Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek w którym klon osłupiał:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek w którym klon osłupiał:)

malgorzata_s 11:11, 01 lut 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Dzięki za propozycje cały czas je analizuje.

Poniżej przedstawiam zdjęcia ogródka z dzisiejszego dnia. Pierwsze zdjęcie przedstawia miejsce najważniejsze dla mnie, gdyż jest to rabata na wprost okna tarasowego, non stop się na nią patrzy. Chciałam ustawić centralnie na linii wzroku klona. Obecnie jest tak, że sosna jest po lewej a drugi kon po prawej a patrzy się centralnie czyli na puste miejsce pomiędzy nimi.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Juzia 14:24, 01 lut 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38689
Justyna zrobiła super planik! Pomyśl nad nim.

Klona centralnie nie ustawiaj, bo graby Ci równo nie wyjdą i będzie kiszka.
Przecież tam będziesz miała piękne hortensje!!! Będzie super widok z okna!
A klona zimą i tak nie widać

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Enya73 14:52, 01 lut 2015


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Gosiu, przedstawiam Ci zdjęcie zimozielonego bluszczu pospolitego pnącego się wprawdzie nie po słupie, ale po pniu mojego starego modrzewia. Ma już kilka metrów wysokości z zaledwie 2 małych sadzonek, posadzonych 5 lat temu.




____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
malgorzata_s 16:39, 01 lut 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Enya73 napisał(a)
Gosiu, przedstawiam Ci zdjęcie zimozielonego bluszczu pospolitego pnącego się wprawdzie nie po słupie, ale po pniu mojego starego modrzewia. Ma już kilka metrów wysokości z zaledwie 2 małych sadzonek, posadzonych 5 lat temu.






Naprawdę szczelnie zarósł to drzewo, fajnie to wygląda
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Enya73 17:30, 01 lut 2015


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Jak już naprawdę wyczerpiesz wszelkie dostępne środki, żeby zakład energetyczny wymienił ten słup i po prostu usunął go z Twojej posesji, to bluszcz jest moim zdaniem dobrą alternatywą. Żaden cis czy tuja tak świetnie go nie zamaskują. Tak czy owak cisa bym też posadziła na zwarty cięty żywopłot, który oczywiście wymaga czasu, ale zyskasz więcej przytulności. W tak niewielkiej przestrzeni trzeba bardzo starannie dobierać rośliny, aby uzyskać harmonię.
Wejdź sobie na mojego pinteresta, tam znajdziesz dużo inspiracji do małych ogrodów.
Wyślę Ci linka na priv.
Pozdrawiam
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Magda_ 22:22, 02 lut 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Hejka Gosiu wpadłam obejrzeć "reklamę" białego murka faktycznie nieco zmienił kolor
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
malgorzata_s 22:29, 02 lut 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Magda_ napisał(a)
Hejka Gosiu wpadłam obejrzeć "reklamę" białego murka faktycznie nieco zmienił kolor


No odrobinę W castoramie powiedzieli Nam, że tynk ten można myć ale ja już chyba wszystkiego próbowałam i nic
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
malgorzata_s 19:17, 03 lut 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082


Tak jak pisała Justyna zaczęłam od wytyczenia linii rabat to szara linia. Wróciłam do kwestii żywopłotu, gdyż przekonałam się że rzeczywiście najlepiej wyglądają rośliny na tle zielonej ściany. W związku z tym w obecnym projekcie wracam do tui szmaragd, którą połączyłam z choiną kanadyjską. Podoba mi się jak Danusia w swoich projektach łączy różne rodzaje żywotników i świerki. Zdecydowałam się na to również dlatego, że u mnie w niektórych miejscach pod płotem jest cały czas cień w takich miejscach tuje by nie rosły, a ta choina podobno może rosnąć w cieniu. Chciałam również ten żywopłot urozmaicić, ponieważ w niektórych miejscach w moim mikroogródku będzie jedynie żywopłot podsadzony jakąś trawką.

Kolejną sprawą (jeżeli ktoś jeszcze to czyta) jest rozmieszczenie grabów/buków. Z uwagi na ten słup, nie da się ich w miarę równo rozłożyć na linii płotu. W związku z tym zdecydowałam się na skośne posadzenie żywotników i dzięki temu na wydzielonym obszarze rozmieściłam drzewa, podsadzone tak jak zrobiła to Justyna hortensjami.

Między oknami domu posadziłabym jednego z klonów. Co wy na to? Czy można 1 m od budynku posadzić klona?

Proszę o sugestie i pozdrawiam Was ciepło.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Karol99 20:33, 03 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Podoba mi się, co wymyśliłaś
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
ewakatowice 20:41, 03 lut 2015


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
z miłości do klonów

http://inout-home.hu/wp-content/uploads/2012/04/Modern-Courtyard-Garden-Design-Ideas.jpg

smacznie
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies