Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

nawigatorka 17:43, 29 mar 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
lindsay80 napisał(a)


ja to się cieszę, że zrobiliśmy to badanie gleby, zastanwialibyśmy się teraz jaki nawóz kupić i pewnie i tak nie trafilibyśmy dobrze z wyborem, a tak przynajmniej jest konkret co i jak stosować.

Tak, teraz akcja graby, a z murowaniem trochę wyszło komplikacji, bo trzeba samemu fundament wykopać, nasz murarz na to się nie pisze, eM na mini koparkę się nie zgadza, bo zdewastowałaby zbyt dużo, a czasu na kopanie też nie ma, dlatego nie przywiązuję zbytnio wagi do terminów, bo u nas zazwyczaj nie da się ich dotrzymać.

Moj M tez koparek na dzialce nie lubi ale i tak czesto z nich korzystamy i ti nie w wersji mini ale potem chodzi i grabi koleiny.
Dziwne ze murarz chce na nie wlasnych fundamentach murowac.jak fundament zrobi sie zle to pozniej cala robota do kitu
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Matylda 17:47, 29 mar 2016


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Krokusy wspaniałe, dodają uroku, muszę też je na jesień zasadzić. A to do Gorzowa zawoziłaś tą próbkę ziemi? Nam by się też taka analiza przydała. Ale zaczęliśmy od wertykulacji, no i dosiejemy trawę w miejscach gdzie jej brakuje a jest ich sporo. Zawsze wydawało mi się, że trawa to najmniejszy problem a tu nic bardziej mylnego.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
paulina_ns 17:52, 29 mar 2016


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Piękny masz trawnik, czysciutko u Ciebie zostaje tylko czekać na rozpoczęcie sezonu
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
siakowa 18:24, 29 mar 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
A czy to żyzne miejsce na trawniku to nie jest ...wiesz co ?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
nawigatorka 18:32, 29 mar 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
siakowa napisał(a)
A czy to żyzne miejsce na trawniku to nie jest ...wiesz co ?
co bo az mnie zaciekawilo
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
lindsay80 20:30, 29 mar 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kasya napisał(a)


u mnie trawnik wyglada podobnie, u sasiadow tez
i podobnie bylo w zeszlym roku ale potem ladnie ruszyl i byl zieloniutki

hmm...

a u ciebie w sezonie nie był ładny ?


Kasiu, tragedii nie było, ale jednak coś mu zawsze brakowało.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 20:34, 29 mar 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nawigatorka napisał(a)

Moj M tez koparek na dzialce nie lubi ale i tak czesto z nich korzystamy i ti nie w wersji mini ale potem chodzi i grabi koleiny.
Dziwne ze murarz chce na nie wlasnych fundamentach murowac.jak fundament zrobi sie zle to pozniej cala robota do kitu


Chodzi o to, że ten Pan w Polsce jest przez tydzień w miesiącu, bo pracuje za granicą, opcja wykopania koparką była najlepsza, bo zajmuje kilka godzin.
Fundamenty on by robił.
Ciężko znaleźć kogoś chętnego do takiej małej robótki, mój eM czasu ani ochoty do takich prac nie ma.
____________________
Tu ma być ogród :)
nawigatorka 20:36, 29 mar 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
lindsay80 napisał(a)


Chodzi o to, że ten Pan w Polsce jest przez tydzień w miesiącu, bo pracuje za granicą, opcja wykopania koparką była najlepsza, bo zajmuje kilka godzin.
Fundamenty on by robił.
Ciężko znaleźć kogoś chętnego do takiej małej robótki, mój eM czasu ani ochoty do takich prac nie ma.
a to teraz juz rozumiem
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 20:37, 29 mar 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A pokazywalas kiedys gdzie to ma byc na dzialce?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
lindsay80 20:38, 29 mar 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Matylda napisał(a)
Krokusy wspaniałe, dodają uroku, muszę też je na jesień zasadzić. A to do Gorzowa zawoziłaś tą próbkę ziemi? Nam by się też taka analiza przydała. Ale zaczęliśmy od wertykulacji, no i dosiejemy trawę w miejscach gdzie jej brakuje a jest ich sporo. Zawsze wydawało mi się, że trawa to najmniejszy problem a tu nic bardziej mylnego.


Hej Dorotka, ja zawoziłam do Gliwic,jak będziesz potrzebowała więcej informacji to pisz na prive.
Jakieś spotkanko może w sezonie zrobimy, my orzeskie dziewczyny ?
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies