Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Benia 11:17, 28 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Dziękuję Renatko za wstawienie zdjęć, jest trochę przy niej pracy ale efekt późniejszy... - warto się poświęcić
Bo w końcu z czym nie trzeba

Te drzewa faktycznie mocno ją cieniują ale jak w planach jest ich wycinka, to już parę promyków słonka do niej dotrze.
u mnie od południa morele były sadzone niedawno ale z tamtej strony warzywnik i jakoś mi nie zależało na niej, teraz trochę żałuję...

Osobiście nie wiem co Ci podpowiedzieć bo sama mam taki sam problem na podwórku i też koncepcji na niego nie mam. Sucho i glina jakaś na niej, a jak dłuższe opady to jeździ się na niej jak po lodzie
Przywożona była lepsza ziemia ale jakoś lepszego rezultatu nie było, rosną na niej jednak skalniki, którym takie suchości nie przeszkadzają, ale one kwitną latem a teraz aż do wiosny straszy ta piwnica swym widokiem
Tym bardziej, że zaraz przy wjeździe jest tym bardziej zależy mi na niej, żeby ją jakoś ogarnąć. nasadziłam w tym roku trzmieliny i barwinku, ale rozważam pójść w Twoją stronę z tymi płożącymi iglakami
____________________
07_Rene 13:49, 30 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Mój sposób na cebule.
Część cebul zeszłorocznych, tulipany i czosnki ozdobne + nowe zakupy i siatka.



Po raz pierwszy zamiast gotowych koszyczków, które szybko robiły się ciasne, wykorzystałam plastikową siatkę ogrodniczą. Pisałam już o tym w wątku u Agani. Moim zdaniem takie rozwiązanie jest lepsze, przynajmniej w teorii bo stosuje to po raz pierwszy. U mnie nornic od groma, więc muszę zabezpieczyć jakoś cebulowe, bo nie mam ochoty ich dokarmiać.
Sposób użycia - kopiemy dołek, dopasowywujemy siatkę, odginamy lekko końce, układamy cebule, zasypujemy i czekamy na wiosnę.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Benia 14:33, 30 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Witaj Renatko, wpadłam podziękować za podsunięcie mi wątku Beatki a tu takie rozwiązanie na tulipany

Chyba też tak zrobię, na pierwszą myśl rewelacja jak dla mnie
Pozwolisz, że podkradnę pomysł

No i za namiary - bardzo dziękuję
____________________
renatamama3 09:06, 01 paź 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Reniu,fajną masz tą piwniczkę ,ja bym dosadziła bluszcz i np .irgę .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Benia 11:14, 01 paź 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
07_Rene napisał(a)
Mój sposób na cebule.
Część cebul zeszłorocznych, tulipany i czosnki ozdobne + nowe zakupy i siatka.



Reniu tak jakoś nie zauważyłam wczoraj, więc dzisiaj tak zapytam, czyżby tulipanki z "B"
Ja wczoraj byłam i kupiłam też parę akurat przecena, połowa ceny.
Wyboru nie ma jak na początku, ale zawsze coś dokupić jeszcze można.
____________________
07_Rene 21:10, 01 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
renatamama3 napisał(a)
Reniu,fajną masz tą piwniczkę ,ja bym dosadziła bluszcz i np .irgę .


Dzięki Bluszcz jest na razie tylko przy drzwiach, kiedyś miałam też na dachu, ale trawa zarosła wszystko i doszłam do wniosku, że najpierw muszę się jej pozbyć. Irga? - przyznam, że o niej nie myślałam.

Marzy mi się jałowiec płożący na całym dachu, a z boku - przynajmniej od lwej, południowej strony większe jałowce z różami okrywowymi. Ale nie wiem czy by tam wytrzymały...?
Kilka metrów od piwniczki jest właśnie ta rabata z inwersem i hortensjami i muszę coś takiego wymyślić, żeby mi to współgrało.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 21:12, 01 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Beniu - wszystkie cebolowe mam z B. i jestem zadowolona. Co roku dokupuje sobie tak po kilka paczek, bo cięzko sie oprzeć. Ale jak mówisz, że za pół ceny to jutro muszę pognać na łowy
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 21:19, 01 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
No i stało się... Szał różanych zakupów dopadł i mnie
Zakupiłam dziś 14 szt. Bonica, na szpaler przed domem i po jednym krzaczku Mariatheresia, Pastella, Chandos Beauty (Harmisty), które trafią na moje kółko różano-bylinowe Tak żeby oswoić się z bardziej wymagającymi pięknościami, zanim kupię nowe
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
renatamama3 21:42, 01 paź 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Jakoś irga kojarzy mi się z takimi miejscami ,są odmiany zimozielone ,sama ostatnio w Jaworniku kupiłam takie trzy sztuki ,piękne mają owoce jesienią a zimą ,pożywienie dla ptaszków .Jałowców nie lubię .Mam Bonikę ,fajna jest ,jeden minus wyrastające długie pędy.Też kupuję w Biedro cebule.pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
07_Rene 22:06, 01 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
renatamama3 napisał(a)
Jakoś irga kojarzy mi się z takimi miejscami ,są odmiany zimozielone ,sama ostatnio w Jaworniku kupiłam takie trzy sztuki ,piękne mają owoce jesienią a zimą ,pożywienie dla ptaszków .Jałowców nie lubię .Mam Bonikę ,fajna jest ,jeden minus wyrastające długie pędy.Też kupuję w Biedro cebule.pozdrawiam



Poszperam o tej irdze, zgromadzę więcej informacji, poszukam u Ciebie jakis zdjęć tej irgi Może sie skuszę
Wybrałam bonice, chociaż też mi pisali że śmieci, głównie ze wzgledów cenowych. No nie można mieć wszystkiego. Mamy dom nieotynkowany jeszcze, więc przy robocie w przyszłości nie wiadomo czy jakiś strat nie będzie. To i żal nie będzie. Jakby miały mi paść jakies angielki wypasione to byłby płacz chyba. A tak to nabiorę doświadczenia w pielęgnacji...
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies