Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Ewkakonewka 13:05, 15 paź 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Trawki ślicznie uchwycone pozdrowienia zostawiam
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
hanka_andrus 18:47, 15 paź 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Janie,bardzo u Ciebie miło! Poczytałam o kuchni, o trocinach pod thujami, o nowej ścieżce drewnianej i o nowej potrawie z kapustą.
Tę ostatnią muszę wypróbować w wolniejszym czasie.
Herbaty jaśminowej nie lubię ale zieloną sencha z dodatkami jak najbardziej.
Ciemno się zrobiło, zapal światełka.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
bql3 18:53, 15 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Ewkakonewka napisał(a)
Trawki ślicznie uchwycone pozdrowienia zostawiam



Ewa ,

..no kto jak kto - ale nie Ty (ogrodniczka lubująca się w trawach ) przecież mogłaś nie pominąć te moje skromne fotki. No i miło, ...miło że mimo braku być może czasu zawitałaś u mnie.

pozdrawiam
Jan


____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 18:58, 15 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
hanka_andrus napisał(a)
Janie,bardzo u Ciebie miło! Poczytałam o kuchni, o trocinach pod thujami, o nowej ścieżce drewnianej i o nowej potrawie z kapustą.
Tę ostatnią muszę wypróbować w wolniejszym czasie.
Herbaty jaśminowej nie lubię ale zieloną sencha z dodatkami jak najbardziej.
Ciemno się zrobiło, zapal światełka.


Haniu,

..jak trochę zluzuje mi się czas, to pstryknę aparatem taką mini sesyjkę wieczorną z zapalonymi lampkami w Chashitsu ( specjalnie dla Ciebie ).

pozdrawiam
Jan

ps,

.. okonomiyaki ja już przyrządzam na polską modłę tj.mniej owoców morza a więcej naszych składników. Osobiście polecam, bo potrawa godna uwagi oraz warta przyrządzenia,zaletą jej jest iż bazą jest biała kapusta a resztę składników to fantazja kucharza który tę potrawę przyrządza...tak jak w przyrządzaniu pizzy - nieograniczone możliwości w dodawaniu składników.
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Dorota123 21:38, 18 paź 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pomysł z trotami fajny, masz je pierwszy rok, czy kolejny? zastanawiam się, czy do wiosny nie robią się zbyt zbite i czy zachowują swój jasny kolor.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Napia 20:35, 19 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Trawki zwiewne i śliczne Herbata jaśminowa - to nawet brzmi smakowicie
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
bql3 18:16, 20 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Dorota123 napisał(a)
Pomysł z trotami fajny, masz je pierwszy rok, czy kolejny? zastanawiam się, czy do wiosny nie robią się zbyt zbite i czy zachowują swój jasny kolor.



Dorotko,

Troty wysypałem rok temu raczej nie zauważyłem aby były zbite mocno a kolor
lekko płowieje i z czasem tracą na wyrazistym kolorze - na razie nie narzekam.

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
hanka_andrus 19:11, 20 paź 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
bql3 napisał(a)


Haniu, okonomiyaki ja już przyrządzam na polską modłę tj.mniej owoców morza a więcej naszych składników. Osobiście polecam, bo potrawa godna uwagi oraz warta przyrządzenia, zaletą jej jest iż bazą jest biała kapusta a resztę składników to fantazja kucharza który tę potrawę przyrządza...tak jak w przyrządzaniu pizzy - nieograniczone możliwości w dodawaniu składników.


Pytam, czy zamiast białej kapusty, może być pekińska, albo włoska? Czy tylko z białą próbowałeś?

Owoców morza nie jadam, ryby tylko słodkowodne, a z morskich pospolitego dorsza.

Czekam na światełka, u mnie znów zapowiadają deszcz.Pozdrawiam
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
bql3 19:23, 20 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Haniu,

..tylko na białej przyrządzałem z inną kapustą nie eksperymentowałem jeszcze. Jakieś fotki na dniach postaram się wykonać ale nie szybciej jak na koniec tego tygodnia.( mam nawał zajęć )

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
lojalna_ 19:30, 20 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
U Ciebie zawsze tak klimatycznie, nostalgicznie chce sie wracac. Trociny mnie zasoczyły ....


Trawki cudne uwielbiam



Bardzo fajne sa te drewniane sciezki kolorki maja egzotyczne niebanalne
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies