Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

07_Rene 11:12, 22 maj 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
babka napisał(a)
Reniu, róży celowo usypałam lekki kopczyk by nie przysychała bo ciepło ostatnio było i mimo cieniowania listki mdlały. Za kilka dni odkryję nóżkę. Dziś jest dużo chłodniej, jak na złość. Miałam nadzieję na leżakowanie a tu nici z tego.
Serio uważasz, że brak koloru aż tak nie przeszkadza ? U wszystkich jest tyle koloru !


Mnogość kolorów na małej przestrzeni mogłaby przytłaczać. Ale u Ciebie przecież cały czas są jakieś kolorowe kwiaty Najpierw cebulowe, teraz będą irysy, piwonie, czosnki, za chwilę lawenda, róże, jezówki, potem hortensje. Ponadto masz dużo akcentów kolorystycznych.... żółte trawy, czerwone berberysy, niebieskie cyprysiki. Moim zdaniem wszystko gra. Jest pięknie

Dobrze, że kopczyk usypałaś, nie pomyślałam o tym

____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
mateuszmichn 15:25, 22 maj 2017


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Fajnie ta pergola wyszła. Czym ją malowaliście w końcu ?

zapraszam też do siebie na kilka fotek. Wszyscy wstawiają to i ja sie w końcu zabrałem za to
____________________
Mój mały zakątek
Agania 20:47, 22 maj 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wiesz Olu, jak wracam z ogrodu to od razu
do Ciebie lecę na relaks...Twój ogród jest doskonały i taki dopięty w każdym szczególiku...po prostu pięknie...a kolory subtelnie się zmieniają
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
patrycja 20:58, 22 maj 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Ale foty super
Ola jak kwitną żurawki u Ciebie to kwiaty zostawiasz czy ścinasz?
____________________
Patrycja mój ogródek
Juzia 21:53, 22 maj 2017


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38676
babka napisał(a)
Czwarta nad ranem ...













SPokój bije od tych fot....i wcale nie dlatego, że były robione o 4 rano
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Zana 06:39, 23 maj 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Booosze o czwartej rano Ola biegasz z aparatem!. To jesteś lepsza ode mnie, ja na działce potrafię o piątej pognać i zacząć coś dłubać, ale o czwartej to mi się jeszcze nie zdarzyło. Ale warto było, bo fotki wyszły piękne. Chyba pierwszy raz pokazujesz pergolę po malowaniu i powiem Ci, że świetnie wygląda, idealnie pasuje do drewna donic i tarasu. Bardzo mi się podoba, jak zresztą wszystko u Ciebie. Uwielbiam ten Twój klimacik. Sesleria uwięziona pomysłowo.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
babka 23:43, 25 maj 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Witajcie Nie miałam czasu ostatnio na forum a tu widzę, że pod moją nieobecność same miłe słowa spłynęły Dziękuje dziewczyny i chłopaki, chyba nie wiecie jak mi się ciepło zrobiło czytając Wasze wpisy




beata_m napisał(a)



Olala ja za Ewką powtórze ... pinteres w mistrzowskim wydaniu piękne kadry! i to Twoje subtelne wyczucie .... zazdroszczę i podziwiam!!!!


Beatko dziękuję Wiesz, nie wszystko jest takie jak bym chciała ale chyba zaczynam czuć mój "styl"

gosika67 napisał(a)
Ola ładny masz taras przed domem, masz swój styl i to mi się bardzo podoba, posiedziałabym u Ciebie na krzesełku.


Gosiu zapraszam Cieszę się, że i Tobie się u mnie podoba



inag napisał(a)
Czwarta nad ranem... Jeju, ja jeszcze nigdy o tej porze nie wyszłam z aparatem
Wszystko masz bujniejsze niż ja. Pąki piwonii u mnie jeszcze są maleńkie i całkiem zielone. Hortensje też mam dużo mniejsze. Spokojnie, nie martw się zakwitną O tej porze tak zawsze wyglądają
Dziś odpoczywaj!!!


No widzisz, tak mam że jak się przepracuję to wtedy spać nie mogę i szpukuję
Hortensje przybierają z dnia na dzień. Jest nadzieja
A piwonia dziś wygląda tak






alis napisał(a)


Chyba jestem u Ciebie pierwszy raz, niwak cudny, zaznaczam do przejrzenia


Cieszę się, że i Tobie przypadły do gustu moje wypociny w postaci niwaka
Fajnie że trafiłaś do mnie Alicjo, zapraszam częściej

Konieczki napisał(a)
Ola tarasowa to mistrzostwo
"Czwarta nad ranem.... moze sen przyjdzie, moze mnie odwiedzisz " tak mi sie skojarzylo

Asiu, mistrzostwo to będzie u Ciebie, te dechy śnią mi się po nocach
Tekst też mi sie z utworem SDM kojarzy
A sen nie przyszedł jeszcze przez dwie kolejne noce

Moje czosnki pozbyły się liści










____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 23:44, 25 maj 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
adewzuol napisał(a)
Ola podzielam zdanie moich poprzedniczek. Ogród ślicznie prezentuje się w Twoich ujęciach. Wszystko takie gustowne, estetyczne, zadbane. Nie za dużo, nie za mało. Nazwa wątku do zmiany.
Mamy trochę wspólnego, bo zadaszenie terasu i podkłady kolejowe. Ale u Ciebie wszystko takie bardziej posunięte w rozwoju. Moje orliki nieśmiało zaczynają kwitnąć, piwonie jeszcze bardzo w pączkach, a róże to szkoda słów, chyba nie rok na nie, za dużo deszczu i za zimno.


Zapomniałaś dodać, że piasek to też element wspólny naszych ogrodów
U mnie róże prawie wszystkie w pakach ale pogoda sprzyja mszycom, dziś znów pryskałam
Mój "ogródek" jeszcze wiele pozostawia do życzenia i wcale tak zadbanie nie jest jak to w kadrze widać ale staram się
Dzięki za miłe słowa

07_Rene napisał(a)


Mnogość kolorów na małej przestrzeni mogłaby przytłaczać. Ale u Ciebie przecież cały czas są jakieś kolorowe kwiaty Najpierw cebulowe, teraz będą irysy, piwonie, czosnki, za chwilę lawenda, róże, jezówki, potem hortensje. Ponadto masz dużo akcentów kolorystycznych.... żółte trawy, czerwone berberysy, niebieskie cyprysiki. Moim zdaniem wszystko gra. Jest pięknie

Dobrze, że kopczyk usypałaś, nie pomyślałam o tym



Masz rację, za chwilę zacznie być kolorowo a w wielobarwnym maleńkim ogródku chyba nie czułabym się dobrze i wcale dobrze by to nie wyglądało. Lubię stonowany klimat choć u innych kolor uwielbiam!




mateuszmichn napisał(a)
Fajnie ta pergola wyszła. Czym ją malowaliście w końcu ?

zapraszam też do siebie na kilka fotek. Wszyscy wstawiają to i ja sie w końcu zabrałem za to
.

Zaraz zerknę
Pergolę malowalismy lakierobejcą Bondexu - patynowane drewno
Po kilku przetestowanych próbnikach sięgnęłam na koniec po kolor, który wybrałam na samym początku Niepotrzebnie zaczęłam kluczyć i błądzić. Ile stresu mnie to kosztowało to tylko ja wiem ...

Agania napisał(a)
Wiesz Olu, jak wracam z ogrodu to od razu
do Ciebie lecę na relaks...Twój ogród jest doskonały i taki dopięty w każdym szczególiku...po prostu pięknie...a kolory subtelnie się zmieniają


Agatko, troche można się klaustrofobii nabawić wchodząc do mojego "ogródka". Zwłaszcza po spacerze w Twoim pięknym parku
Chciałabym kiedyś elewację domu zrobić żeby wszystko ładnie się prezentowało, nie tylko część ogrodowa. Jak się dorobię to tak zrobię

Tawułka dzięki pergoli dostała trochę cienia i wyraźnie nam za to dziękuje





patrycja napisał(a)

Ale foty super
Ola jak kwitną żurawki u Ciebie to kwiaty zostawiasz czy ścinasz?


O tak wczesnej porze kiepskie światło było ale z nudów chodziłam i cykałam
Wiesz ja lubię te żurawkowe kwiatuszki i ścinam je dopiero jak zaczynają nieciekawie wyglądać.
Teraz po odmłodzeniu pewnie nie będą zbyt bujnie kwitnąć.

Kokoryczka mnie dalej cieszy




Juzia napisał(a)


SPokój bije od tych fot....i wcale nie dlatego, że były robione o 4 rano


Szalenie mnie cieszy, że tak to odbierasz.
Kilka dni temu stwierdziłam właśnie, że dobrze się czuje w takim stylu ogrodu. Zaczynam wypoczywać. I to chyba trochę podyktowane jest wewnętrzną potrzebą dążenia do stylu Zen na przekór hałaśliwemu sąsiedztwu tuż za płotem... to moja próba odnalezienia spokoju






____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 23:45, 25 maj 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Zana napisał(a)
Booosze o czwartej rano Ola biegasz z aparatem!. To jesteś lepsza ode mnie, ja na działce potrafię o piątej pognać i zacząć coś dłubać, ale o czwartej to mi się jeszcze nie zdarzyło. Ale warto było, bo fotki wyszły piękne. Chyba pierwszy raz pokazujesz pergolę po malowaniu i powiem Ci, że świetnie wygląda, idealnie pasuje do drewna donic i tarasu. Bardzo mi się podoba, jak zresztą wszystko u Ciebie. Uwielbiam ten Twój klimacik. Sesleria uwięziona pomysłowo.


No niekiedy tak mam, że wstaję i wychodzę z domu by nie budzić domowników.
Pergola też mi się podoba i cieszę się, ze Was posłuchałam i nie poszłam w biały

Dziś Twoja protegowana Giardina dostała podporę Ciemno już się robiło kiedy żon przmocował ostatnią klapke Ale co tam, pstrykłam














____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Iwk4 00:08, 26 maj 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Olu, podpora fajnie wyszla. Mam podobną. Też w szarosciach. U mnie New Dawn po niej się wspina.

Bylo u Ciebie pięknie, a teraz brak mi już słów. Cudnie.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies