Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 20:51, 30 kwi 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
AngelikaX napisał(a)
Edyta chyba mianowana będziesz w tym sezonie tulipanową królową
woooow przepięknie

Miałabyś chęci podpisać odmiany? Z informacjami, które powtórzyły kwitnienie?


Hihi - tytuł mi się jak najbardziej podoba, tyle, że za chwilę zostanę królową przekwitniętych tulipanów

Na pewno powtarza Purple Pio, Dolls Minuet i Ballerina do tego ładnie sie rozmnażają - ale te odmiany od 2 lat wykopuje, wiec pewnie to na nie dobrze działa.

Spring Green na osłoniętych rabatach bardzo ładnie mi sie rozmnożyły, a na suchych i słonecznych sporo wyginęło - od posadzenia 3 lata temu nic z nimi nie robiłam.

Exotic Emperor - rozmnażają się, nigdy nie wykopywałam (mam 4 rok)

Purple Prince, Mystic Van Ejik - w 80% wyszły w 2 roku (nie wykopywałam)
Queen of Night, Flaming Flag, Sapporo - jakieś 50% zakwitło w 2 roku (nie wykopywałam)
Marilyn, Purple Dream, Formosa, Salmon Van Ejik - rozmnożyły się, nie wykopywałam (mam 2 rok)

Claudia - 3 rok od posadzenia, ponad połowa ma same liście (nigdy nie wykopywałam)

No i to by było na tyle, mam jeszcze jakieś niewielkie ilości innych odmian, ale zbyt mało sztuk, żeby ocenić.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 20:58, 30 kwi 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
BKosimkArt napisał(a)
ALe masz boskie łączki tulipanowe!!! cuuuudo!
pokażesz szerzej miejsce z niezapominajkami?? ta ich niebieskość mnie urzekła... w zeszłym roku nasadziłam ich trochę w jednym miejscu ale w tym wyszły tylko trzy..


Tulipany oczywiście teraz bardzo cieszą, ale za chwilę te ich liście będą utrapieniem.

Niebieskości ze zdjęć to brunnery i niezapominajki (te drugie, posadzone między malinami a rabarbarem, więc nie bardzo jest co pokazywać w szerszej perspektywie, ale rozsiały mi się w różnych dziwnych miejscach (zresztą tak jak bratki), może i Ty znajdziesz, gdzieś gdzie nie sadziłaś








____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 21:01, 30 kwi 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Katarzyna13 napisał(a)
Ło matko i córko! toż to prawdziwa Holandia! Cudnie!


o tak, to taka moja mała, prywatna Holandia
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 21:08, 30 kwi 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
SlonecznyOgrod napisał(a)
No fajnie, że nam pokazałaś swoje królestwo.
Cieszę się, że jesteś

Tulipany ślicznie Ci zdobią ogród i ta przestrzeń, tulipany w bliższej perspektywie a za nimi w dalszej perspektywie, miodzio...


Teraz najlepszy moment żeby się pochwalić ogrodem, no i dobrze, że trochę wolnego mam, bo w końcu miałam czas na zrobienie zdjęć

Zniknął plac zabaw, córka ma już 9 lat i już ją nie interesował - a po jego usunięciu tyle miejsca się zrobiło, że myślę jakby tą przestrzeń ograniczyć, na razie nic sensownego się nie wykluło, ale analizuję sobie jakie drzewa można by zastosować.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 21:20, 30 kwi 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
paulaa napisał(a)
Nowa ścieżka bombowa graby z tulipanami w pomarańczach i fioletach to niewątpliwie mój nr 1 a tulipanów w Twoim ogrodzie są chyba tysiące pięknie...


Ja też uwielbiam to zestawienie kolorystyczne.
Ile ich jest nie wiem, już drugi rok z rzędu je wykopuje, a one się rozmnażają.
Dwa lata temu posadziłam w wolnym miejscu nawet najdrobniejsze cebulki tych odmian i po 2 latach co najmniej 150 szt z nich zakwitło, więc warto takie eksperymenty robić jak tylko jest miejsce.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 21:26, 30 kwi 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kasia_CS napisał(a)
Edytko! Czy u Ciebie to w ogóle zimy nie było ? Bo wygląda wszystko tak bujnie, jak w pełni sezonu. Tulipanowy szał rewelacyjny. Ciekawa jestem, czy to zeszłoroczne połącznie pomaranczu-fioletu tak Ci ładnie powtórzyło kwitneinie, czy jednak dosadzałaś tulipanki. Ogród już jest fajnie dojrzały i gdybym u Ciebie była, to głowa by mi się odkręciła od patrzenia we wszystkie strony


Była zima, może nie jakaś mroźna, ale za to wyjątkowo śnieżna.

Na tą rabatę nic nie dokupywałam, ale wykopywałam te tulipany i sporo z nich się rozmnożyło, więc jest ich w tym roku więcej i jeszcze fajniej to wygląda.

Miło mi, że taki pozytywny odbiór ma ogród, ciągle jest to dzieło niedokończone, bo wiecznie coś zmieniam, ale bez grzebania w ziemi chyba bym nie wytrzymała


____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 21:32, 30 kwi 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kawa napisał(a)
pięknie i wszystko takie wielkie!! i w takim rozkwicie jakby był czerwiec!!!!
przyznaj się kotletami karmisz te swoje roślnki!!!???


cudnie!


szczerze, to rośliny muszą sobie radzić zupełnie bez mojej pomocy, choć przyznaję w tym roku w marcu sypnęłam na wszystkie rabaty azofoskę i to by było na tyle
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 21:39, 30 kwi 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Monia81 napisał(a)
Edytko jest cudownie, te tulipanki rewelacyjne masz te połączenia jest moc pozdrawiamy


Fajnie, że Ci się podoba

Tulipany widzę przez okno z jadalni i z salonu, a nawet na drzwiach lodówki się odbijają, co to będzie jak przekwitną ?
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 21:41, 30 kwi 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
iwonkap napisał(a)
Edytko ślicznie
Czym masz oddzielona scieżkę/ kamienie od rabat ?


Na razie niczym, bo kamień nie wysypany do końca, ale planuje ekobord, bo za kamieniami jeszcze będzie rabata z korą (na razie ona nie istnieje, trzeba darń zdjąć )
____________________
Tu ma być ogród :)
adkawi 21:42, 30 kwi 2019


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Witaj Edytko pięknie ,soczyście i kolorowo u Ciebie.Pozdrawiam serdecznie
____________________
Adrianna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies