Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 21:35, 25 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Malgosik napisał(a)
Marzena czy podwójne narcyzy Ci się zagęszczają?


Trudno stwierdzić bo u mnie narcyzy stale są wykopywane przy okazji rewolucji i sadzę co roku nowe.. Ale te co przetrwaly raczej rzadsze niż gęściejsze są.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:37, 25 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ZielonaAnia75 napisał(a)
Marzenko masz może Acer shirasawanum 'Aureum' - klon Shirasawy? Właśnie go kupiłam i chciałam się dopytać, czy jesteś z niego zadowolona?


Jest piekny, ma limonkowe liscie ale mocno go przypala słońce. Posadż go albo na wschodniej rabacie albo w lekkim zacienieniu. Powoli przyrasta ale jest bardzo nietypowy. Rosnie w otoczeniu żółtawo-limonkowych traw
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:41, 25 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
lojalna_ napisał(a)
Jak odbierałas kolor na dechy chciałaś ton ciemniejszy czy raczej wszystko w podobnej tonacji ...na fotkach zwsze kolor przełamuje. Ciekawa jestem efektu końcowego. Moje dechy zaraz na drugi dzień po kupidniu domu byłyby szare gdyby nie ta brązowa okleina na oknach.

Hacone zapewne jak juz ruszy to mi ulzy ze nie zasadziam za daleko


Kolor na dechy miał być ciemniszy, podobny do koloru okien w pochmurny dzień. M juz sam sie orzekonałam do pomalowania tynku na jasnoszare szary
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Iwk4 07:02, 26 kwi 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ta farba ponoć jest dobra... Ale tania nie jest. Dlatego nie trzymają jej zbyt wiele...
Drzwi jaśniejsze - fajnie będzie
Czytałam, że już pelargonie masz?
____________________
Ogródek Iwony II
makkasia 08:53, 26 kwi 2016


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Madzenka napisał(a)


Kasiu dla Ciebie w prezencie


ps. Dumam czy kulki zamienić w kadraty , czy przesadzić kulki, czy przesadzic klona Orange Dream i zostawić samego Shirasawę... CIągle dumam co zmienić... Czasu mało nz zmiany ...ostatni gwizdek na przesadzanie do 15 maja

Dziękuję za piękny obrazek
w dumaniu Ci nie pomogę, Ty widzisz najlepiej i najlepszego wyboru dokonasz jak zwykle
Mam pytanie Madżenko : Posadziłam nowe sadzonki selserii heufleriana od Finki, czy mam ją przyciąć? Źdźbła ma połamane i kwiatostany też więc ciachnęłabym je co?
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
MAD 09:03, 26 kwi 2016


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Zaszarościujesz się. Ale szary to fajne tło dla ogrodu. Z niczym się nie gryzie.
Czytam sobie o dumaniu nad bukszpanami. Lubę jak dumasz. Zawsze z tego coś fajnego wychodzi. Nie wiem jak Ty to robisz, że z czegoś co wygląda super potrafisz zrobić coś jeszcze piękniejszego... To dar.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
kasja83 09:22, 26 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Madzenka napisał(a)
Pozdrawiam wszystkich za i przeciw kolorowi elewacji
Praca wre. Jesli pogoda nie przszkadzi to wkrótce koniec. Ale na razie czekamy na kolejna dostawę farby... Wykupiłam zapas bazy w całym Wrocławiu. Jak widać niewiele osob maluje drewno tą farba na T....

Czy pisałam, ze przy okazji zdecydowałam sie na odnowienie drzwi wejściowych? Przy okazji będzie jasniejszy szary było weź czlowieku znajdż odpowiedni kolor...



Czyli zmiana pociąga zmianę. Będzie fajowoSama będziesz przemalowywać drzwi, czy fachury?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Mixtoorka 09:27, 26 kwi 2016


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Ależ miałam zaległości Przebrnęłam

To Twój dom, musicie czuć się w nim dobrze. Fajnie, że porządkujesz też to co Cię irytowało. Masz odwagę cuuudnie w ogrodzie
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mala_Mi 09:41, 26 kwi 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Miejsce szczepienia przykryć.
Odpowiadałam i widocznie wiadomość zamuliła i nie poszła.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
malkul 09:51, 26 kwi 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Madzenka napisał(a)


Kasiu dla Ciebie w prezencie


ps. Dumam czy kulki zamienić w kadraty , czy przesadzić kulki, czy przesadzic klona Orange Dream i zostawić samego Shirasawę... CIągle dumam co zmienić... Czasu mało nz zmiany ...ostatni gwizdek na przesadzanie do 15 maja


cudne są te narcyzy
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies