Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 15:17, 03 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
anabuko1 napisał(a)

Cudny ten twój ogród. I to o w każdym miesiącu.
Pozdrawiam Ewuś


Dziękuję Aniu Fajnie, że zajrzałaś
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 15:21, 03 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
podziwiam szczegolnie hortensje ogrodowe, nie wiem jak udaje Ci sie je tak pieknie prowadzic. moje dwie kwitna jednym kwiatem i to nie zawsze
____________________
Ogrod nad bajorkiem
yolka 15:55, 03 sty 2021


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Pomyślności w Nowym Roku. Wspomnienia z 2020 fajne. Ogród dojrzał i urzeka każdym zakątkiem
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Ewa777 16:08, 03 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
TAR napisał(a)
podziwiam szczegolnie hortensje ogrodowe, nie wiem jak udaje Ci sie je tak pieknie prowadzic. moje dwie kwitna jednym kwiatem i to nie zawsze


Ja z kolei nie wiem, co można zepsuć przy hortensjach ogrodowych. Nie robię niczego nadzwyczajnego. Pilnuję tylko podlewania i od czasu do czasu nawożę.
Pierwsze hortensje kupiłam zupełnie nie zwracając uwagi na ich odmiany. Na pierwszej stronie mojego wątku widać jakie były małe. Na początku każdej zimy okrywałam je włókniną. Dopiero od niedawna przestałam okrywać te większe egzemplarze. Młode okrywam tylko wtedy, gdy mają przyjść większe mrozy.
W tym roku próbuję 8 hortensji przezimować w donicach. Są wkopane razem z donicami do ziemi. Mam nadzieję, że przetrwają, bo to już kolekcjonerskie odmiany
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 16:11, 03 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
yolka napisał(a)
Pomyślności w Nowym Roku. Wspomnienia z 2020 fajne. Ogród dojrzał i urzeka każdym zakątkiem


Gdy ogród dojrzeje, to i mniej wymaga pracy, zielsko nie mam miejsca, to się nie rozwija. Jedynie wiosną muszę popielić. W sezonie tylko gdzieniegdzie coś wyrośnie. Przez te lata nauczyliśmy się dbać o trawnik (tak mi się przynajmniej wydaje), a zadbany upiększa ogród.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Rumianka 16:16, 03 sty 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10256
Przepiękny ogród, pod każdym względem zachwyca. Widzę, że można tu spacerować bez końca, takie dorodne egzemplarze roślin, no i trawniczek wymuskany jak dywan...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Mysza 17:54, 03 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Ewa777 napisał(a)


Dawno nie było wpisu na Twoim wątku, ale widzę, że zaglądasz
Tak mnie dziś wzięło na wspominki




Ewuś, sprzedaliśmy dom i wątek jest zamknięty.
Będzie nowy ogród, ale to jeszcze trochę.
Będę zaglądała
____________________
Gosia
Pola 19:31, 03 sty 2021


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Ewa, dziękuję że zajrzałaś, kochana życzę Ci wszystkiego dobrego w Nowym Roku oraz dużo sił i pomysłów ogrodowych.
Chociaż przeglądając twoje fotki to chyba teraz tylko pielęgnacja. Zostawiam buziaki.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
mirkaka 11:22, 05 sty 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Ewa777 napisał(a)


Pięknie u Was
Ewa czy to jest hortensja ode mnie? Wydaje się taka sama jak moje ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 11:31, 05 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Rumianka napisał(a)
Przepiękny ogród, pod każdym względem zachwyca. Widzę, że można tu spacerować bez końca, takie dorodne egzemplarze roślin, no i trawniczek wymuskany jak dywan...


Mój ogródek malutki, więc spacerowanie bez końca się nie uda Ale poleżeć na leżaku, czy hamaku i pozachwycać się - można część roślin ma już ponad 10 lat, więc są już dojrzałe
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies