Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wyrozumiały

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wyrozumiały

ewalm 12:30, 17 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Wrzuć plan działki ze stronami świata

Skarpa chyba lepiej z akcentami zimozielonymi gdzie niegdzie, typu jałowiec kolumnowym - grupa 3 szt. na przykład po tej wschodnie stronie, albo jakiś płożący u podnóża skarpy. Wszędzie dużo macierzanki jeśli dobrze tam rośnie.

Admiration nie bardzo się nadaje na pokrycie całej skarpy, jest malutki i zgrabniutki, ale to nie jest roślina okrywowa. Wolno rośnie. Na skarpę nadają się te z 'Carpet' w nazwie, 'Green carpet' "Red carpet' itd.

Ja bym wybrała chyba różę bo pasuje do Waszego tarasu (bardzo ładny)- dobrze komponuje się z drewnem, poza tym kwitnie i pachnie, przebarwia się jesienią i ma ozdobne owoce. Bardziej zmienia się jej wygląd w ciągu roku niż w przypadku berberysów. Ale z kolei berberysy są, jakby to nazwać? bardziej eleganckie?. Maja ładny pokrój i piękne kolory, ale mniej widać ich kwitnienie i owocowanie. Jak wszystkie berberysy mogą zapaść na mączniaka, ale na coś zachorować to może każda roślina. Zależy jaki chcesz mieć ogród jako całość. Róża pomarszczona nie wszędzie pasuje wyglądem. To taka pionierska roślina.

A to półkole ze 'Smaragdów' w pobliżu domku dla dzieci ma jakąś konkretną funkcję?
____________________
Ogródek na trzy lata
m_pryska 14:20, 17 paź 2014


Dołączył: 19 lis 2013
Posty: 35
A ja bym na tej skarpie posadziła irgę, pięknie się płoży, ładnie kwitnie, jest zimozielona i bezobsługowa to takie moje skromne zdanie bo specem nie jestem, ale uważam że to roślinka godna uwagi
____________________
11stokrotka 15:16, 17 paź 2014


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Izuś, zdecydowanie wklej plan działki ze wskazaniem kierunków świata i miejsc, które chciałabyć zasłonić wyższymi roślinami. Mamy całą jesień i zimę na przygotowanie planu nasadzeń, ktore możecie sobie realizować w miarę możliwosci. Na tą jesień zaplanowałabym przede wszystkim najpilniejsze - znalezienie miejsca na szmaragdy ze skarpy. Pozdrawiam cieplutko
____________________
Mam marzenie
Olili 19:14, 17 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Witajcie

m_pryska - irgę mam w akątku z brzózkami i u mnie przemarza, więc na skarpie na widoku się nie nadaje no i nie zadarnia

stokrotko już się obrobiłam z planem działki i wklejam ,wrzucę też zdjęcia całej działki dookoła domu ,pewnie będzie Wam łatwiej moi doradzać
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 19:16, 17 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
no i dalej
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 19:17, 17 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
i jeszcze dalej
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 19:20, 17 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
i jeszcze dalej..
i tym sposobem zatoczyliśmy koło wokół domu
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 19:22, 17 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
iwka napisał(a)
Witaj Izo. Mam pytanie odnosnie Twojego placu zabaw, czym go malowaliscie? Bardzo fajny kolor. Masz moze jakies blizsze zdjecie?
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 19:26, 17 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Ewalm półkole ze szmaragdów nie pełni żadnej funkcji,powstało kiedyś gdy w zamyśle był ogród bardziej pracochłonny i to była cząstka koncepcji, życie wszystko zweryfikowało , a półkole mi zostało(ale mi się głupio zrymowało ).Z pomocą ogrodowiczan mam nadzieję kiedyś zamienić je na jakąś rabatkę..
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Loosiuu 20:55, 17 paź 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Witaj, właśnie znalazłem Twój wątek i przeczytałem czego szukasz. Według mnie wiele roślin z zieleni miejskiej jest idealna do wykorzystania w Twoim ogrodzie. Unikaj drzew liściastych. Sadź raczej iglaki, krzewy i krzewinki szybko zadarniające przez rozłogi, przez co zmniejszysz liczebność chwastów jednocześnie zmniejszając ilość pracy do wykonania. Omijaj duże rośliny rosnące szybko, a raczej wybieraj takie, których nie trzeba ciąć.
Zacznij od tła, a szybko może się okazać, że nic więcej w danym miejscu nie potrzeba. Choćby Świerki serbskie, o których wspomniałaś mogą świetnie wyglądać jako żywopłot bez jakichkolwiek dodatków
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies