Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 11:33, 05 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Mysza napisał(a)




Ewuś, sprzedaliśmy dom i wątek jest zamknięty.
Będzie nowy ogród, ale to jeszcze trochę.
Będę zaglądała


O, to gratulacje Mam nadzieję, że otworzysz nowy wątek i będziemy mogli obserwować powstawanie nowego ogrodu. Czekam niecierpliwie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 11:38, 05 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Pola napisał(a)
Ewa, dziękuję że zajrzałaś, kochana życzę Ci wszystkiego dobrego w Nowym Roku oraz dużo sił i pomysłów ogrodowych.
Chociaż przeglądając twoje fotki to chyba teraz tylko pielęgnacja. Zostawiam buziaki.


Dziękuję za życzenia
Już rzeczywiście nie mam planów na rewolucje w ogrodzie. Sama pielęgnacja zostaje, chociaż kusi mnie, żeby zrobić rabatę na środku trawnika, ale na razie brak pomysłów.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 11:59, 05 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
mirkaka napisał(a)
Pięknie u Was
Ewa czy to jest hortensja ode mnie? Wydaje się taka sama jak moje ?


Dzięki Mirka Jestem ciekawa co tam u Ciebie w ogrodzie i jakie masz plany

Ta hortensja, to kolejna próba kupna hortensji niebieskiej Nikko Blue. Tak mi się wydaje. U mnie jest różowa. Nie wiem czy to kolejna pomyłka, czy w mojej ziemi będą tylko różowe.
Została u mnie, bo nawet ją polubiłam, choć wydaje się zupełnie pospolita.

Może to być również hortensja od Ciebie (wybacz, nie pamiętam, czy mi podarowałaś hortensję).

To jest bardzo wczesna hortensja, pierwsze pąki pojawiają się na początku czerwca



a pod koniec czerwca są już kwiaty



W lipcu ma już takie kwiaty. Możesz porównać kształt płatków z Twoimi - są podobne? Może będę znała odmianę?



____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 12:15, 05 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430


W połowie sierpnia tak się przebarwia, ale tworzy nadal nowe pąki



22 sierpnia zupełnie zieloniutka



Wrzesień - widać na płatkach lekki róż.

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 15:47, 05 sty 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Liście ma matowe i cienkie? Nie twarde, grube? Na zdjęciach jest bardzo podobna do tej którą tak rozmnożyłam i przywiozłam jej dużo do ciebie na spotkanie. Dziewczyny brały po kilka sadzonek, Ty pewnie też coś dostałaś wtedy Sposób kwitnięcia i przebarwiania są takie same
Poszukam zdjęć zbliżeniowych mojej, i wtedy ocenimy.
U mnie stagnacja ogrodowiskowa, mam niechęć do swojego wątku. Mam kłopoty zdrowotne w rodzinie a to mnie zawsze dość mocno dołuje. Nie potrafię myśleć o przyjemnościach tylko się zamartwiam.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 15:59, 05 sty 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Moja w czerwcu



tu przebarwiam na niebiesko


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 16:05, 05 sty 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
tu lipiec, w/g mnie to ta sama Ewo


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 16:41, 05 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
mirkaka napisał(a)
Liście ma matowe i cienkie? Nie twarde, grube? Na zdjęciach jest bardzo podobna do tej którą tak rozmnożyłam i przywiozłam jej dużo do ciebie na spotkanie. Dziewczyny brały po kilka sadzonek, Ty pewnie też coś dostałaś wtedy Sposób kwitnięcia i przebarwiania są takie same
Poszukam zdjęć zbliżeniowych mojej, i wtedy ocenimy.
U mnie stagnacja ogrodowiskowa, mam niechęć do swojego wątku. Mam kłopoty zdrowotne w rodzinie a to mnie zawsze dość mocno dołuje. Nie potrafię myśleć o przyjemnościach tylko się zamartwiam.


Być może to jest ona, choć u Ciebie wygląda zupełnie inaczej przez te przebarwienia. Moja ma kolor blady róż. Czas kwitnienia jest bardzo podobny. Nie pamiętam, czy brałam od Ciebie sadzonki. Niestety pamięć mnie zawodzi. A znasz nazwę tej hortensji?

Nie dziwię się, że martwisz się chorobą najbliższych. Zdrowie jest najważniejsze. Trzymaj się, kochana. Sama też nie dawaj się chorobom.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 18:30, 05 sty 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Nie znam nazwy.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 17:51, 06 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Spadł śnieg u mnie Wreszcie jest jaśniej i przyjemniej







____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies