Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

anabuko1 09:54, 13 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
AnnaMS napisał(a)
Witaj Aniu Ile jeszcze kolorków u Ciebie trawy i chryzantemki chyba najdłużej będą cieszyły oko , a Magnolii nie przesadzaj, ma bardzo kruche korzenie i wszędzie piszą aby posadzić w docelowe miejsce i jej nie ruszać, nawet ziemi z wierzchu nie wzruszać ani zbyt blisko jej nie sadzić, jest bardzo duże prawdopodobieństwo że może się nie przyjąć. Postaraj się polubić ją w tym miejscu Daj zdjęcie i powiedz co Ci nie pasuje, może coś podpowiemy

Aniu coraz mniej tych kolorków już w ogrodzie.
Ale taka to pora.I tak jesień mamy piękną i długą.
Magnolia rośnie blisko tarasu.Wybierałam krzaczkowatą, wolniej rosnącą .Ale i tak już sporo podrosła.I przyznam, trochę zasłania mi widok na kawałek dalszy ogrodu.Chyba teraz wole mieć perspektywę szerszą na cały ogród. Na drugiej rabacie jest hortensja dębolistna.I i magnolia kzraczkowata i hortensja dębolistna, sporo się rozrosły.Przejecie między nimi robi się małe.Którąś z tych roślin muszę przesadzić.I to magnolię raczej.
AnnaMS napisał(a)
Jeżeli musisz ... to po kwitnieniu, ale odradzam z całego serca

Ok, dzięki.To po przekwitnieniu na wiosnę magnolia pójdzie do przesadzenia. Trudno. jak będzie to będzie.
Owszem , jak kwitnie i nie mam jeszcze liści to wygada cudnie

Ale jak juz i magnolia i hortensja ma liście, to już wielkie krzaki się robią.


a z roku na rok coraz większe.I więcej mi magnolia zasłąnia.

Teraz to już bez liści to może tak nie widać.Ale bez liści to już przejęcie między nimi jest na 1 metr.I tak kilka gałązek magnolii na wiosnę po kwitnieniu przycięłam.

Więc to magnolie trzeba będzie przesadzić.Czyli po przekwitnięciu, na wiosnę ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 10:27, 13 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Magleska napisał(a)
Aniu piękne masz te chryzamtemy -w kolejnym sezonie muszę też posadzić ,bo o tej porze roku jeszcze czarują -najdłużej

To prawda, chryzantemy sa cudne, wytrzymałe i kwitną jeszcze jak praktycznie już nic nie kwitnie w ogrodzie.
Ja jeszcze mam chęć na kilka
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Milka 10:31, 13 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ania, ja swoje magnolie tnę, bo też podobny problem.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zawitka 17:47, 13 lis 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Ta Twoja dębolistna faktycznie wielka się zrobiła dobrze jej tam tam chyba duże słońca jest ???/ Chryzantemy w tym roku wszędzie ładne bo było dużo słońca i ciepła.

U Ciebie jedne te różowe jak jeżówki a te białe śliczne moje od P Tereski te żółte miały być własnie białe z żółtym środkiem .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
gogo 01:18, 14 lis 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Nieźle Ci się rozrosły magnolia i hortensja, faktycznie trzeba coś przesadzić.
Choć to ryzyko, ale szkoda widoku z tarasu.
Znowu pochwalę chryzantemy
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Ania111 07:37, 14 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witam.


Hortensje dębolistna cudowna
I taka ogromna

Jeśli myślisz obprzesadzeniu to się nie bój.
Ja przesadziłem ogrodowe równie wielką
Przed przerażeniem ją obciełam
Zdając sobie sprawę że nie zakwinie w następnym roku .
Ale dzięki temu łatwiej ja było przesadzić i szybciej
Się zaaklimatyzuje

Możesz oczywiście ja odkopać i przesadzić w takiej formie jak jest teraz

Powodzenia
____________________
Ania Spelnione marzenie
AnnaMS 10:21, 14 lis 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Aniu Magnolie przesadzamy albo wczesną wiosną albo jesienią, późną jesienią, jeżeli późną jesienią to sypiemy wysoki kopczyk na bryłę korzeniową aby zabezpieczyć przed mrozem, tak wyczytałam czyli po kwitnieniu chyba nie - myślałam że postępujemy jak z innymi krzaczkami kwitnącymi na wiosnę
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Agania 11:14, 14 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
No i co zrobisz Aniu przesadzasz czy czekasz na wiosnę, ale Ci się problem zrobił?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Malgosik 12:05, 18 lis 2019


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Aniu zrobiłam jak Ty. Chryzantemy, które zrobiły moje wejście po przekwitnięcia posadziłam w ogrodzie.
Zobaczymy czy ruszą wiosną.
Ja to bym tą magnolię wczesną wiosną przesadziła. Zanim ruszy.
Nie znam się. Ale po przekwitnięciu to już chyba późno będzie. Liście zwiędną i będzie brzydka.
____________________
Ogród na glinie
anabuko1 17:59, 19 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Dorota123 napisał(a)
Dużo masz gatunków chryzantem, ja mam tylko dwa kolory. Już pomyślałam o kupnie następnych tylko gdzie ja je wcisnąć mogę. Dziś latałam po ogródku jak kura z jajkiem i nie mogłam znaleźć miejsca, bo wszędzie już coś jest wsadzone - miejsca brak.


Trochę się już chryzantem uzbierało .
Ja też jeszcze myślę o kilku nowych. Ale to pomału. Może w przyszłym roku coś. ...
Ja wcześniej też latalam z doniczkami i myślami gdzie to-to wcisnąć. Znam to dobrze. A teraz pomieszcze dużo. ..Ale finanse na to za małe. Pomału będę tworzyć znowu latami; )
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies