Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

anabuko1 21:16, 29 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Fotki cudne. Sikory cwaniaryTeż próbowałam z chryzantemami kilka razy ale u mnie nie przezimowały. Dałam sobie spokój chociaż wiem że są bylinowe.

deszczowymaj napisał(a)
Piękne kolorowe widoczki jesienne

i świetne zdjęcie małych złodziejaszków

No właśnie skikoreczki, piękne a cwaniary.
a ja już ma kilka takich chryzantem.I jeszcze z nimi będe próbować.
Dziękuję bardzo
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 21:23, 29 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Pszczelarnia napisał(a)


Wiedziałam, gdzie zajrzeć za chryzantemami. Opiszesz ją dokładnie?


Ładniutka jest.Ale tą mam pierwszy rok.Zabrałam ja pod koniec listopada z grobu moich rodziców.
Jak i inne dwie inne chryzantemy .Tamte poszły do ogrodu jeszcze pod koniec listopada.
Przezimowały.a ta poszła do piwnicy.I na wiosnę ja posadziłam do ogrodu.
Jak będzie zimować,,, zobaczymy .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 21:27, 29 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
ElzbietaFranka napisał(a)







Aniu piękna biel aż po oczach daje. Wszystkie ładne, ale ta najpiękniejsza.
Aniu trzeba gonić (mordować)te biedronki azjatyckie (to azjatycka na tej focie).
Są bardzo inwazyjne i potrafią nasze polskie schrupać a szkoda bo nasze łagodne.

to prawda, ta chryznatemka NN.Jest przepiękna,śnieżnobiała.
Mam ją 3 lata.Ale w poprzednim miejscu marnie rosła.To na wiosnę ją przesadziłam i nowe miejsce jej bardziej pasuje.Bo większa urosła i pieknie ukwiecona .
No wiem, wiem,że te azjatyckie biedronki są złe.
No tak nie można z nimi się łagodnie obchodzić, bo one z naszymi tak się obchodzą.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 21:33, 29 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Agania napisał(a)

Cudne ... też kuszą mnie o tej porze roku
Śliczne ujęcia z sikorką, ja dzisiaj miałam sikorkę w ręku wpadła bidulka do szklarni... ale uratowałam i poleciała

Ja nie wyobrażam sobie ogrodu bez jesiennych kolorów takich jak marcinki i chryzantemy.
Oj te ptaszki,.Fajnie,że swoja sikorkę uratowałaś
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 21:43, 29 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
basia3012 napisał(a)
Aniu, kusisz mnie tymi chryzantemami. Nawet znalazłam już na All..o. Ale nie kupiłam jeszcze.


Basiu, chryzantemki są piękne.Późno kwitną,,,może nie wszystkie.Ale głównie.Ogród dzięki nim Jeszce dłużej zyje w kolorach.I bzyczki mają jeszcze używanie.
Ja kiedyś ze 3 kupiłam tutaj.
http://www.sklep-chryzantema.com/6-chryzantemy-zimujace-ogrodowe-sprzedaz?&p=7.
Sadzonki były male.Ale dobrze zimuj do tej pory.


Oj idą następne przymrozki.To dzisiaj wykopaliśmy z synem pory i selery i zadołowaliśmy w inne miejsce.Bo korzystając ,że synio jest, to z mężem przywieźli obornika ze wsi .Syn rozrzucił.A jutro ma mi cały warzywnik przekopać.
Oberwałam jeszcze szpinak i ponownie dzisiaj była pierogi ze szpinakiem i z fetą. i zostało na sałatkę.
I buraczki,, jeszcze w zielniku sobie rosły. 3 samosiejki, pewnie nasionka gdzieś mi wyleciały i takie mi urosły.
Mały buraczek ,,, prawie 3 kg
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
basia3012 00:05, 30 paź 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9502
No faktycznie, maciupki ten buraczek, ociupinka. Ale gar barszczu z niego to pewnie byłby. Taki wydajny. Pogratulować plonów.
Aniu, jak u Ciebie tak wyglądają samosiejki, to jak wyglądają plony na warzywniku, na grządkach? Strach pomyśleć.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 00:16, 30 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
Tylko pogratulować takich buraczków!!! U mnie w tym roku się nie popisały wielkością
Sikoreczki na zdjęciach uroczo wyszły i pewnie wybaczyłaś im "szaber"
Chryzantemki Twoje podziwiam i już kusza mnie te w tym sklepie,do którego podałaś link...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Kasiolaaa 05:43, 30 paź 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Aniu burak ogromniasty jakis paker z silowni hehehe sikoreczki spałaszowały ci nasionka ale im wybaczamy chryzantemy przepiekne ja jednak nie umiem sie z nimi obchodzic mam juz swoja przekwitnietą w donicy na tarasie i niewiem co z nia zrobic pierwsza mysl wywalic
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
anabuko1 08:19, 30 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
basia3012 napisał(a)
No faktycznie, maciupki ten buraczek, ociupinka. Ale gar barszczu z niego to pewnie byłby. Taki wydajny. Pogratulować plonów.
Aniu, jak u Ciebie tak wyglądają samosiejki, to jak wyglądają plony na warzywniku, na grządkach? Strach pomyśleć.

Rodzinny buraczek.Jeden a konkretny
No tak barszczu chyba z niego byłoby na kilka dni.
Ogólnie w tym roku warzywka dobrze obrodziły.Jestem zadowolona.

Dziś rano było szroniasto


____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 08:27, 30 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Kasiolaaa napisał(a)
Aniu burak ogromniasty jakis paker z silowni hehehe sikoreczki spałaszowały ci nasionka ale im wybaczamy chryzantemy przepiekne ja jednak nie umiem sie z nimi obchodzic mam juz swoja przekwitnietą w donicy na tarasie i niewiem co z nia zrobic pierwsza mysl wywalic

No tak, buraczek dorodny
Rozbujniczki te moja sikorki.
Kasiu, w żadnym wypadku nie wyrzucaj tej chryzantemy.Posadź ją do ogrodu, potem na zimę przykryj liśćmi.
Przeżyje to dobrze.
A jak nie to wyrzucisz.Nic nie tracisz.A zyskać możesz ładna roślinkę.



sikoreczki wciaz zgadają na tras .niestety ziarenek dyń już nie mam i nie wystawię.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies