Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Mala_Mi 09:57, 26 kwi 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Madzenka napisał(a)
Od wczoraj obskoczyłam dużo wątkow, tych dojrzałych i tych poczatkujacych.
I wiecie jaka mi sie nasunęła sugestia? Uwielbiamy narzekać ... Trawy za wolno ruszaja, brzydkie, tulipany nie kwitną naraz, kolory pomieszane

Ludziska wreszcie mamy regularna wiosne, bez szybkiego przeskoku od zimy do lata. Trawy jeszcze spią, tylko niektore odmiany wcześnie ruszają. zimozielone carexy wypuszczaja młode liście najwcześniejsza maju. Podobnie jest z gatunkiem carex comans (frosted curls, amazon mist) one jeszcz nie ruszają, dajcie im zyć Nie narzekamy, czekamy. Miskanty widać zwykle dopiero w czerwcu na rabatach, te olbrzymy potrzebuja porządnego ciepła i dużo wody aby nabrac masy, roplenice nieraz dopiero pod koniec maja daja oznaki zycia

Przymrozki w Polsce sa kazdej wiosny, zdarzają sie nawet do konca maja i z tym tez trzeba sie pogodzić. Niektore wiosny sa łagadonie dla ogrodow a bywa, ze pod koniec maja zmrozi wszystko co ruszyło....

Tulipany kwitna w róznych terminach, dlatego trzeba sadzic wczesne i pózne odmiany. Wiosna nie nalezy do traw, ale do cebulowych oraz wiśni ozdobnych i magnoli. Jesli sie nie ma tych roslin w ogrodzie to jest smutno, człowiek chodzi i szuka dziury w całym jak sie kupuje na na koniec sezonu na wyprzedażach czesto sie zdarza ze zapasy sa pomieszane. To nie usprawiedliwia sprzedawcy ale warto mieć tego świadomość.
Gdy kupujesz w regularnych cenach w renomowanym sklepie nalezy oczekiwać reklamacji i to żadna łaska tylko odpowiedzilaność sprzedawcy

Gdy sie zakłada nowy ogród trzeba sie liczyc z wypadaniem roslin, z roznych powodów: były chore, uschły , wymarzły, etc. Warto się kierować Deklaogiem Szefowej- jak coś wypadnie to jest miejsce na nowe

Nie narzekamy! Cieszymy sie wiosna! Uczymy sie cierpliwości

I tym akcentem życzę miłego dnia


Amen

Ale połamane czosnki z których nic u mnie nie będzie trochę mnie zmartwiły Tulipany pod mokra połapały choroby grzybowe... ale magnolie i wiśnia daje czadu aż miło Kto by się patrzył na tulipany jak one królują.
Szarości wreszcie się doczekałaś I kwitnących porządnie Kiku

A duży PIT to powód do radość, bo to znaczy, że zarobki były też duże Gorzej jak się przepuściło VAT na życie, a teraz trzeba oddać Na razie nie dodaję, bo nie ma z czego Państwo mnie chwilowo zasponsorowało, a ja je potem za sponsoruje w odsetkach
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kasya 10:59, 26 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41861
Madzenka napisał(a)




ps. Dumam czy kulki zamienić w kadraty , czy przesadzić kulki, czy przesadzic klona Orange Dream i zostawić samego Shirasawę... CIągle dumam co zmienić... Czasu mało nz zmiany ...ostatni gwizdek na przesadzanie do 15 maja


a nie masz ochoty usiaść na lezaczku i powygrzewac sie na sloneczku ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Pszczelarnia 11:07, 26 kwi 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mówisz, że tak narzekamy .... obiecuję poprawę.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ewa004 12:00, 26 kwi 2016


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Gdzie te pelargonie ????
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Ensata 12:12, 26 kwi 2016


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Ja poprawy nie obiecuję. Własnie sypie u mnie śnieg, a wczoraj sypał grad! Wcieło mi jarzmianki, ktoś w ogole widział zeby znikały? Były i nie ma, a mam zaznaczone miejsca:_(

Zonkile cudne. Zamieniaj w kwadraty, fajnie będzie
____________________
W kolorze blue
oliwka 12:22, 26 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Madzenka a ja jeszcze dopytam czy ty widziałaś gdzies ładne paprocie miniaturki do kupienia w okolicy?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Milka 12:32, 26 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ale świetnie z tym szarym! Kiku wielkie i cudnie kwitną, tak samo magnolie, na żółtą patrzyłam, bo czekam kiedy moje takie będą, a tu 6 lat czekania,, no nic, u ciebie oko nacieszę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mysza 12:39, 26 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Marzenko nie wiem co chwalić.Magnolie, narcyzy, trzmieliny czy równiutko przystrzyżone graby.No cudnie, wszystko dopieszczone.I Rh startuje i malujecie...ach...energia Cię rozpiera
____________________
Gosia
Kindzia 12:52, 26 kwi 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Trochę się nakopałam u Ciebie żeby sposób na równe cięcie żywopłotu buksikowego znaleźć...i kicha
Dosadziliśmy 30 metrów, ale nie cięty, czasu brakło...

Kiku faktycznie dały czadu!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Madzenka 18:49, 26 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Iwk4 napisał(a)
Ta farba ponoć jest dobra... Ale tania nie jest. Dlatego nie trzymają jej zbyt wiele...
Drzwi jaśniejsze - fajnie będzie
Czytałam, że już pelargonie masz?


Pelargonie kupione, posadzone, hartują sie w mrozie... Mam nadzieje, ze przezyły dzisiajszą noc
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies