Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 21:34, 07 lis 2020


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Martka napisał(a)
Witaj Lindsay80, pierwszy raz trafiłam na Twój wątek i bardzo Ci dziękuję nie tylko za zdjęcia wspaniałego ogrodu, ale też za wszystkie prawdy życiowe, którymi tu się dzielisz. Niewiele osób otwarcie o tym pisze, że ogród to ... także kryzysy, wyzwania, w każdym razie nie same radości, a przede wszystkim nie cel sam w sobie. Twój dojrzały ogród i dojrzałe podejście do niego mnie zachwyciły. Wszyscy ulegamy w pewnym momencie jakiemuś ogrodowemu szaleństwu, czasem coś chcemy sobie udowodnić, czasem presję wywołują zupełnie niechcący inni forumowicze Ogrodowiska (wstaw zdjęcia, gdzie zdjęcia etc. . Jestem przed momentem metamorfozy ogrodowej, chcę go zmienić, ponieważ właśnie zwolniły się pewne moce czasowe w moim życiu, jednak nie chcę ich wszystkich zagospodarować na ogród. Dlatego bardzo dziękuję Ci za cenną uwagę o ograniczeniu ilości odmian roślin, z pewnością przemyślę mój projekt pod tym kątem. Zauważyłam, że najwięcej czasu spędzam w ogrodzie na pracach, a znaaaaacznie mniej na korzystaniu z jego uroków. Te proporce muszą się zmienić i do tego będę dążyła serdecznie Cię pozdrawiam!


Lepiej bym tego nie napisała!!!
Jesteś mądrzejsza niż ja kiedyś byłam, bo zdiagnozowałaś problem zanim zaczęłaś metamorfozę swojego ogrodu, mi trochę zeszło dojście do wniosków, które opisałaś
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 21:38, 07 lis 2020


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Martka napisał(a)
Lindsay80, w dodatku widzę, że byłaś na Babiej Górze w tym samym czasie ja z dzień wcześniej z 2 moimi babkami, jednak w totalnej mgle... Tam właśnie po drodze myślałam o tej pięknej "bezobsługowej" roślinności, jaka mnie otacza i dumałam, czy ogród nie mógłby funkcjonować choć trochę podobnie... zdjęcia z insta piękne!


Była wtedy piękna pogoda i mnóstwo ludzi wyruszyło w góry.
Zgadzam się w całej rozciągłości, super by było, gdyby ogrody były takie bezobsługowe.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 21:40, 07 lis 2020


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Iwonka napisał(a)


No to kochamy obie Wiesz, że kupiłam w tym roku Serenade, super, bo u ciebie już taki rozrośnięty i piękny. Prinza nie mam jeszcze, ale Pamina i Margarete są do niego podobne. Zawilce to jedyne zbieractwo jakie mnie dopadło.
Do reszty podchodzę tak jak ty, ma być jak najmniej obsługowo
Dziękuję za link do insta. Poczytałam o seslerii, dziękuję za rady. Już wiem, skąd moja taka zielona. Myślałam że to lekki cień, tymczasem za dobra ziemia (obornik, próchnica).


Cieszę się, że moje wywody o seslerii komuś się przydały

Pamina jest chyba niższa od Prinz Heinrich, ale to może nawet lepiej.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 21:44, 07 lis 2020


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Monia81 napisał(a)
Edytko fajnie, że się pojawiłaś na fotkach widać, że sporo się już zmieniło u Was, ścianka i kawałek chyba wgłębnika też było widać wiesz, że przedpłocie u Ciebie uwielbiam, nie cytuję żadnego zdjęcia, bo bym musiała wszystkie, rewelacyjnie tworzysz tą Waszą przestrzeń buziaki i pozdrowienia wysyłamy


Dobrze dojrzałaś murek od wgłebnika już jest, a reszta już w przyszłym sezonie, bo na zrobienie go do końca czasu nie starczyło.
Wiosną ponoć mają nam robic drogę wiec ciekawe, czy przedplocie ocaleje. Mam nadzieję, że jakoś sie uda uchronić, albo odtworzyć jesli bedę zmuszona wszystko wysadzić a potem posadzić na nowo, pożyjemy zobaczymy.
Też pozdrawiamy.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 21:52, 07 lis 2020


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Porcja zdjeć październikowych i listopadowych.
Ze słonecznymi pozdrowieniami




____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 21:58, 07 lis 2020


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229







____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 22:02, 07 lis 2020


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229



____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 22:04, 07 lis 2020


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229


____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 22:08, 07 lis 2020


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229





____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 22:11, 07 lis 2020


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229







____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies