Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

anabuko1 07:22, 19 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu witam masz wszystko co w ogrodzie powinno byc caly czas kolorowo. Tez tak chcialam, ale juz nie mam sil aby wszystkim roslinom dogodzic mam duza dzialke i trzeba tyrac aby to utrzumac w ryzach wszystko.

Czy ty mieszkasz w tym pieknym domku z drewna.
W poludniowo wschodniej czesci kraju byla piękna pogoda nie to co u nas nie hylo tygodnia aby nie lalo.
Oj nie jest to dobry rok dla roslin kwitnacych za to dobry dla krzewow pieciorniki u mnie nigdy tak nie kwitly jak w tym roku. Derenie mimo mrozow majowych wypuscily nowe paki i wyrosly ppnad miare.

U nas wiecej grzybiarzy w lasach niz grzybow. Jadac na dzialke to widze ile samochodow stoi jak na patkingu przy Marszalkowskiej.

Ja na szczescie mam swoje i z tego sie ciesze, moze za dwa lata bedzie u mnie wiecej borowikow bo zaszczepilom w tym roku mikoryza.

Pozdrawiam

Elu, witaj!
Tak mieszkam w tym domku także.Zależy od czasu wolnego, od pogody i pory roku.Od wiosny do jesieni, bardzo często.Mam jeszcze mieszkanie w Chełmie( mieście ) i tutaj też pomieszkuję.Stąd bliżej do pracy.Tylko trochę się przejdę.Także różnie jest.
Ale na Dębowym jest inny klimat, cisza.Inne życie.
Nie każdy lubi, takie kolorowe ciągle ogrody.Ja tak. I przez lata starałam się nasadzałam, obserwowałam , ogród i rabaty i zawsze chciałam mieć jakiś większy lub mniejszy ten akcent kolor.I mam jak mam.Czasami gdzieś za dużo upchane, za dużo naciapkane.Ale lubię swój ogród.A jak coś za jakiś czas mi nie pasuje,To zmieniam, przesadzam,ożywiałam. Wiesz, jak to jest..Ciągle jakaś praca.Nie ma chyba ogrodu raz zrobionego i święty spokój.
Tak, u mnie lato było raczej gorące i suche.Sporo upałów bardzo wysokich.Dwa dni trochę teraz popadało i znowu pogoda i słońce.Czyli i wrzesień i jesień jest piękna,Sucha.To przekłada się,że tych grzybów nie mam.Ale to nic.Mam trochę zapasu z ubiegłego roku.I to mi wystarczy.
Wszędzie gdzieś padało.To chociaż pożytek,że ludzie na grzyby jeżdżą.


Jeżówka Eccentric. Fajnie tak niedawno kupić kwitnącą i cieszyć się jeszcze pięknymi kwitnieniami.

jeżówka White Swan

Jeżówka Supreme Cantaloupe
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
kasja83 07:28, 19 wrz 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Jeżóweczki piękne-White Swan najbardziej ascetyczna. Kurcze, a ja tak pooglądałam moje jeżówki i widzę, że jeden krzaczek cały już obsechł-to chyba za wcześnie-obawiam się, że korzenie mu wygniły-albo coś go podżarło?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
BasiaLT 11:28, 19 wrz 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Wiem ze się powtarzam jak zdarta płyta ale cudnie u Ciebie. Hortensja Bobo przeurocza. Powiedz Aniu czy ona wytrzyma miejsce w pełnym słońcu? I faktycznie nie wyrośnie duża? Bo mam pomysl żeby ja posadzić a skarpie przy tarasie i ciekawa jestem twojej opinii.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
anabuko1 20:59, 19 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Ewa777 napisał(a)
Piękny jest Twój wrześniowy ogród. Hortensje się ślicznie przebarwiły, a kwiatów jeszcze sporo i dodają kolorów.
Ale masz zbiory! Piękne dynie wyhodowałaś Wczoraj gotowałam zupę-krem dyniową.

W sumie ogrody jeszcze fajnie wyglądają.
Hortensje uwielbiam.Tak, teraz już są w jesiennych pięknych barwach.
Ale i u ciebie widziałam piękne są.
I ta Tardiva...oj piękna.Może i u mnie będzie taki piękny jej widok.
Moja mała sadzonka.Myślałam ,że swoją poprowadzę na pniu.dobry pomysł ??Czy zły ???
Kolrki w ogrodzie to ja lubię.Taka juz jestem.
A dynie i cukinie też
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 21:04, 19 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
kasja83 napisał(a)
Jeżóweczki piękne-White Swan najbardziej ascetyczna. Kurcze, a ja tak pooglądałam moje jeżówki i widzę, że jeden krzaczek cały już obsechł-to chyba za wcześnie-obawiam się, że korzenie mu wygniły-albo coś go podżarło?

Tak jeżówki są bardzo urokliwe.
Krzaczek ci obsechł ??Czy tylko kwiaty ??
Jak kwiaty, to ok.Ja też mam kilka już przekwitłych.
A jak krzaczek, to cos niepokojącego. U mnie u tych przekwitłych łodyżki i liście zielone.

trojeść bulwiasta i z nasionkami już i z kwiatkami jeszcze
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 21:50, 19 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
BasiaLT napisał(a)
Wiem ze się powtarzam jak zdarta płyta ale cudnie u Ciebie. Hortensja Bobo przeurocza. Powiedz Aniu czy ona wytrzyma miejsce w pełnym słońcu? I faktycznie nie wyrośnie duża? Bo mam pomysl żeby ja posadzić a skarpie przy tarasie i ciekawa jestem twojej opinii.

Miłe słowa,nidgy sie nie zdzieraja
Dziękuje Basiu.
Hortensja Bobo jest cudna.Dla mnie jedna piękniejszych , mniejszych.W tym roku, na prośbę kogoś ją mierzyłam.Moja posadzona w 2014, widać,że już ma zwarty szeroki, cała ukwiecona .Ma 67 cm.I wcale ja tak przy ziemi nie ścięłam.
Moja troszkę tylko z rana deko cienia z domku.Ale krótko. bardzo krótko.A tak potem jest na pełnym słońcu i daje radę.Ja na swoja właśnie patrzę z tarasu.Fajny widok.
Także, moja rada, jest taka sadz ją.Przy tarasie ,,, super miejsce.Da radę z tym słońcem.

róża Louise Odier

Elmshorm
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
tulucy 22:01, 19 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ależ masz hortensji
Znajomi pod Szczebrzeszynem bardzo narzekali na suche lato...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
anabuko1 23:16, 19 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
tulucy napisał(a)
Ależ masz hortensji
Znajomi pod Szczebrzeszynem bardzo narzekali na suche lato...

Już kilkanaście. Ale kilka jeszcze male, nijakie.
Ano widzisz,U innych pada co raz pada .U innych mokro.a u u innych ( szczególnie w naszych stronach lubelskich ) sucho.
Dziś popołudniu troche pomzyło.A do południa od wczoraj było piękne słoneczko i niebieściuchne niebo.

Charlotte

Koleuski

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
kerii 00:09, 20 wrz 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Pięknie kolorowo u Ciebie, różyczki, jeżówki no i HORTENSJE.

U mnie mokro pada i pada wczoraj trochę pogodnie było a dziś leje i zapowiadają tak do końca tygodnia tak, że o pięknej złotej jesieni to pomarzyć można.
____________________
Jola Moja glebo terapia
anabuko1 07:29, 20 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
kerii napisał(a)
Pięknie kolorowo u Ciebie, różyczki, jeżówki no i HORTENSJE.

U mnie mokro pada i pada wczoraj trochę pogodnie było a dziś leje i zapowiadają tak do końca tygodnia tak, że o pięknej złotej jesieni to pomarzyć można.

U mnie wczoraj na wieczór trochę tylko mżyło.
Dziś też lekko.Znośnie i wrzesień , jesień jak na razie jest u mnie ok, ładna.
Współczuję tych opadów.Wolę moją suszę.
Jeżówki lubię.
Róże też, tylko,żeby mniej chorowały, krzaczki bardziej bujne budowały, to i kwitnienia byłyby piękniejsze.
coś ten rok mi mizerny dla nich był.Albo ziemię mam za sałbą dla nich.
A hortki,uum uwielbiam je

]
[

Popołudniu troszkę pomżyło
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies