Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek w którym klon osłupiał:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek w którym klon osłupiał:)

szemusia 16:28, 30 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Ale lecisz Gosiu z tymi stronkami Musiałam sporo się cofnąć.
Tak jak Agnieszka, sądzę, że dobrze byłoby zasłonić ten płot. Wydaje mi się, że cokolwiek posadzisz niższego, to i tak zawsze w tle będzie płot i w związku z tym efekt nie będzie zadowalający. Roślinki dobrze wyglądaja na jakimś zielonym tle. Wiem, masz mało miejsca i pewnie to powoduje największe problemy.
Dużo osób bardziej doświadczonych doradza, więc z pewnością coś ciekawego wymyslisz
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
gierczusia 20:47, 30 sty 2015


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
malgorzata_s napisał(a)


Witam u mnie, ja do Ciebie bardzo często zaglądam i obserwuję ale tak bezgłośnie, obiecuję, że to się zmieni, ja również przymierzam się do przebudowy oczka a za nim pójdzie chyba przebudowa całego ogródeczka.

Haha .. Noo proszę .. To ja się cieszę .. Zapraszam w takim razie do odwiedzin już nie incognito

A te trawy to jakiej wysokości maja być ??? I czy sztywniaki raczej , czy zwiewne ???
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
malgorzata_s 09:49, 31 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Witam wszystkich, w mojej głowie powstaje projekt nowoczesnego zielonego ogródka, a tymczasem Bielsko całe białe zasypane śniegiem.

Beatko i Agnieszko dzięki za kolejne sugestie, z jednej strony zgadzam się w pełni, że na zielonym tle rośliny lepiej się prezentują, z drugiej strony denerwuje mnie ten ciągły brak miejsca!!! jak ja bym chciała poszerzyć ten mój mikroogródek!!
ale wracając do rzeczywistości to radzicie do stworzenia zielonego tła użyć tego co już planuję czyli cisa tylko "puścić" go wyżej, a nie tak jak planowałam tylko do wysokości murku czy też zdecydować się na tuje Szmaragd, bo najwęższe lub na coś jeszcze innego...

Pozdrawiam
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
malgorzata_s 09:57, 31 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
gierczusia napisał(a)

Haha .. Noo proszę .. To ja się cieszę .. Zapraszam w takim razie do odwiedzin już nie incognito

A te trawy to jakiej wysokości maja być ??? I czy sztywniaki raczej , czy zwiewne ???


Poczytałam o carexach na pewno będą, bo są zimozielone i znoszą półcień. Frosted Curls, Evergold to na razie moje faworyty.

A ty masz coś co polecasz z niskich i średniej wysokości traw?

____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Enya73 18:42, 31 sty 2015


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Witaj Gosiu. Odwiedzam po raz pierwszy Twój wątek zaintrygowana tytułem.
Widzę, że masz spore zmartwienie z tym słupem. Napisz mi, jakim cudem ten stary słup znalazł się na Waszej działce? Mój mąż , który jest w temacie twierdzi, że takie sprawy można załatwić z zakładem energetycznym i wcale to nie musi kosztować tyle, ile ktoś wcześniej napisał. Ja bym na Twoim miejscu nie odpuszczała, tylko zrobiła wszystko, żeby doprowadzić do jego usunięcia. To są sprawy, które da się załatwić. Zakrywanie go bluszczem, to jakaś alternatywa, jak już naprawdę nie da się nic zrobić. Trzymam kciuki.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Juzia 18:44, 31 sty 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38659
To zależy wszystko od portfela.... tuje tańsze cisy droższe.
Tuje ciut szybciej urosną, ale cis można ciąć na węższy żywopłot.
Bluszcz też nie jest zły.
Musisz sama wybrać co Ci pasuje

Trawki.... ja kocham wszystkie więc nie polecę konkretnej
Zależy co Ci potrzebne. Czy zielona, czy żółta, a może ruda? czy wysoka czy niska, wyprostowana czy oklapnięta
Jak już będziesz wiedziała jak ma wyglądać to pytaj śmiało
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Karol99 19:21, 31 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Tuje chyba najszybciej urosną. Szmaragdy są śliczne. Cisy też piękne i takie szlachetne. Bluszcz średnio polecam, może czasem przemarzac, a żywopłot warto mieć pewny i na lata.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
malgorzata_s 19:58, 31 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Juzia_G napisał(a)
To zależy wszystko od portfela.... tuje tańsze cisy droższe.
Tuje ciut szybciej urosną, ale cis można ciąć na węższy żywopłot.
Bluszcz też nie jest zły.
Musisz sama wybrać co Ci pasuje

Trawki.... ja kocham wszystkie więc nie polecę konkretnej
Zależy co Ci potrzebne. Czy zielona, czy żółta, a może ruda? czy wysoka czy niska, wyprostowana czy oklapnięta
Jak już będziesz wiedziała jak ma wyglądać to pytaj śmiało


Sprawdziłam w szkółce w okolicy cenę cisa, gdyż przekonuje mnie argument o "węższym" żywopłocie.

Taxus media ”Hicksii” cis pośredni ”Hicksii” C-3 40 cm 10zł
Taxus media ”Hillii” cis pośredni ”Hillii” C-3 40 cm 10zł

Który z nich jest tym co nie zawiązuje owoców? Nigdy nie pamiętam. Cena tych sadzonek wynosi 10 zł ile ich potrzebuje na metr? Chciałabym sobie obliczyć koszt.


____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
malgorzata_s 20:00, 31 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Karol99 napisał(a)
Tuje chyba najszybciej urosną. Szmaragdy są śliczne. Cisy też piękne i takie szlachetne. Bluszcz średnio polecam, może czasem przemarzac, a żywopłot warto mieć pewny i na lata.


Cześć Karol ja sobie już bluszcz odpuściłam. Będzie tylko na słupie. Żywopłot będzie raczej z cisa, bo pod płotem mam półcień a nawet cień i będzie podobno węższy niż szmaragdy.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
malgorzata_s 20:04, 31 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Enya73 napisał(a)
Witaj Gosiu. Odwiedzam po raz pierwszy Twój wątek zaintrygowana tytułem.
Widzę, że masz spore zmartwienie z tym słupem. Napisz mi, jakim cudem ten stary słup znalazł się na Waszej działce? Mój mąż , który jest w temacie twierdzi, że takie sprawy można załatwić z zakładem energetycznym i wcale to nie musi kosztować tyle, ile ktoś wcześniej napisał. Ja bym na Twoim miejscu nie odpuszczała, tylko zrobiła wszystko, żeby doprowadzić do jego usunięcia. To są sprawy, które da się załatwić. Zakrywanie go bluszczem, to jakaś alternatywa, jak już naprawdę nie da się nic zrobić. Trzymam kciuki.
Pozdrawiam serdecznie


Dziękuję za zainteresowanie moją sprawą. Zobaczymy co będzie.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies