Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w cieniu drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu drzew

ziele 20:15, 28 lut 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Agnieszko, wbrew temu co piszą to według mnie kalina wonna jest krzewem niepozornym w wyglądzie. Jedynie małe pachnące kwiatuszki zebrane w naprawdę małe pączki robią wrażenie wiosną. Mimo niezimowej zimy moja kalina ma mało tych pączków, może dlatego, że to stary nieodmłodzony krzew? Trzeba nad nim popracować...
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 20:29, 28 lut 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Wczoraj doszły zamówione nasiona. Szczęście, że większość bezpośrednio do gruntu, bo gdzie je trzymać w domu? A jeszcze miejsce nie przygotowane na rabatkę...
Kupiłam jednoroczne: cynię białą, godecję wielkokwiatową białą, kocankę ogrodową też białą. Wieloletnie: odętkę wirginijską, dzwonek skupiony, platykodon wielkokwiatowy, naparstnicę, zatrwian tatarski, gipsówkę wiechowatą o kwiatach pełnych i nasiona galtonii - wszystko w kolorze... białym . Wszystkie wieloletnie mają kwitnąć w następnym roku stąd zakupy jednorocznych.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Karol99 20:30, 28 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Już sobie wyobrażam jak będzie ładnie i kolorowo.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
JoannaP 20:36, 28 lut 2015


Dołączył: 19 wrz 2013
Posty: 469
Poczytałam o rabacie bylinowej będę podglądać
____________________
JoannaP Kochanowy ogród
ziele 20:50, 28 lut 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Karolu, nie doczytałeś, że kwiaty tylko w kolorze białym chyba, że miałeś na myśli kolorowo: biało-zielono
Joanno, zapraszam, choć dopiero w następnym roku będzie widać jakiś efekt. Jak będzie mdławo, to zawsze można będzie zmienić A w Twoim ogrodzie byłam Przeczytałam też, że To Twój drugi dom; ze względu na powierzchnię, też myślę jak w przyszlości to będę dała rady ogarnąć... Widziałam Twój projekt planu; wygląda b. ciekawie.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
JoannaP 20:56, 28 lut 2015


Dołączył: 19 wrz 2013
Posty: 469
Masz rację ogród potrzebuje czasu
____________________
JoannaP Kochanowy ogród
Karol99 20:59, 28 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Racja, moje niedopatrzenie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
JoannaP 21:06, 28 lut 2015


Dołączył: 19 wrz 2013
Posty: 469
Ja bym do białej rabatki dodała trochę kolorku biały fioletowy i róż
____________________
JoannaP Kochanowy ogród
wiewiora 21:45, 28 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
A Ja mam doła w pracy stres ,brak czasu ,brak słonca...
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
ziele 22:26, 28 lut 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Joanno, oczekiwanie na efekt też jest fajne, nawet gdy to jest rok. Ponieważ większość posadzonych roślin będzie miało "kroplę żółci", czy to w postaći żółtego środka, czy pylniki, czy płatki w kolorze waniliowym (jest taki kolor?) to przewidziałam dodadek błękitu. Na tę chwilę mam nasiona lnu jednorocznego. Może coś jeszcze dodam, pomyślę.
Karolu biało-zielony ogród będzie kolorowy, bo przecież będą różne tonacje tych barw
Agnieszko, dopadła Cię chandra? Chyba nie byłaś dzisiaj w swojej oranżerii? U nas też pogoda fatalna, ponuro, ale ruch na świeżym powietrzu poprawił mi humor. Przygotowałaś miejsce na patyczki i bluszcze?
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies