Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 21:39, 25 wrz 2020


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Magleska napisał(a)
Edytko
przepięknie
widzę ,że sporo zmian powprowadzałaś
ograniczasz gatunki ? ....

warzywniczek mniam

pokaż proszę świdośliwy


Czeeeść

Nie mam zdjeć świdośliw, tej rabaty nie zdążyłam jeszcze doprowadzić do stanu, gdy nada się do fotografowania

Warzywnik przez mokre lato sukcesywnie byl podgryzany przez ślimaki, był czas, że ręce już opadały, ale coś tam udało się wyhodować








Tak ograniczam gatunki, sporo roślin mam do wydania, wiec może ten wpis bedzie przy okazji ogłoszeniem

Jeśli ktoś jest chętny na trawy Red Rooster, seslerię Hefleriana, trzcinniki, rozplenice, stipę i wiele innych to piszcie na prive.

Jedna uwaga, nie wysyłam, trzeba się zgłosić osobiscie, więc w sumie to informacja dla osob z okolicy.
____________________
Tu ma być ogród :)
Iwonka 21:53, 25 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
lindsay80 napisał(a)


Edytka a zawilce? Kochasz jeszcze czy już nie Mnie wzięło na zbieractwo Pamiętasz nazwy odmian?
Szkoda, że tak mało cię na O. Uwielbiam twój ogród. Aż wróciłam do starych fotek sprawdzić co też pozmieniałaś. Trochę się zgubiłam w gąszczu
Jeśli to nie tajemnica wrzuć link do insta, będę bardziej na bieżąco
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
lindsay80 22:26, 25 wrz 2020


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
MartaCho napisał(a)
Pięknie, pięknie, pięknie!
Mój pierwszy wątek przeczytany od deski do deski
Wspaniale, że wpadłaś! Zostań koniecznie na dłużej


Dziekuje serdecznie

Mogę obiecać, że od czasu do czasu sie pojawię i wrzucę jakieś zdjęcia.
Na częstsze wizyty po prostu czasu brak, no i nie ukrywam, że na szczęście już się wyleczyłam z tego ogrodowiskowego nałogu

Jeśli tylko pogoda i zdrowie pozwoli to jeszcze w tym sezonie parę zmian mam w planach, jak dojdą do skutku to pokażę
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 22:36, 25 wrz 2020


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Iwonka napisał(a)
Edytka a zawilce? Kochasz jeszcze czy już nie Mnie wzięło na zbieractwo Pamiętasz nazwy odmian?
Szkoda, że tak mało cię na O. Uwielbiam twój ogród. Aż wróciłam do starych fotek sprawdzić co też pozmieniałaś. Trochę się zgubiłam w gąszczu
Jeśli to nie tajemnica wrzuć link do insta, będę bardziej na bieżąco


Tak, kocham, kwitną, ale to miejsce, gdzie rosną, zaczęło żyć swoim życiem, jak na razie nie zdążyłam go ogarnąć

Nazwy odmian ze zdjęć to Prinz Heinrich i Serenade


Wklejam link do mojego instagrama


https://www.instagram.com/edithka13/?hl=pl
____________________
Tu ma być ogród :)
BASIA8 00:46, 26 wrz 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4629



Tak ograniczam gatunki, sporo roślin mam do wydania, wiec może ten wpis bedzie przy okazji ogłoszeniem

Jeśli ktoś jest chętny na trawy Red Rooster, seslerię Hefleriana, trzcinniki, rozplenice, stipę i wiele innych to piszcie na prive.

Jedna uwaga, nie wysyłam, trzeba się zgłosić osobiscie, więc w sumie to informacja dla osob z okolicy.


Szkoda że nie mieszkam w okolicy. Bo chętnie bym przygarneła roślinki. A może coś w zamian bym miała.
Piękny masz ogród.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Martka 14:35, 26 wrz 2020


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Witaj Lindsay80, pierwszy raz trafiłam na Twój wątek i bardzo Ci dziękuję nie tylko za zdjęcia wspaniałego ogrodu, ale też za wszystkie prawdy życiowe, którymi tu się dzielisz. Niewiele osób otwarcie o tym pisze, że ogród to ... także kryzysy, wyzwania, w każdym razie nie same radości, a przede wszystkim nie cel sam w sobie. Twój dojrzały ogród i dojrzałe podejście do niego mnie zachwyciły. Wszyscy ulegamy w pewnym momencie jakiemuś ogrodowemu szaleństwu, czasem coś chcemy sobie udowodnić, czasem presję wywołują zupełnie niechcący inni forumowicze Ogrodowiska (wstaw zdjęcia, gdzie zdjęcia etc. . Jestem przed momentem metamorfozy ogrodowej, chcę go zmienić, ponieważ właśnie zwolniły się pewne moce czasowe w moim życiu, jednak nie chcę ich wszystkich zagospodarować na ogród. Dlatego bardzo dziękuję Ci za cenną uwagę o ograniczeniu ilości odmian roślin, z pewnością przemyślę mój projekt pod tym kątem. Zauważyłam, że najwięcej czasu spędzam w ogrodzie na pracach, a znaaaaacznie mniej na korzystaniu z jego uroków. Te proporce muszą się zmienić i do tego będę dążyła serdecznie Cię pozdrawiam!
Martka 14:41, 26 wrz 2020


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Lindsay80, w dodatku widzę, że byłaś na Babiej Górze w tym samym czasie ja z dzień wcześniej z 2 moimi babkami, jednak w totalnej mgle... Tam właśnie po drodze myślałam o tej pięknej "bezobsługowej" roślinności, jaka mnie otacza i dumałam, czy ogród nie mógłby funkcjonować choć trochę podobnie... zdjęcia z insta piękne!
Iwonka 15:38, 26 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
lindsay80 napisał(a)


Tak, kocham, kwitną, ale to miejsce, gdzie rosną, zaczęło żyć swoim życiem, jak na razie nie zdążyłam go ogarnąć

Nazwy odmian ze zdjęć to Prinz Heinrich i Serenade


Wklejam link do mojego instagrama


https://www.instagram.com/edithka13/?hl=pl


No to kochamy obie Wiesz, że kupiłam w tym roku Serenade, super, bo u ciebie już taki rozrośnięty i piękny. Prinza nie mam jeszcze, ale Pamina i Margarete są do niego podobne. Zawilce to jedyne zbieractwo jakie mnie dopadło.
Do reszty podchodzę tak jak ty, ma być jak najmniej obsługowo
Dziękuję za link do insta. Poczytałam o seslerii, dziękuję za rady. Już wiem, skąd moja taka zielona. Myślałam że to lekki cień, tymczasem za dobra ziemia (obornik, próchnica).
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Monia81 13:13, 27 wrz 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7963
Edytko fajnie, że się pojawiłaś na fotkach widać, że sporo się już zmieniło u Was, ścianka i kawałek chyba wgłębnika też było widać wiesz, że przedpłocie u Ciebie uwielbiam, nie cytuję żadnego zdjęcia, bo bym musiała wszystkie, rewelacyjnie tworzysz tą Waszą przestrzeń buziaki i pozdrowienia wysyłamy
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
lindsay80 21:29, 07 lis 2020


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
BASIA8 napisał(a)



Tak ograniczam gatunki, sporo roślin mam do wydania, wiec może ten wpis bedzie przy okazji ogłoszeniem

Jeśli ktoś jest chętny na trawy Red Rooster, seslerię Hefleriana, trzcinniki, rozplenice, stipę i wiele innych to piszcie na prive.

Jedna uwaga, nie wysyłam, trzeba się zgłosić osobiscie, więc w sumie to informacja dla osob z okolicy.


Szkoda że nie mieszkam w okolicy. Bo chętnie bym przygarneła roślinki. A może coś w zamian bym miała.
Piękny masz ogród.

Pozdrawiam.


No niestety, ja nie mam czasu żeby sie w to angażować, było kilka osób chętnych to sobie przyjechali, wykopali i zabrali.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies