Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U BusyBee w ogródku...

Pokaż wątki Pokaż posty

U BusyBee w ogródku...

JoannA 18:50, 24 wrz 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
A tu dylematy różane
buziaki
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
BusyBee 19:53, 24 wrz 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
GosiaJoanna napisał(a)


Miałam 3 rabatkowe jedna padła nie znam nazw niestety ale tę co moja sasiadka ma z chęcia bym kupiła. Ona ma 3 na pergolach 2 z Niemiec a jedna w Białej kupiła ..ten zapach mnie uwodzi co lato.

O znalazłam jej foto, sąsiad moim aparatem robił foto aby auto sprzedać i widać tę różę w tle Foto robione jakos 2 tyg. temu juz przekwitała niestety A nie wiem czy podwiązuje ja, podpytam dokładnie ale chyba nie i kwiatostany nie zwisały tylko ładne kule były




Wyglądają ładnie szczególnie na tych pergolkach fajnie, że podpytasz, bo ciekawe czy trzeba podwiązywać- ja swoje te co będę eksmitować- trochę przyczepiałam, ale pędy to one mają sztywne...
____________________
U BusyBee w ogródku...
BusyBee 19:57, 24 wrz 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
SylwiaKa napisał(a)
Kasia - kupiłam wczoraj Vanilki tam gdzie Ty - dziękuję Pan S. powiedział, że do nich przyjeżdża jakiś facet spod Białej po towar, nie dopytywałam ale to by znaczyło, że gdzieś tam jakąś szkółkę z roślinami masz niedaleko siebie.
Teraz idę walczyć z darnią - póki słońce.
Miłego dnia!


Ale towar bierze do Białej....czyli nie szkółkę mam, tylko Centron Ogrodnicze, w którym hortki są od 20 zł, a nawet za 27- wcale nie jakieś duże u nas naprawdę drogo jest....

Fajnie, że kupiłaś vanilki - ja je też jeszcze zaplanuję- na rabacie szmaragdowej, która ruszę na wiosnę...

Co jeszcze kupiłaś ??- opowiadaj...
____________________
U BusyBee w ogródku...
GosiaJoanna 20:00, 24 wrz 2014


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Pytałam i nie podwiązuje ich ale pergole faktycznie super, ponieważ p. Sąsiad spawacz z zawodu i robi czasem takie cuda, mi również obeliski zrobił i parasolkę na pnącza
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
BusyBee 20:02, 24 wrz 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
JoannA napisał(a)
A tu dylematy różane
buziaki


Trochę dylematy, ale bez ciśnienia- bo do wiosny daleeeeko Plnowałam New Dawn Twoją, ale i to kusi i tamto nęci... czy ona Ci Asiu kwitła ponownie...jak to z nią jest...?
____________________
U BusyBee w ogródku...
GosiaJoanna 20:03, 24 wrz 2014


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
BusyBee napisał(a)


Ale towar bierze do Białej....czyli nie szkółkę mam, tylko Centron Ogrodnicze, w którym hortki są od 20 zł, a nawet za 27- wcale nie jakieś duże u nas naprawdę drogo jest....

Fajnie, że kupiłaś vanilki - ja je też jeszcze zaplanuję- na rabacie szmaragdowej, która ruszę na wiosnę...

Co jeszcze kupiłaś ??- opowiadaj...


Babka,która sprzedaje u mnie na targu roślinki, gdzieś spod Lublina przywozi, hortki ma za 15 zł
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
BusyBee 20:07, 24 wrz 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
GosiaJoanna napisał(a)
Pytałam i nie podwiązuje ich ale pergole faktycznie super, ponieważ p. Sąsiad spawacz z zawodu i robi czasem takie cuda, mi również obeliski zrobił i parasolkę na pnącza


....taki sąsiad to skarb Mi by siem przydał sąsiad- stolarz, bo mój bruk przy ognisku i kołeczki przy tarasie trzeba zmienić Powinny być dane nowe, ale mamy z nimi wieeeelki kłopot, bo trzeba dać impregnowane solidnie, coby w ziemi wytrzymały kilka lat...

Mój M myślał o tym,żeby podkłady kolejowe pociąć- wyglądają super, ale kto to potnie... podobno nie bardzo chcą się podjąć...
____________________
U BusyBee w ogródku...
JoannA 20:07, 24 wrz 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
BusyBee napisał(a)


Trochę dylematy, ale bez ciśnienia- bo do wiosny daleeeeko Plnowałam New Dawn Twoją, ale i to kusi i tamto nęci... czy ona Ci Asiu kwitła ponownie...jak to z nią jest...?

Kasiu,
New Dawn powtarza kwitnienie ale już nie tak pbficie jak pierwsze. Do tej pory mam na niej kwiaty i pąki, ale te juz chyba nie zdążą się rozwinąc. A może? Kto wie, jak będą ciepłe dni to pewnie tak
Prawdą jest że śmieciuch z niej, ale dla mnie to żaden problem, przelecę, płatki na trawniku zbiore i po sprawie
Na zimę robię jej tylko kopczyk z ziemi, wiosną przcycinałam tylko końcóweczki.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
BusyBee 20:07, 24 wrz 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
GosiaJoanna napisał(a)


Babka,która sprzedaje u mnie na targu roślinki, gdzieś spod Lublina przywozi, hortki ma za 15 zł


A no właśnie... pewnie z tej szkółki co ja brałam po 7zł
____________________
U BusyBee w ogródku...
Kasya 20:07, 24 wrz 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41854
BusyBee napisał(a)


....taki sąsiad to skarb Mi by siem przydał sąsiad- stolarz, bo mój bruk przy ognisku i kołeczki przy tarasie trzeba zmienić Powinny być dane nowe, ale mamy z nimi wieeeelki kłopot, bo trzeba dać impregnowane solidnie, coby w ziemi wytrzymały kilka lat...

Mój M myślał o tym,żeby podkłady kolejowe pociąć- wyglądają super, ale kto to potnie... podobno nie bardzo chcą się podjąć...


pokaz ten bruk...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies