Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 20:35, 07 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
anpi napisał(a)
U Ciebie śnieg, a u mnie w dzień słoneczko a wieczorem lał deszcz.
Twój ogród otulony puchem, a w moim "puchy", po ostatnim wycinaniu suchych bylin. Trochę powycinałam , bo sypię rabaty ziemią popieczarkową. Sporo cebulek już wystawia łebki, więc przy późniejszym wycinaniu, mogę więcej wydeptać, bo u mnie wszystkiego gęsto nasadzone i nie ma gdzie nogi postawić


Jest sporo śniegu i nawet się utrzymuje. Nie mam za to zupełnie słońca. Nie pamiętam kiedy ostatnio widziałam, a to jest bardzo dołujące.
O ziemi popieczarkowej bardzo dużo czytałam dobrego. Chciałabym użyć u siebie. Już dwa lata szukałam ogłoszeń kupna, ale u nas w pobliżu nie było takich anonsów. Nie wiem, czy nie ma plantacji, czy nie sprzedają ziemi.

Dobrze robisz z tym wycinaniem bylin i sypanie ziemią. Wiosną będziesz miała czyściutko i nie zdepczesz cebulowych
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 20:37, 07 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Dorota123 napisał(a)
On jest przepięknie uformowany.


Dzięki, to robota emusia
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 20:39, 07 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
TAR napisał(a)
u mnie troche strat w ogrodzie, polamane wiązy JH, przygniecione sniegiem z dachu rodki i swierk Barryi, trawy calkiem polamane pod sniegiem. ale to nic, za niedlugo i tak wycinka


Ten śnieg jest bardzo ciężki. Zrzucałam wczoraj go z kilku roślin, które wyglądały na przygniecione ciężarem. Na szczęście u mnie na razie bez strat. Współczuję Tobie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ania111 14:05, 12 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Ewa777 napisał(a)









Ewa , jak ładnie
____________________
Ania Spelnione marzenie
Ewa777 17:45, 12 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Ania111 napisał(a)



Ewa , jak ładnie


Wreszcie mamy zimę ze śniegiem Nie ma go dużo, ale jest z nim o wiele przyjemniej i jaśniej
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 14:42, 14 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Zamówiłam wczoraj cebulki frezji, nasiona kosmosu i kłącza maku
To z tęsknoty za roślinkami.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 20:29, 14 sty 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Próbowałam z frezją dwa razy. Pierwszy raz kompletna porażka (w donicy), drugi raz chyba coś wyrosło i nawet zakwitło ale szczegółów nie pamiętam. Czyli efekt nie był zapewne powalający . Mam nadzieję że u ciebie będzie lepiej.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Ewa777 21:08, 14 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Joku napisał(a)
Próbowałam z frezją dwa razy. Pierwszy raz kompletna porażka (w donicy), drugi raz chyba coś wyrosło i nawet zakwitło ale szczegółów nie pamiętam. Czyli efekt nie był zapewne powalający . Mam nadzieję że u ciebie będzie lepiej.


Też próbowałam z frezjami i mi się nie udało. Ale tak mnie kusiły, że nie mogłam się powstrzymać

Może ktoś ma doświadczenia z frezjami i podpowie, jak je hodować z sukcesem.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 21:51, 14 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
w poprzednim ogrodzie mialam frezje w donicach drewnianych, bylam zaskoczona bo ładnie kwitly a na tarasie roznosil sie obłedny zapach. rosly w luznej ziemi, mocno rozrzedzonej piachem, odczyn obojetny, do towarzystwa mialy dalie miniaturowe. wystawa wschodnio polnocna, bez przypalania w ogromnym przewiewie, nie sprawialy problemow.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 23:03, 14 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
TAR napisał(a)
w poprzednim ogrodzie mialam frezje w donicach drewnianych, bylam zaskoczona bo ładnie kwitly a na tarasie roznosil sie obłedny zapach. rosly w luznej ziemi, mocno rozrzedzonej piachem, odczyn obojetny, do towarzystwa mialy dalie miniaturowe. wystawa wschodnio polnocna, bez przypalania w ogromnym przewiewie, nie sprawialy problemow.


Będę próbowała Piszą, że trzeba posadzić w ziemi gdy będzie przynajmniej 17'C, ale nie mniej niż 6'C na przełomie kwietnia i maja. Pomysł z donicą jest dobry, bo gdy przyjdzie ochłodzenie, będę mogła frezje schować np. do garażu.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies