Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek w którym klon osłupiał:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek w którym klon osłupiał:)

szemusia 20:38, 31 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
malgorzata_s napisał(a)


Cześć Karol ja sobie już bluszcz odpuściłam. Będzie tylko na słupie. Żywopłot będzie raczej z cisa, bo pod płotem mam półcień a nawet cień i będzie podobno węższy niż szmaragdy.


Cis to z pewnością dobry pomysł . Dobrze się go przycina, więc zawsze możesz go "spłaszczyć". Będzie węższy niż szmaragdy.
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
malgorzata_s 21:08, 31 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
szemusia napisał(a)


Cis to z pewnością dobry pomysł . Dobrze się go przycina, więc zawsze możesz go "spłaszczyć". Będzie węższy niż szmaragdy.


Ja z moim cisem będę walczyła o zaszczytne miano najchudszego żywopłotu z cisa w Polsce
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
malgorzata_s 21:36, 31 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
I stało się mam kolejny projekt, pod wpływem sugestii Justyny, mówiącej o tym iż do mojego ogródka pasowałyby drzewa o kolumnowym pokroju i że właściwie najbliżej jest mi do stylu nowoczesnego/ holenderskiego. Plan ten opiera się również na koncepcji Justyny z Kruklandii, która zaplanowała 3 drzewa rozciągnięte na całą długość płotu.
Powstało coś takiego...komentujcie, osądzajcie...mam przygotowane chusteczki higieniczne dam radę



Legenda

1.
to 3 sztuki drzew o pokroju kolumnowym. Oto kandydaci: Graby - to odmiana lukas, jak w ogrodzie Magdalenka, wiśnie piłkowane...Buk pospolity "Dawyck Gold" , wiąz wredei, Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba - przycinany jak w ogrodzie Danusi.

3. To krótki żywopłot z bukszpanu, taki prostopadłościan.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Juzia 22:31, 31 sty 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
Hillii nie zawiązuje owoców.

Wiązy chorują, wiśnie piłkowane... to chyba raczej nie do nowoczesnego ogrodu...

Teraz na topie są graby, ale Dawycki też są piękne. (Sama mam maluszka purpurowego)


Te drzewa to musisz równo rozmieścić... a nie tak jak na projekcie
I klonik bliżej oczka wodnego wtedy. I hortensje lepiej trzy a nie dwie
Z tojeści purpurowej większość dziweczyn nie była zadowolona... więc lepiej lawenda
No i ten bukszpan jakoś tak dziwnie... ale może nie wiem o co chodzi dlatego


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 22:33, 31 sty 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
Zaczniesz od żywopłotów i drzew.... to później będzie łatwiej rozplanować resztę
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Sonka 08:25, 01 lut 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Gosiu zaglądam i ..
zrobiłabym dwa w jednym jeśli chodzi o żywopłot
1. posadziłabym cis ( mi sie bardzo podobają czerwone jagody na Hicksi , ale pewnie ze względu na dzieci? )
2. posadziłabym za nim zimozielony bluszcz dopóki nie urośnie cis, na panelu ogrodowym będzie się trzymał, albo daj mu kratkę, w krótkim czasie ją zakryje.
Jak cis urośnie zlikwidujesz bluszcz,a tymczasem będzie wąski i nie zabierze ci cennego miejsca.Widuję takie rozwiązanie na zachodzie na małych działkach.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Karol99 09:07, 01 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ale bluszcz to na początku też wolno rośnie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Sonka 09:20, 01 lut 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Karol99 napisał(a)
Ale bluszcz to na początku też wolno rośnie.

w ciągu roku ponad metr, w ciągu dwóch lat zakryje 2 metry
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
stychaz 10:28, 01 lut 2015


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
malgorzata_s napisał(a)
I stało się mam kolejny projekt, pod wpływem sugestii Justyny, mówiącej o tym iż do mojego ogródka pasowałyby drzewa o kolumnowym pokroju i że właściwie najbliżej jest mi do stylu nowoczesnego/ holenderskiego. Plan ten opiera się również na koncepcji Justyny z Kruklandii, która zaplanowała 3 drzewa rozciągnięte na całą długość płotu.
Powstało coś takiego...komentujcie, osądzajcie...mam przygotowane chusteczki higieniczne dam radę



Legenda

1.
to 3 sztuki drzew o pokroju kolumnowym. Oto kandydaci: Graby - to odmiana lukas, jak w ogrodzie Magdalenka, wiśnie piłkowane...Buk pospolity "Dawyck Gold" , wiąz wredei, Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba - przycinany jak w ogrodzie Danusi.

3. To krótki żywopłot z bukszpanu, taki prostopadłościan.


W wiąza nie idź - było to pierwsze drzewo w moim mikro i nie miałam skrupułów, żeby go zwyczajnie wywalić. Ta odmiana ma jeszcze pseudonim - wredny Słonce przypala mu liście, rośnie jak drapak a mój jeszcze dodatkowo zachorował (guzy na liściach). Idź w lukasa. Podciosasz gałązki od dołu, tak aby rośliny pod spodem się ładnie prezentowały i będzie git

Tam gdzie bukszpan zrobiłabym właśnie kompozycję z hortensjami. Chyba że one miały być w szpalerze?

Tak jak pisała Juzia - tojeść nie. Wszyscy szaleli na jej punkcie a potem wszyscy na nią narzekali.

Czy oprócz miejsca pod oknem stipa/lawenda jeszcze gdzieś się powtórzy?

Gosiu, zacznij o narysowania linii rabat. Co i gdzie, Falowane lub proste. Rośliny szkieletowe sadź w ilościach nieparzystych. Jeżeli wyeksponowany ma być klon (lewa strona) jako samodzielne drzewo, to trochę go przesuń, żeby nie był umieszczony centralnie. Wokół niego możesz dosadzić kilka wyższych traw a na niższe piętro bukszpan lub niskie kontrastujące trawy.

Nabazgrałam coś, może Ci się przyda. Mam jednak duży problem z prawą stroną z oczkiem wodnym. Chociaż można by tutaj powtórzyć kompozycje z klonem z naprzeciwka Wyszło mi, ze sosna musi emigrować



____________________
Justyna - Wersja mini mini
malgorzata_s 10:37, 01 lut 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Danusia poleciła też do małego ogródka grujecznika kolumnowego. Ma on tylko 1m średnicy! Tylko byłby to element kolorowy.
http://www.futuregardens.pl/grujecznik-japonski-rotfuchs-cercidyphyllum-japonicum.html
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies