Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

anabuko1 10:02, 28 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
AnnaMS napisał(a)
Aniu zachwycasz swoimi kwiatuchami o każdej porze roku - róże, lilie, liliowce, dalie i wiele innych a teraz chryzantemki Piękne, zazdroszczę tych niskich pełnych białych i jasno-fioletowych z ciemnym środkiem z 3-go zdjęcia
Może znasz ich nazwy i wiesz gdzie kupić ?

O to mi chodziło.aby od wiosny do jesieni w moim ogrodzie było coś stale kwitnącego.
Lubię kolorki
Te różowe i ciemnofioletowe to były kupione na ulicy na Wzystkich świętych- nazw nie znam .A w ubiegłym roku pod koniec listopada zabrałam z grobu moich rodziców i posadziłam do ogrodu.Tylko kiściami przykryłam i przezywały i są. i tak ładnie kwitną.
Jeszcze inne mam zabrane.I też kwitną.
W tym roku tez tak zrobię. Kupię na groby jakies , jakich nie mam .a potem dam do ogrodu . pod koniec listopada ub roku w listopadzie.
Te wszystkie są z ubiegłego roku .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 10:34, 28 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
gogo napisał(a)
Wstyd przyznać, jak dawno mnie u Ciebie nie było, jakoś czas mi uciekł
A tu tyle piękności do oglądania, co przed chwilą zrobiłam z wielką przyjemnością
Cudne chryzantemy, tę Margo sobie kupię
Tak, ciemiernik będzie kwitł

Grażynko witaj. ciesze się,że zajrzałeś do mnie.
Dziękuję za miłe słowa.
Margo jest cudna.Mam ją kilka lat.
Nie za wielka ale cieszy.I dobrze zimuje

Wczoraj wyje łam ziarnka na nasionka z białej dyni.
Położyłam na talerzyk i na stoliku na tarasie aby trochę wyschły Sidzę sobie w domku , pije kawę i widzę ożywiony ruch na tarasie.
A tu sikorki

Już dojrzały nasionka i wybierały,,,3/ 4 nasiona z talerzyka mi skubańce zabrały
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anka_ 11:18, 28 paź 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Nasionek szkoda, ale te sikory cudownie wyglądają przy tym rowerku.

Chryzantemy wspaniałe. Jak moją mi wykasowało którejś zimy to straciłam do nich zapał. ale chyba wrócę do tematu w przyszłym roku.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
basia3012 11:48, 28 paź 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
Aniu, cały czas podziwiam chryzantemy ale i Marcinki też u Ciebie są. A te dekoracje to cudeńka, rowerek słodki.
Pięknie u Ciebie jest i jesienią szczególnie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Nowa12 12:10, 28 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Sikorki świetne. Zdjęcia żyleta . Skorzystały z karmnika .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Aurelllia 12:19, 28 paź 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Śliczne chryzantemy
U mnie już też sikorki buszują w ogrodzie w poszukiwaniu nasionek, chyba zacznę im już coś sypać do karmnika
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Dorota123 13:28, 28 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Śliczne ujęcia sikorek ,które usadowiły się na. U mnie w sltanie też buszuje przeróżne ptactwo i nie miałabym nic przeciwko temu, ale porócz noclegowni zrobiły sobie tam też ubikację.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
jolanka 14:04, 28 paź 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16491
Haha, niespodziewany karmnik i sikorki skorzystały
U mnie tez już buszują cała gromada ale nic na razie ode mńie nie dostaną. W ogrodzie maja jeszcze dużo do dziobania

Piękne masz te chryzantemki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Dominika11 14:06, 28 paź 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Aniu piekne sikoreczki
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
malgorzata_s... 14:13, 28 paź 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Fotki cudne. Sikory cwaniaryTeż próbowałam z chryzantemami kilka razy ale u mnie nie przezimowały. Dałam sobie spokój chociaż wiem że są bylinowe.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies