Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

Efffa 08:34, 30 mar 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
AgaeM napisał(a)
A przypomnisz co bedziesz murowała bom ciekawa?

Ja nie Edytka , ale odpowiem za nią, nasza Edytka bedzie murowała wypasioną ścianę wodną
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
ren133 08:49, 30 mar 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Edyta
A nie rozważaliście z eMem podpięcia do nawadniania tych nawozów?
Kurczę tylko nie wiem dokładnie jak to się robi ...
Może się orientujesz?

PS Mój eM ostatnio taki pomysł rzucił jak zaczęłam planować całe to nawożenie trawnika
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
nicol21 09:13, 30 mar 2016


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10372
Ale rewelacyjne dekoracje świąteczne - jajo i cała instalacja super! Zajączek też fajniusi!! Fajny taki barter jest
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
frezja 09:20, 30 mar 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
ren133 napisał(a)
Edyta
A nie rozważaliście z eMem podpięcia do nawadniania tych nawozów?
Kurczę tylko nie wiem dokładnie jak to się robi ...
Może się orientujesz?


U mnie dozownik z Substrala i podłączony do węża...w ten sposób robię nawożenie Florovitem.
Gardena ma dozowniki do nawozu do linii kroplującej.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
lindsay80 09:30, 30 mar 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
inag napisał(a)
Znając Twoje profesjonalne podejście do tematu to nie dopuścisz do pojawienia się mchu


jakbyś zobaczyła tą niezrobioną część mojego ogródka, to czym prędzej wykreślałabyś to zdanie o profesjonalnym podejściu
Ale jak już będzie ten trawnik, to będzie znaczyło, że cały ogródek jest doprowadzony do stanu używalności i zostanie mi dbanie o to co jest, a nie przyziemne prace i wtedy może faktycznie mniej rzeczy będzie kulało.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 09:32, 30 mar 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kasya napisał(a)
A jakie pomidorki sialas ?


Black Cherry, Kmicic i Marmande - każdej odmiany po 7 szt. a to i tak chyba o połowę za dużo dla nas.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 09:33, 30 mar 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
siakowa napisał(a)
nie od dziś wiadomo że trawnik to najdroższa rabta


no, zdecydowanie nasz portfel to poczuje.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 09:35, 30 mar 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
AgaeM napisał(a)
A przypomnisz co bedziesz murowała bom ciekawa?


ścianę wodną i ściankę, która ma być przesłoną a równocześnie oparciem ławek wokól przyszłego paleniska - takie coś ala wgłebnik, ale nie zagłebiony w ziemi, bo ze względu na ukształtowanie terenu wgłebnik u nas byłby zatapiany przy każdej ulewie.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 09:36, 30 mar 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Efffa napisał(a)

Ja nie Edytka , ale odpowiem za nią, nasza Edytka bedzie murowała wypasioną ścianę wodną


to się jeszcze okaże czy ona będzie wypasiona, czy wyjdzie gniot
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 09:39, 30 mar 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ren133 napisał(a)
Edyta
A nie rozważaliście z eMem podpięcia do nawadniania tych nawozów?
Kurczę tylko nie wiem dokładnie jak to się robi ...
Może się orientujesz?

PS Mój eM ostatnio taki pomysł rzucił jak zaczęłam planować całe to nawożenie trawnika


no właśnie ostatnio mój eM kilka godzin spędził na rozeznawaniu takiego tematu, po czym na koniec stwierdził, że to chyba jednak tak się nie robi, bo nawet jak trawa jest mokra to nie powinno się nawozu rozsiewać, bo jak przyklei się do ździbeł to może je popalić, granulki powinny trafiać na ziemię i tam się szybko rozpuścić.

Ale będę dzwonić do ogrodnika ze stacji Chem-Rol, bo mam jeszcze kilka pytań to zapytam i o to, może się mylę i jednak można tak robić.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies