Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

anabuko1 20:28, 30 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23540
gogo napisał(a)
A to spryciule sikorki
Gdzieś wyczytałam, że już można dokarmiać ptaki.
Teraz jedzą na sadełko, żeby im było ciepło w zimie, później na przeżycie, żeby wiosną zakładać gniazda
Biała chryzantema cudna, pozostałe też
Burak mógłby osiągnąć rekord Guinnessa

Bardzo sprytne te sikoreczki.ale one gniazdo nawet sobie w dachówce u góry w domu zrobiły.. To chyba mój ogród traktują jak własne podwórko.Teraz to jest jeszcze w miarę ciepło i natura bogata w nasionka i owocki.W listopadzie , z tą aurą to później powinnyśmy może w grudniu dokarmiać.
Ten rok u mnie był bardzo suchy.A ja w warzywniku bardzo oszczędnie podlewałam i to nie wszędzie.
Już mówiłam do męża, co to by było, gdyby deszcze padały i miałby z czego owy buraczek miał ciągnąć, to jaki by urósł ?

Dla ciebie marcinki , niższe
Te jeszcze kwitną

Te już niedawno przekwitły

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 20:43, 30 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23540
Dziś miałam bardzo nostalgiczny dzień,,, wybrałam się nad zalew,,
Taki był juz widok

I jeszcze taki kwiatki po drodze , na bukiecik zebrałam


____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Rumianka 21:59, 30 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
anabuko1 napisał(a)


Jak zgrabnie utrzymuje się na tych chudych nóżkach...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Milka 05:58, 31 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Sikory, sikoreczki...cudne ujęcia
Długo marcinki daja pokaz, ja już te wczesne wycięłam, jeszcze te późniejsze pełne nadal kwitną.
Nad zalewem pięknie, fajne miejsce masz
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
AnnaMS 09:44, 31 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Piękne sikorki Tymi chryzantemkami narobiłaś mi smaka i ten link ... zrujnujesz moją kieszeń hihi, ale co zrobić, chciejstwo silniejsze niż zdrowy rozsądek, może powinnam się leczyć ... ... terapia - zakupy przez internet ... no i jak żyć ?
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Dorota123 13:28, 31 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

To nie było tak źle w Chełmie.Jak Begonki ci żyją.
chryzantemki i marcinki to twardzielki .
Oj to miała trochę noszenia tych rojników.Ja dziś tylko te zabralam

W marzeniach i w głowie mam więcej rojnikowi na wiosnę...ale to zobaczymy jka wyjdzie...

Też już swoje pozbierałam do domu i mam takie jak Twoje. Miesiąc temu kupowaliśmy dla syna samochód i po zimowe opony trzeba było jechać dalej do mamy właścicielki i ona pokazała zdjęcie dla informacji jak wygląda dom i ogrodzenie, żeby było łatwiej znaleźć. No i ja na schodach wypatrzyłam różne rojniki. Mąż mi mówi że mogę jechać prosto do domu, a ja na to że jadę z nim.
No i pojechaliśmy na dwa samochody po te opony. Od bramki już chwaliłam pani piękne kwiaty i w odpowiednim momencie zaczęłam się zachwycać rojnikami. Pani jakby czytała w moich myślach i spytała - dać pani zaszczepkę? no i dostałam 3 rodzaje sukulentów chyba z Korsyki i zaszczepki bluszcza z śliczną żółtą lamówką. Wpadłyśmy w takie ogrodowe tematy, że mąż nie mógł mnie z tamtąd wyrwać. Przywlokłam całkiem fajną kolekcję.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
anabuko1 19:41, 01 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23540
Rumianka napisał(a)

Jak zgrabnie utrzymuje się na tych chudych nóżkach...

Dla nas może chude....Ale na wiotkich gałązkach potrafią siedzieć
Ptaszki są śliczne. Ale trudne modele do fotografowania
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
galgAsia 19:56, 01 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Wiesz, do mnie też już zaczęły się dobijać ptaki, sygnalizując, że już czas. Czas wystawić karmniki, zacząć sypać ziarenka. Coraz częściej przylatują na balkon i świergolą, jakby chciały powiedzieć: jesteśmy! Jedzonko raz!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Monia81 20:01, 01 lis 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8010
U mnie dzisiaj ptaszki dostały jedzonko, jakie zadowolone latały z jednego karmika do drugiego fotki zalewu prześliczne... buziaki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
anabuko1 20:02, 01 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23540
Milka napisał(a)
Sikory, sikoreczki...cudne ujęcia
Długo marcinki daja pokaz, ja już te wczesne wycięłam, jeszcze te późniejsze pełne nadal kwitną.
Nad zalewem pięknie, fajne miejsce masz

Dziękuję za sikoreczki
Dziękuję. Jeszcze 3 marcinki Ładnie kwitną.
Inne już mają to za sobą.
To prawda nad zalewem jest pięknie. A ja się cieszę że mam do niego kilka minut. I to naokoło. Gdyby nie ten lasek to zachodu słońca widzialabym z pieterka.
Ale bez całego pułapu wody.
A woda ma swój urok i bezpośrednie przebywanie nad nią.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies