Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

jona 13:07, 15 cze 2017


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Miłego leniuchowania w rajskim ogrodzie
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
bql3 12:23, 20 cze 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,

miło, że wpadłyście dziewczyny do mnie na rabaty przy herbaciarni bo sam za wiele nie zaglądam ostatnio na Ogrodowisko bo dopadł mnie 'totalny leń ogrodowy' - który spowodował, że troszeczkę zmieniła mi się perspektywa spostrzegania mojego ogrodu wraz z klonami i przybrała poziom wody bo na tę chwilę tak oglądam najbliższe otoczenie ogrodu wraz z herbaciarnią - mając no raczej 'żabią perspektywę' leniuchując w spa, czego i Wam życzę




pozdrawiam
Jan


ps. - Mirello klony tej odmiany no raczej przyrosty roczne mają powolne i nie spodziewaj się szału jeśli Ci chodzi o prędkość wzrostu.
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Mixtoorka 12:37, 20 cze 2017


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
miłego leniuchowania w kloniarni
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
MartaKozak 10:48, 21 cze 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Witaj Janie,
Pieknie u Ciebie
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
malgol 13:46, 21 cze 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Przepiekne te Twoje klony! I klimat ogrodu -niepowtarzalny Szukałam u Ciebie na fotkach klona Jordan i nie wiem czy kłopoty ze wzrokiem już mam czy nieuważnie szukałam? Masz tego klonika? Mógłbys cos o nim powiedzieć? Miesiąc temu posadziłam u siebie, był limonkowy teraz raczej zielony...czy to normalne? Jak zmienia się w sezonie?
Będę wdzięczna za fotki
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
MartaKozak 17:14, 21 cze 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697





Janie,
Powiedz mi prosze dlaczego zabezpieczasz wszystkie pnie u nasady? Czemu to sluzy?
Czy powinnam tak zrobic z moim klonikiem i kasztanowcami?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Eleeri 23:06, 24 cze 2017

Dołączył: 06 cze 2016
Posty: 63
Witaj,
dzisiaj imieniny Jana
więc wszystkiego najlepszego Tobie życzę
____________________
Joanna Ogród Eleeri
MirellaB 00:05, 25 cze 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
bql3 18:18, 25 cze 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,


Marto - wszystkie klony u mnie na ogrodzie mam tak profilaktycznie zabezpieczone a to dlatego że u klona jest to miejsce przysłowiową 'piętą Achillesa' i wcześniej o tym na mym wątku się wypowiadałem. U siebie jak już masz klona to polecam też warto to zrobić coś takiego a co do kasztanowca to nie wiem czy to poskutkuje bo go nie posiadam na ogrodzie - więc mi cięszko się jednoznacznie opowiedzieć w tej gestii.

Gosia - odmiany klona shirosawanum 'Jordan' nie man w swojej kolekcji kloonów choć jest mon na mojej liście zakupu. Co do zmiany koloru twojego klonika Jordan' to myślę , że nie ma powodu do niepokoju gdyż jest to z kolejnych cykli wybarwień tej akurat odmiany jaki zachodzi latem. Ja mam jak wiesz odmianę klona shirosawanum 'Aureum' i różni się ona od odmiany 'Jordan' wielkością liści oraz głębokością wcięć na nich. Poniżej fotki odmiany którą mam to porównasz sobie różnice:

wiosna

lato

jesień


pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 18:29, 25 cze 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274

Eleeri - dziękuję za życzenia imieninowe






____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies