Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ciasny, ale własny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ciasny, ale własny

Fama 09:09, 08 sie 2017

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Trzeba będzie tak zrobić.A jak jużwrzosy mi zbrzydną , a ja im, to się pozegnamy i będziemy kombinować dalej Widziałam na pinterescie naturalistyczną rabatę z szałwiami, stipą i czosnkami. Jak coś to w miejscu wrzosowiska kiedyś je wsadzę, tylko jest jeden szkopuł- aerału brak, żeby taki artystyczny nieład zrobić )
____________________
Ciasny ale własny
Iwk4 09:22, 08 sie 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Fama, pisałaś u mnie, ze ładnie się powojnik skomponował z lawendą pod różami. Masz taką fotkę? Zaintrygowało mnie to połączenie
____________________
Ogródek Iwony II
Fama 09:35, 08 sie 2017

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Tak na szybko,w cieniu robione
____________________
Ciasny ale własny
Fama 09:37, 08 sie 2017

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
tu lepiej widać. To jedna roślina arabelle tak mi się rozrosła
____________________
Ciasny ale własny
Fama 09:46, 08 sie 2017

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Iwonka, róże dopiero zaczynają powtarzać kwitnienie,oprócz ciemnorozowej,ale tamta z kolei ma jeszcze łyso pod stopami,rozsadzę lawendę,gdy przekwitnie i do tego powojnik z powrotem przywlokę,myślałam,że lawenda go zagłuszy zupełnie,ale on pnie się po niej i wystawia kwiatki do słoneczka. Radzi więc sobie. Pewnie ciekawy efekt można osiągnąć np różowym powojnikiem.
____________________
Ciasny ale własny
Fama 10:22, 08 sie 2017

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Rzut ze schodów na przedogrodkową rabatę. Na prawo od rododendronów przed cisami ta szałwia,którą zamierzam wyeksmitować i w to miejsce wysadzić jeszcze te róże z pierwszego planu.
____________________
Ciasny ale własny
Iwk4 17:09, 08 sie 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ciekawe zestawienie z powojnikiem. Tylko chyba przy cięciu lawendy trzeba będzie uważać. Kiedyś widziałam w Maji taki płożący powojnik. Nie pamiętam, po czym on się płożył, ale efekt był świetny. Niebieski z fioletem ok. Wcale nie wiem, czy różowy by się lepiej komponował. Ostatnio wolę niebieski zamiast różowego Ale to moje prywatne odczucia, każdy inaczej odbiera kolory
____________________
Ogródek Iwony II
Fama 19:56, 08 sie 2017

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Iwona, Cieszę się,że Ci się podoba. Z cieciem wiosennym nie bedzie problemu,bo arabelle ciacha się przy ziemi na wiosnę. A przy letnim przycinanou yrzeba będzie faktycznie ostrożnie.
____________________
Ciasny ale własny
Fama 20:27, 08 sie 2017

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
I znowu mi sie nagmatwało... ciągle o tej rabacie przy limelightach dumam.... Teraz myślę o tym,czy jednak nie wrzosy tu razem z rozplenicami. Duzego wtzosowiska nie będę robić skoro tacy niewdzięcznicy z tych wrzosów... no i ciagle mam te szałwie niebawem bezdomne, no i te rozplenice... w tymczasowych doniczkach zima je tu zastanie jak sie nie zdecyduję: ))
____________________
Ciasny ale własny
Toszka 21:29, 08 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jeśli mogę coś zasugerować. Zacznij od ładnego ścięcia obwódki bukszpanowej - to ostatni dzwonek. Posadź rozplenice pod hortkami. Przed nimi, od trawnika szałwie. Nie miotaj się więcej. Rozplenice zaczynają kwitnąć. Jeśli będziesz zwlekać zrobi się późno na sadzenie traw i mogą mieć problem z zimowaniem. Jesli takie ustawienie nie będzie ci pasować to na wiosnę zmienisz. Koniecznie zrób ładny żywopłocik z buksowej obwódki
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies