Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wyrozumiały

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wyrozumiały

gardney 21:45, 18 paź 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Mieszany żywopłot jestladny w ogrodzie zlustrem, zajrzyj tam
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Gardenarium 00:13, 19 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Olili napisał(a)
A wiecie jakie jeszcze mam do Was pytanie..,odnośnie rabaty 6 , bo do połowy jej posadzone są wzdłuż płotu tuje brabant (wiem,wiem ,że to nie ta liga ,ale cena..-a już tak bardzo chciałam się osłonić od ulicy) z myślą ,że teraz dosadzę (no nie moimi rękami ,nie )następne do końca ,ale tak dumam czy można by to było jakoś podzielić w sensie ,że tą drugą połowę obsadzić czymś innym....??????


Z tą czerwoną linią jest zdecydowanie lepiej. A kto tak naćkał tych chodników tak falami? Za dużo tych falek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Olili 10:30, 19 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
No cóż biorę na klatę,6 lat temu nackalam ja dlatego mam tyle pytań odnośnie tego co teraz mam do zrobienia
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Gardenarium 11:18, 19 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czyli chodniki takie już są? Nieźle W takim razie "uspokój" wszystko eleganckimi i niezbyt wyszukanymi liniami rabat:



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:20, 19 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
2 - drzewo purpurowe o dużej koronie żeby zasłoniło kompostownik, jego dokłądne ustawienie zobacz z domu albo tarasu

2 - jednakowe drzewka o kulistych lub wrzecionowych koronach

3 - jednakowe drzewka zielone, przebarwiające się lub szczepione na pniu

4 - szczelny żywopłot zasłaniający część gospodarczą, ale żeby było miejsce na wjazd taczki z odpadkami.



Ten chodnik trzeba trochę przyciąć
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Olili 21:04, 19 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Jak miło Danusiu gościć Cię u siebie !

Fajnie jak ktoś tak coś nakreśli !!

Tylko zmieniając linię rabaty nr 1 ,umieściłaś mi Danusiu kojec z psem na rabacie
I na lewo od wjazdu powstaje chyba zbyt duża rabata wtedy,bo szeroka na 7m a w najdłuższym mijscu ma 15m, a i idąc dalej to po tym wąskim kawałku też winduje do szerokości 5m a potem to i więcej.
Gdzieś czytałam,że pisałaś ,by nieplanować rabat szerszych niż..no i tu głowy nie dam sobie uciąć,ale raczej było to coś ok. 3m..??
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 21:12, 19 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
A jakbyś przypadkiem tu jeszcze zajrzała,to spójrz na zdjęcia (stan faktyczny), na których widać tę krętą drogę,ona nie jest aż tak powyginana jak na moim szkicu-planie (to nie była strikte inwentaryzacja),co oczywiście nie zmienia faktu,że kręta jest
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
21:57, 19 paź 2014
Izka idziesz jak burza w swoim wątku, już 9 stron, wow! Cały czas podglądam, macham!
Nikita 02:46, 20 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Olili napisał(a)
Hej Krys , Nikita ,ja to już Was znam
Mieszkam na obrzeżu Wielunia , od Łodzi jadąc nawet do Wielunia się nie wjeżdża
Z Waszą energią to oczywiście,że Was przyjmę poporządkujecie mi trochę bałagan ogrodowy , aaa Nikita tylko bez boa

Wracając do skarpy to o berberysach admiration też myślałam ale popcarol powiedziała,że to słaby pomysł,bo kiedy to zarośnie i że ze 100 bym musiała posadzić ...???


Witaj Izo, kiedyś przez Wieluń dość często przejeżdżałam i za każdym razem zahaczałam o Wasze centrum ogrodnicze LILIA (to obok Kauflandu). Co do odwiedzin to oczywiście, że bez Boa...wprawdzie ona bardzo towarzyska jest, ale raczej w gości się nie nadaje...niesamowicie wścibska i ciekawa ... w każdy zakamarek się wciśnie.
A Carola ma rację, berberysy ADMIRATION będą rosły wieki...mus pomyśleć o czymś innym.
Jak byś była w okolicy to zapraszam do "szmaragdowego". Pa pa
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
lojalna_ 12:25, 20 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Trzymam kciuki za Teoje szalenstwo ogrodowe

Szefowa juz była wiec czas działac


Trudne sa poczatki tez jestem na takim etapie wiec zyczmy sobie sporo zapału i sił
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies