Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Gardenarium 21:56, 16 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Helen napisał(a)
Danusiu, jaki masz patent na takie wypasione ciemierniki - moje chyba zżarte przez ślimaki lub inne dziadostwo?


Te są kupione przed świętami, ale lubią żyzną, zasadową ziemię, i wbrew pozorom wcale im słońce nie przeszkadza. Posadzę je do gruntu potem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
greg66 22:14, 16 sty 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
No to muszę się mocno przyjrzeć bo w zeszłym roku nic nie widziałem, ale też i tak bardzo nie patrzałem.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
basia3012 00:53, 17 sty 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9542
Danusiu, czy powojniki to przycinać już? Bo u mnie też rosną im pędy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Gardenarium 20:40, 17 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie przycinać, ogacić liśćmi jak przyjdą mrozy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia3012 01:03, 18 sty 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9542
Serdecznie dziękuję.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
TAR 10:13, 27 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7488
Moje ciemierniki bida z nedza. Trudno, sa rosliny ktore mnie nie lubia A co do wiosny, to mimo ze juz zurawie przylecialy nie bylabym hurraoptymistka. Tylko w lilakach, forsycjach i kilku klonach pąki nabrzmiale. Reszta spi. Nawet oczar i leszczyny. Wiec moze troche zimy jednak bedzie. Moje clematisy jeszcze uspione. Z ziemi tylko wychylaja glowki rozchodniki i turzyce palmowe.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gardenarium 13:55, 27 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Postaraj się, warto o nie walczyć Ciemierniki o dziwo, mogą rosnąć nawet w słońcu, kluczowe jest zasadowe podłoże i żyzne, nie za mokro, nie za sucho. Nie lubią grzebania w korzeniach, jak posadzisz to już nie ruszaj. Podsyp im kompostu, powinny dodatnio zareagować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Waclaw 17:22, 27 sty 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gardenarium napisał(a)
Postaraj się, warto o nie walczyć Ciemierniki o dziwo, mogą rosnąć nawet w słońcu, kluczowe jest zasadowe podłoże i żyzne, nie za mokro, nie za sucho. Nie lubią grzebania w korzeniach, jak posadzisz to już nie ruszaj. Podsyp im kompostu, powinny dodatnio zareagować.


To i ja sypnę moim ciemiernikom kompostu, aha, i dolomitu. Może ruszą???
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anda 17:25, 27 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Waclaw napisał(a)


To i ja sypnę moim ciemiernikom kompostu, aha, i dolomitu. Może ruszą???


I jeszcze skorupek od jajek, tak po wierzchu i lekko przysyp je ziemia
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
TAR 19:24, 27 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7488
aaa czyli to moze byc powod, maja za kwasno. czy one dalyby rade w kamiennych donicach? tam ewentulnie moge je przeniesc.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies