na zimę (podobno ma jednak przyjść zima)? Nie zmarzną?


Ciemierniki po Nowym Roku pojadą do szklarni. Albo do namiotu. Szkoda ich.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:07, 31 gru 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
antracyt napisał(a)
Jeszcze całkiem niedawno nie lubiłam suchych korzeni i pieńków w ogrodach. Kojarzyły mi się z kompozycjami z ogródków działkowych z czasów mojego dzieciństwa. A rosło przy nich wszystko i dobrane tak, że niejedna sroczka skomponować by nie umiała takich zdobień Ale na zdjęciach z ogrodów angielskich takie pniaki wyglądają zupełnie inaczej, naturalnie, czasami bajkowo - spodobały mi się. Mam nawet jedno miejsce w ogrodzie, gdzie zamierzam jakiś leśny korzeń umieścić, tylko jak na złość żadnego teraz znaleźć nie mogę


Ja tak samo... a więc przeczytałaś artykuł? W tym wydaniu te stumpery są rewelacyjne, ważne co z nimi posadzimy i jak to zakomponujemy. I poszukam dla nich miejsca cienistego, bo chcę także zrobić paprocie...

ale też chcę postawić taki pieniek w Rock Garden - tam gdzie mam sucholubne rośliny. Nawiercę otwory i posadzę sukulenty. Też będzie ładnie.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
antracyt 15:25, 31 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11703
Większość artykułów przeczytałam
Ja swój znaleziony kiedyś(mam nadzieję) korzeń planuję wkomponować właśnie w cienistą rabatę. Sukulenty wsadziłam w spruchniały pień, niczego nawiercać nie musiałam, natura mnie wyręczyła.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies