Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

bql3 21:56, 12 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Gabrysiu,

Miło, że skorzystałaś z zaproszenia i odwiedziłaś mnie z herbatką,
..u mnie w kuchni gdy coś pichcę to tak za bardzo się nie delektują domownicy daniami z owocami morza - to nie dla nich te smaki są w kręgu zainteresowań ich jadłospisu ale jak zrobię pizzę lub spagetti no albo spinaci no to już lepiej wychodzi - czyli, że kuchnia włoska bierze u mnie też górą.
Ze żwirkiem i kamieniami to u mnie nie bardzo wyjdzie bo za mały areał i nie wszystkie akcenty ogrodu japońskiego uda mi się "upchnąć" w tę małą trójkątną połać.
Jak zakończę nasadzenia tego co mam w planie to potem czeka mnie jeszcze wykonanie drewnianych ścieżek (a raczej pomostów) i domku narzędziowego bo mam tam wieczny bajzel (za przeproszeniem! ). A sesje ze zdjęciami, które tutaj wrzucam to są tej części ogrodu specjalnie nie zamieszczane przeze mnie.
Pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
lojalna_ 23:18, 12 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Swietna instrukcja no i te zdjecia potrzebnych narzedzi zaraz widac ze to meskie podejscie do sprawy

Lubie chinska kuchnie , zwłaszcza ze tak trudno dostac swieze produkty

A włoska tez nie pogardze Pozdrawiam niedzielnie i o fotki roslinek prosze
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
bql3 18:55, 13 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Witam,

Poniedziałek - udało mi się zakończyć kolejny "temat" prac w ogrodzie, no wcześniej nie było widać tego miejsca i celowo ich nie eksponowałem w poprzednich sesjach zdjęciowych,jakie zamieszczałem wcześniej - no ale ja jakoś nie mam zwyczaju pokazywać swoje "niedoróbki". No ale dziś dla mnie wielki finał i wrzucam na wątek nowe fotki a na nich jedna z trzech planowanych przeze mnie ścieżek - pomostów,no oczywiście wykonanych w drewnie.
Dodam, że ten fragment tarasowej ścieżki znajduje się na prawo od Chashitsu, zapraszam serdecznie na kolejny spacer po tej częsci ogrodu....

..na tej ogólnej fotce ( jak dobrze popatrzeć na prawo ) to widać niedokończoną ścieżkę

..tu fotka przedstawia już jest dokończoną "dróżkę"



..a tu fotka pokazująca ujęcie w odwrotnym kierunku.


pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Napia 19:07, 13 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9039
bql3 napisał(a)


Agatko ,

Co do kuchni japońskiej to mam swoje ulubione danie (wręcz przepyszne jak dla mnie!) i opanowałem jego przyrządzenie no prawie na perfect- a jest to Okonomiyaki. Jest to danie które można przyrównać do pizzy po japońsku dodam tylko , że są dwie szkoły a raczej sposoby przyrządzania - wersja Osaka i Hiroshima, bo to w tych prefekturach najwięcej się przyrządza i spożywa Okonomiyaki to tam ono jest najbardziej znane i popularne.
Aby nie zanudzać zainteresowanych odsyłam do kulinarnego przepisu oraz sposobu przyrządzania Okonomiyaki;

- link z przepisem (tekst bez problemu daje się przetłumaczyć na język polski):

http://www.japan-guide.com/r/e100.html

- a tu filmik ze sposobem przygotowania:

https://www.youtube.com/watch?v=6FAjCToExeM

pozdrawiam oraz miłego kucharzenia w japońskim klimacie

Jan

ps,

..pamiętajcie, że kuchnia japońska to nie tylko sushi

Mam pytanie w związku z onomiyaki - jaki masz sposób, by w środku ciasto nie było surowe. Ja zawsze mam z tym problem, bo jakiś placek nie jest wewnątrz dopieczony
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
bql3 19:36, 13 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Agnieszko,

witaj, no widzę że się odważyłaś na tę potrawę - BRAWO! .... ja to robię tak, że ciasto wieszam od razu przed wrzuceniem na patelnię razem z kapustą w misce ( poszatkowaną oczywiście ! ) a następnie wrzucam na patelnię. I uprzedzam to musi się dość długo smażyć - dusić ( ja to robię do 20 minut nawet ) to po to aby kapustka wraz z tym ciastem się ścięła a kapust zrobiła się mięciutka a dopiero potem kolejne składniki a następnie trzy plastry boczku ..itd.
Ale ja niczym sam wykonałem w kuchni moje pierwsze Okonomiyaki to na Youtube obejrzałem chyba z 15 różnych filmików - które pokazywały sposoby przyrządzania tego potrawy. A sekret właśnie tkwi w cieście i w jajku - bo jajko też możesz przyrządzić na dwa sposoby : osobno smażysz w formie omletu osobno lub też wraz z ciastem wykonuję tę drugą opcję; ... ciasto razem z kapustą wymieszane i całość na patelni smażę -czyli mieszam ciasto wraz z jajkiem razem + kapusta, oraz kolejne składniki.
No i trzeba w całości obracać - nie mieszać a obracać!

pozdrawiam
Jan


ps,

...ale przyznam Ci się, za pierwszym razem że przyrządziłem bezbłędnie.
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Malgosik 19:45, 13 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
super klimacik przy nowych ścieżkach
____________________
Ogród na glinie
bql3 19:53, 13 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Małgosiu,

...miło mi i cieszę się , że Ci się podobają moje prace w ogrodzie.

pozdrawiam

Jan

ps,

...ale jak na wiosnę wrzucę ( dorobię )jeszcze dwie ścieżki tak jak mam w planie - to będzie efekt...mmm.
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Napia 19:58, 13 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9039
bql3 napisał(a)
Agnieszko,

witaj, no widzę że się odważyłaś na tę potrawę - BRAWO! .... ja to robię tak, że ciasto wieszam od razu przed wrzuceniem na patelnię razem z kapustą w misce ( poszatkowaną oczywiście ! ) a następnie wrzucam na patelnię. I uprzedzam to musi się dość długo smażyć - dusić ( ja to robię do 20 minut nawet ) to po to aby kapustka wraz z tym ciastem się ścięła a kapust zrobiła się mięciutka a dopiero potem kolejne składniki a następnie trzy plastry boczku ..itd.
Ale ja niczym sam wykonałem w kuchni moje pierwsze Okonomiyaki to na Youtube obejrzałem chyba z 15 różnych filmików - które pokazywały sposoby przyrządzania tego potrawy. A sekret właśnie tkwi w cieście i w jajku - bo jajko też możesz przyrządzić na dwa sposoby : osobno smażysz w formie omletu osobno lub też wraz z ciastem wykonuję tę drugą opcję; ... ciasto razem z kapustą wymieszane i całość na patelni smażę -czyli mieszam ciasto wraz z jajkiem razem + kapusta, oraz kolejne składniki.
No i trzeba w całości obracać - nie mieszać a obracać!

pozdrawiam
Jan


ps,

...ale przyznam Ci się, za pierwszym razem że przyrządziłem bezbłędnie.

Znałam ją wcześniej i czasami przygotowuję dla bliskich, ale czasem wychodzi niedopieczona. Bo ja lubię chrupiącą
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Malgosik 20:12, 13 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
bql3 napisał(a)
Małgosiu,

...miło mi i cieszę się , że Ci się podobają moje prace w ogrodzie.

pozdrawiam

Jan

ps,

...ale jak na wiosnę wrzucę ( dorobię )jeszcze dwie ścieżki tak jak mam w planie - to będzie efekt...mmm.


Myślałam że u Ciebie odpowiedziałam, ale jednak u mnie
Też mam drewnianą ścieżkę w planie, ale deski mają być w żwirku.
____________________
Ogród na glinie
Dorota123 21:13, 13 paź 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Fajne tarasiki i ścieżki, lubię drewno w ogrodzie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies