Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U BusyBee w ogródku...

Pokaż wątki Pokaż posty

U BusyBee w ogródku...

BusyBee 22:29, 22 wrz 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
kosolka napisał(a)
Ja w zeszłym roku pokopczykowalam tylko kora. No ale zima słaba była.


Poczytam jezcze na forum jak dziewczyny- szczególnie te ze wschodu zabezpieczą....
..........Gosia radziła owinąć ze względu na. ...białe niedźwiedzie........co zimą do nas podchodzą(
____________________
U BusyBee w ogródku...
JulkAd 23:09, 22 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
BusyBee napisał(a)




...okrywać to masz na myśli- tylko kopczyki z kompostu i kory lub gałązek, czy chodzi Ci o owijanie tych badyli po 2 metry...?
..no na to, to jednak nie mam ochoty- a Ty jak swoją the fairy okrywasz?


No gdzieś czytałam, że są i tacy którzy dwumetrowe badyle okrywają, ale ja mojej New Dawn nie miałam zamiaru okrywać ponad to minimum....ale tak, mam na myśli kopczyki.

Z różą Fairy nic nie robiłam....kopczyk w zasadzie był ale tylko z kory, tak na wszelki wypadek
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
BusyBee 23:16, 22 wrz 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
JulkAd napisał(a)


No gdzieś czytałam, że są i tacy którzy dwumetrowe badyle okrywają, ale ja mojej New Dawn nie miałam zamiaru okrywać ponad to minimum....ale tak, mam na myśli kopczyki.

Z różą Fairy nic nie robiłam....kopczyk w zasadzie był ale tylko z kory, tak na wszelki wypadek


Super też nie będę przesadzać niech się hartują
____________________
U BusyBee w ogródku...
JulkAd 23:23, 22 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Ona raczej z tych już zahartowanych...podkarmisz wiosną i nawet jak zimą ciut pędy podmarzną to szybko nowe odbiją i zakwitną
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
SylwiaKa 07:54, 23 wrz 2014


Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 138
Kasiulku, mam nadzieję, że mnie nie pogonisz za prywatę Takie tylko pytanie mam jak można?
Dziewczyny, nie pamiętam dobrze bo już się gubię w tych wątkach ale czy to nie u Kasi pisałyście o hortensji Vanille Fraise? Bardzo mi się podoba jej kolor kiedy zaczyna się przebarwiać. Napiszczie proszę czy ona faktycznie na słoneczne stanowisko się nie nadaje. Na stronie zszp wyczytałam, że trylko cień i półcień. Prawda to? Ma ją może któraś z Was w słońcu?
____________________
kosolka 08:03, 23 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
SylwiaKa napisał(a)
Kasiulku, mam nadzieję, że mnie nie pogonisz za prywatę Takie tylko pytanie mam jak można?
Dziewczyny, nie pamiętam dobrze bo już się gubię w tych wątkach ale czy to nie u Kasi pisałyście o hortensji Vanille Fraise? Bardzo mi się podoba jej kolor kiedy zaczyna się przebarwiać. Napiszczie proszę czy ona faktycznie na słoneczne stanowisko się nie nadaje. Na stronie zszp wyczytałam, że trylko cień i półcień. Prawda to? Ma ją może któraś z Was w słońcu?


No ja mam, i własnie wybrałam ją dlatego, że czytałam, że SIĘ NADAJE
cyt. z jednej ze stron z opisem "Wymaga stanowisk dobrze oświetlonych, ale całkiem dobrze rośnie też w niewielkim półcieniu."
____________________
Ola Kosolkowa pasja
BusyBee 08:45, 23 wrz 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
SylwiaKa napisał(a)
Kasiulku, mam nadzieję, że mnie nie pogonisz za prywatę Takie tylko pytanie mam jak można?
Dziewczyny, nie pamiętam dobrze bo już się gubię w tych wątkach ale czy to nie u Kasi pisałyście o hortensji Vanille Fraise? Bardzo mi się podoba jej kolor kiedy zaczyna się przebarwiać. Napiszczie proszę czy ona faktycznie na słoneczne stanowisko się nie nadaje. Na stronie zszp wyczytałam, że trylko cień i półcień. Prawda to? Ma ją może któraś z Was w słońcu?


Ja również ją mam w słońcu ...rośnie bez zarzutu
Sadzona jesienią. Kwitnie u mnie pierwszy sezon, ale wydaje się trochę delikatniejsza niż limki- cieńsze ma gałązki- przynajmniej ta moja...

...ale powiem tak- jej kolor teraz- po wybarwieniu tak mnie zachwyca, że żałuję, że przy tej swojej łezce posadziłam Phantomy... już widzę ten szpaler różowych vanilek... cuuuudo...Z drugiej strony Phantomy też są chwalone- nawet pani w szkółce gdzie kupiłam mówiła,że to jej faworyci........Może będzie ok

Polecam Ci więc Vanilki, a Twoje pytania, to żadna prywata... śmiało....
____________________
U BusyBee w ogródku...
SylwiaKa 08:58, 23 wrz 2014


Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 138
Dzięki wielkie! Ja mam tylko limki. I powiem Wam szczerze, że są piękne w sezonie ale jak się robią takie brązowawe to już mi się tak nie podobają bo robią się jakieś takie smutne. Dlatego myślę o tych vanilkach. Znaczy będę zadowolona?
____________________
BusyBee 09:00, 23 wrz 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
SylwiaKa napisał(a)
Dzięki wielkie! Ja mam tylko limki. I powiem Wam szczerze, że są piękne w sezonie ale jak się robią takie brązowawe to już mi się tak nie podobają bo robią się jakieś takie smutne. Dlatego myślę o tych vanilkach. Znaczy będę zadowolona?


Ja bym była, ale ciekawe jak się przebarwia za np. 2 tygodnie...???

edit; jak zechcesz więcej tych hortek, to dam Ci namiar na szkółkę koło L, gdzie kupiłam swoje po 7 zł. Kawałek trzeba podjechać, ale przy kilku sztukach to już warto...w zasadzie to możesz tam z Gosią- to są jej znajomi i namiar miałam od niej...a ten Wasz objazd to aktualny??
____________________
U BusyBee w ogródku...
JulkAd 10:15, 23 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
SylwiaKa napisał(a)
Kasiulku, mam nadzieję, że mnie nie pogonisz za prywatę Takie tylko pytanie mam jak można?
Dziewczyny, nie pamiętam dobrze bo już się gubię w tych wątkach ale czy to nie u Kasi pisałyście o hortensji Vanille Fraise? Bardzo mi się podoba jej kolor kiedy zaczyna się przebarwiać. Napiszczie proszę czy ona faktycznie na słoneczne stanowisko się nie nadaje. Na stronie zszp wyczytałam, że trylko cień i półcień. Prawda to? Ma ją może któraś z Was w słońcu?


Sylwia....u mnie na słońcu od 8.30 do 15...daje radę, ale konieczne częste podlewanie. U Kindzi na patelni rośnie i też jest ok, ale ma podobno hydrożel pod nią...no ale Kindzia w ogrodzie bywa raz w tygodniu.
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies