Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 14:44, 08 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
asiak napisał(a)
Ależ Ty masz tulipanów, pięknie


dzięki ochłodzeniu nadal sporo z nich kwitnie, tylko zestawy kolorystyczne się trochę pozmieniały
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 14:45, 08 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Veega napisał(a)
No i mamy nową porcję Twoich cudowności Wszystko tak piękne, że aż prawie nierealne

Jeżeli chodzi o deszcz, to u mnie nie padało nawet godziny Jak ja Wam zazdroszczę...

Pozdrawiam



W jakim rejonie mieszkasz?

Popadało?
U mnie dziś rano lekki przymrozek był, mam nadzieję, że to już ostatnie takie chłodne noce i dni.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 14:46, 08 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
iwonkap napisał(a)


Podpytam jeszcze jak macie zrobiona ścieżkę - krawęzniku układne na podsypce czy jakaś inna technologia ?


Ta ścieżka nie bedzie jakoś intensywnie użytkowana, więc eM ubił tylko mocno ziemię (ma taki ubijak ciężki zrobiony), na to włóknina i krawężniki a pomiędzy nie kamień.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 14:47, 08 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
polinka napisał(a)


Pięknie!


dziękuję
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 14:49, 08 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
estre napisał(a)
Ćmą mnie zmartwiłaś, muszę pooglądać swoje. Dokupiłam teraz jeszcze 100 szt.
Mam nadzieję, że uda się ją zwalczyć tym środkiem.

Tulipany cudowne!
Ale nie zazdroszczę pracy z liśćmi


I jak czysto u Ciebie?
Bo nie jestem jedyna w Orzeszu z ćmą, Magda też zgłaszała, że u niej jest.
Niestety od momentu gdy zauważyłam ciągle było deszczowo, dwa razy pryskałam Lepinoxem a potem deszcz przeleciał, wczoraj poprawiłam Mospilanem.

Najtrudniejsze z tulipanami to przeczekać te tygodnie gdy liście zasychają, ale co rok jakoś to przechodzę, więc i teraz jakoś to będzie.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 14:52, 08 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kasia_CS napisał(a)


Czy to podwójny szpaler róż? ALe musi nieziemsko wyglądać jak zakwitnie!


tak,

w pierwszej linii 4 szt Pashminy, a w drugiej 3 szt Princess Ann.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 14:54, 08 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nicol21 napisał(a)
Pięknie masz. Sadzenia tulipanów nie zazdroszczę, ale efekt wow! A jeszcze jak ci powtarzają kwitnienie to już w ogóle super!

Ćmy bukszpanowej bardzo współczuję bo to nierówna walka. Strasznie żarłoczne to jest i parę dni żarcia robi ogromne spustoszenia. Cykl wylęgu dość krótki więc jak chcesz pryskać to bądź czujna.


Ja walczyłam w ub roku, w tym po prostu wyrzucam buksy. Ale Ty to masz ich mega dużo i szkoda byłaby straszna wyrzucić wszystko. z drugiej strony ciągle latać, pryskać i przegrywać to też nie fair. Powodzenia

Pięknie wygląda szpaler tych wiśni!! i brzozy też już duże i ładne masz.


mam tyle bukszpanów, że na razie nawet nie powstała taka myśl w głowie, żeby się ich pozbyć, ale wiem, że łatwo nie będzie je utrzymać w dobrej kondycji.

Dziękuję za wszystkie komplementy dla ogrodu
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 14:58, 08 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Magleska napisał(a)
nadrobiłam zaległości i u Ciebie w końcu
ścieżka już wygląda rewelacyjnie ,a ta ilość kwitnących tulipanów ach i och


Tulipanom trochę zaszkodziła ta upalna końcówka kwietnia, za to chłodny maj pozwala cieszyć się nimi nadal, lubie na nie spoglądać przez okna
Co do ścieżki to plany są jeszcze bardziej rozbudowane bo chcę wokół niej po obu stronach rabaty trawiasto jeżówkowe, ale musze mierzyć siły na zamiary, bo czasu nie ma na te realizacje, więc może jesienią zacznę wycinać trawę a nasadzenia zrobię już przyszłą wiosną.
____________________
Tu ma być ogród :)
sylwik69 17:04, 08 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ale zastrzyk energii i barw po obejrzeniu zdjęć zazdroszczę deszczu,u mnie nie padało od bardzo dawna
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sarenka 17:16, 08 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
lindsay80 napisał(a)
[img size=640x480
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/183/1834961/original.JPG[/img]


Jak nazywają się te ciemne tulipany?? Też je mam,a nazwy oczywiście nie znam

Lindsay, uwielbiam Twój ogród!! Zawsze jak mi się nie cche to wystarczy że zajrzę i chęci się pojawiają, żeby działać

____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies