Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

tengel27 16:40, 16 maj 2024


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 884
Ewa777 napisał(a)


Dziękuję Dawno Ciebie nie było na forum. Czosnki sa niezawodne. Kwitna co roku, nie musze ich dokupywać.


Oj tak, zbyt dawno. Trochę mi tego brakowało. I wiem jak czosnki potrafią się też powysiewać, co jest akurat ich cechą na plus.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Ewa777 09:06, 20 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18773
Makao napisał(a)

Ooo to krzyknij u mnie żebym zobaczyła jak mocno to robicie

Będziemy ciąć po kwitnieniu. Dam znać.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 09:08, 20 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18773
Dorota321 napisał(a)
Piękny, kolorowy ogród, a Twoje begoniowe lamówki co rok robią świetną robotę w ogrodzie.

Tak mi się spodobały begonie na obwódkach, że co roku to powtarzam. Sprawdzają się rewelacyjnie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 09:11, 20 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18773
mirkaka napisał(a)
Czytam o wyprawie na Renk, azalia Ci przemarzła? No trudno, w każdym razie widzę że już jest druga
Czas czosnków u Ciebie, i tulipanki jeszcze w podobnych kolorach
Taras i mnie zaciekawił, a szczególnie te zapowiadane powiększone rabaty


Bardzo dziwne to, ale przemarzły mi 3 azalie na górce. Zima nie była ostra.
Wszystkie remonty wymagają cierpliwości. Jak na razie ciągle czekam na rozpoczęcie prac. Jeszcze nie wiem, kiedy to nastąpi.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 09:14, 20 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18773
anabuko1 napisał(a)
Brawo. Piękne azalie.
Ty i tak masz chyba dużo azali ?


Bardzo dużo to ich nie mam. Tylko kilka. Niestety japońskie mi przemarzają i muszę je wymieniać.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 09:15, 20 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18773
TAR napisał(a)
Ewo razem z jedna hostą dostalam od Ciebie czosnka, ładny i duzy. Kwitnie od tygodnia Pewnie niezamierzone ale dziekuje.


Czosnków mam bardzo dużo. Mogło się tak zdarzyć. Fajna niespodzianka, że znalazł się u Ciebie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 09:19, 20 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18773
tengel27 napisał(a)


Oj tak, zbyt dawno. Trochę mi tego brakowało. I wiem jak czosnki potrafią się też powysiewać, co jest akurat ich cechą na plus.

Czasami trzeba zrobić sobie przerwę, żeby z radością wrócić
Czosnki nie wiem, czy u mnie rozrastają się cebulkami, czy się wysiewają, a może jedno i drugie. Najważniejsze, że nie zanikają i dobrze się prezentują co roku.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
vita 11:24, 20 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4216
U mnie sieje się czosnek Christophii, te o dużych kwiatostanach np. Globemaster to rozmnażam tylko przez podział cebul. Zastanawiające, dlaczego wypadły Ci po zimie azalie, ostatnie zimy jakieś dziwne, może jesienią, na wszelki wypadek usyp kopczyki z kory, tym na górce? Bo szkoda ciągle inwestować.
Chętnie obejrzę cięcie głogu, zrób kilka fotek, wiesz, taką instrukcję dla mniej kumatych
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Ewa777 13:01, 20 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18773
vita napisał(a)
U mnie sieje się czosnek Christophii, te o dużych kwiatostanach np. Globemaster to rozmnażam tylko przez podział cebul. Zastanawiające, dlaczego wypadły Ci po zimie azalie, ostatnie zimy jakieś dziwne, może jesienią, na wszelki wypadek usyp kopczyki z kory, tym na górce? Bo szkoda ciągle inwestować.
Chętnie obejrzę cięcie głogu, zrób kilka fotek, wiesz, taką instrukcję dla mniej kumatych


Też się dziwię, że mi wypadły azalie. Zima była łagodna. Może było za mało wody? W tym roku spróbuję je okryć.
Postaram się zrobić fotorelację, ale nie obiecuję, że dobrze to będzie wyglądało. W tym miejscu zdjęcia słabo wychodzą.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Alija 22:28, 22 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9301
Ewa777 napisał(a)
Azalia Soir de Paris



Sobotnie zakupy - przygotoawania do obwódek.






Piękna ta azalia, ma taki delikatny kolor. Begonie na obwódki zakupione, ja też bardzo je lubię, są niezawodne,
zawsze kupuję chociaż kilka.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies